Josef Klíma | Celebwiki.cz

Josef Klíma

Datum narození: 19. 3. 1951
Místo narození: Praha
Profese: novinář, spisovatel, scenárista, reportér
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Novinář Josef Klíma, televizní reportér, spisovatel a scenárista, roku 2006 získal jako investigativní žurnalista Cenu Ferdinanda Peroutky a o tři roky později Cenu Jana Beneše.

Po gymnáziu vystudoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. V týdeníku Reflex, který spoluzakládal, byl Josef Klíma šéfreportérem. Stál u zrodu investigativního televizního pořadu Na vlastní oči, v němž spolupracoval zejména s kolegou Janem Kroupou, zvaným Janek Kroupa.

JOSEF KLÍMA - PROČ MU VYHROŽOVALI

Po ukončení Na vlastních očí změnil působiště a od ledna 2010 své investigativní reportáže uplatnil v pořadu Očima Josefa Klímy. Kromě Reflexu se stal dlouhodobým přispěvatelem Lidových novin, a to v rubrice s názvem Poslední slovo.

Mimo novinářské práce Josef Klíma vydal CD Na vlastní uši (1999); byl jak autorem textu, tak hudby. Jeho přednášky pro středoškoláky a učně se týkaly zejména kriminality. Podrobně se zabýval mj. případem na doživotí odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, o němž vydal publikaci Jiří Kajínek - vrah, nebo oběť? (2000).  

Řada knih a novel se stala předlohami pro scénáře, mj. pro film Filipa Renče Requiem pro panenku či šestnáctidílného seriálu na motivy Berdychova gangu nazvaného Atentát, na němž se podílel i Janek Kroupa. Josef Klíma napsal scénáře jak pro TV inscenace, tak seriály. Jmenujme dramatickou sérii Reportérka, třídílný snímek Vlna či thrillery Vetřelci a lovci.

Josef Klíma obdržel novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky (2006) a Cenu Jana Beneše (2009).

O JOSEFU KLÍMOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Janou Klímovou má Ivan Klíma syna Kryštofa (*1977) a dceru Kristýnu (*1981).

 

Články o celebritě

Pavlásková rozjela Pražské orgie! Čím méně je svobody, tím více je sexu! Pavlásková rozjela Pražské orgie! Čím méně je svobody, tím více je sexu! Pražské orgie podle stejnojmenné předlohy americké literární legendy, Philipa Rotha, jednoho z nejre... číst článek
Exkluzivní foto z oslav 70 Bolka Polívky: Osmihodinová pařba na střeše! Exkluzivní foto z oslav 70 Bolka Polívky: Osmihodinová pařba na střeše! Osm hodin se s kolegy a přáteli veselil Bolek Polívka na střeše Lucerny, kde proběhla utajovaná osla... číst článek
Bolek Polívka slavil 70: Havlová přišla přát s... Bolek Polívka slavil 70: Havlová přišla přát s... S pětidenním předstihem oslavil ve velkém Bolek Polívka své sedmdesátiny! Na páteční večer sezval té... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš  Vlasák
Tomáš Vlasák
zobrazit profil Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
zobrazit profil Tereza Brabcová
Tereza Brabcová
zobrazit profil Radek Banga
Radek Banga
zobrazit profil Krista Allen
Krista Allen
zobrazit profil Cicciolina Ilona Staller
Cicciolina Ilona Staller