Luis Fonsi

Luis Fonsi

Datum narození: 15. 4. 1978
Místo narození: San Juan, Portoriko
Výška: 175 cm
Profese: zpěvák, skladatel, klavírista, herec kytarista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Luis Fonsi se s rapperem Daddym Yankeem proslavili hitem Despacito, který v létě 2017 na YouTube převálcoval všechna ostatní videa, když nasbíral přes tři miliardy zhlédnutí.

Portorický zpěvák a skladatel Luis Fonsi, vlastním jménem Luis Alfonso Rodriguez López-Cepero, se už v dětství zajímal o muziku. Nějakou dobu byl členem slavné chlapecké kapely Menudo.

DESPASITO POMOHLO CESTOVNÍMU RUCHU

Jeho první sólové CD Comenzaré (1998) si okamžitě získalo fanoušky nejen v Portoriku, ale v celé Latinské Americe. Podobného úspěch se dočkalo také album Eterno (2000). Téhož roku Luis Fonsi nazpíval duet s Christinou Aguilerou Mi reflejo, jímž dobil i Španělsko.

Velmi úspěšná deska byla též Abrazar la Vida (2003), na níž je jeho do té doby nejúspěšnější skladba Quien te dijo eso? Dále vydal CD Paso a Paso (2005) či Palabras del Silencio (2009). Píseň z této desky No me doy por Vencido Luis Fonsi zazpíval v roce 2008 na udílení Nobelové ceny za mír v norském Oslu.

Hitem, jímž si získal celosvětovou popularitu, je skladba Despacito, jíž nahrál společně s rapperem Daddym Yankeem. V létě 2017 tato píseň na YouTube získala přes tři miliardy zhlédnutí, čímž se stala do té době nesledovanějším videem v historii.

KDO JE KRÁSKA Z HITU DESPASITO?

Vysílání skladby Despacito bylo v malajsijských státních sdělovacích prostředcích kvůli jejímu obscénnímu textu zakázáno vládou. Naopak ve Venezuele zaujala i hlavu státu. Tamní prezident Nicolás Maduro ji nezákonně použil při své kampani.

Skladatel, zpěvák, kytarista, klávesista a herec Luis Fonsi se v červenci 2006 oženil s herečkou Adamari López. Jejich vztah skončil rozvodem v listopadu 2010. S druhou manželkou Águedou López má dceru Mikaelu López-Cepero, která se narodila v prosinci 2011 na Floridě.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Amelie Siba
Amelie Siba
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Samuel Juan Torres
Samuel Juan Torres
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera