Luis Fonsi

Luis Fonsi

Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: San Juan, Portoriko
Výška: 175 cm
Profese: zpěvák, skladatel, klavírista, herec kytarista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Luis Fonsi se s rapperem Daddym Yankeem proslavili hitem Despacito, který v létě 2017 na YouTube převálcoval všechna ostatní videa, když nasbíral přes tři miliardy zhlédnutí.

Portorický zpěvák a skladatel Luis Fonsi, vlastním jménem Luis Alfonso Rodriguez López-Cepero, se už v dětství zajímal o muziku. Nějakou dobu byl členem slavné chlapecké kapely Menudo.

DESPASITO POMOHLO CESTOVNÍMU RUCHU

Jeho první sólové CD Comenzaré (1998) si okamžitě získalo fanoušky nejen v Portoriku, ale v celé Latinské Americe. Podobného úspěch se dočkalo také album Eterno (2000). Téhož roku Luis Fonsi nazpíval duet s Christinou Aguilerou Mi reflejo, jímž dobil i Španělsko.

Velmi úspěšná deska byla též Abrazar la Vida (2003), na níž je jeho do té doby nejúspěšnější skladba Quien te dijo eso? Dále vydal CD Paso a Paso (2005) či Palabras del Silencio (2009). Píseň z této desky No me doy por Vencido Luis Fonsi zazpíval v roce 2008 na udílení Nobelové ceny za mír v norském Oslu.

Hitem, jímž si získal celosvětovou popularitu, je skladba Despacito, jíž nahrál společně s rapperem Daddym Yankeem. V létě 2017 tato píseň na YouTube získala přes tři miliardy zhlédnutí, čímž se stala do té době nesledovanějším videem v historii.

KDO JE KRÁSKA Z HITU DESPASITO?

Vysílání skladby Despacito bylo v malajsijských státních sdělovacích prostředcích kvůli jejímu obscénnímu textu zakázáno vládou. Naopak ve Venezuele zaujala i hlavu státu. Tamní prezident Nicolás Maduro ji nezákonně použil při své kampani.

Skladatel, zpěvák, kytarista, klávesista a herec Luis Fonsi se v červenci 2006 oženil s herečkou Adamari López. Jejich vztah skončil rozvodem v listopadu 2010. S druhou manželkou Águedou López má dceru Mikaelu López-Cepero, která se narodila v prosinci 2011 na Floridě.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil František Černý
František Černý
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Marek Drahota
Marek Drahota