Kristína Svarinská

Datum narození: 14. 5. 1989
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Kristína Svarinská dostala hlavní roli v jedné z výpravných pohádek Vánoc 2017. V příběhu Nejlepší přítel půvabná Slovenka ztvárnila princeznu Rézinku.

Před kamerou se Kristína Svarinská poprvé objevila v jedenácti letech, a to v celovečerním dramatu Dážď padá na naše duše, kde ztvárnila dívenku, již v kradeném autě omylem unese trestanec na útěku z vězení. Herecký talent ji hned rok nato zavála do Česka, kde si zahrála v psychologickém snímku Nevěrné hry se Zuzanou Stivínovou v hlavní roli.

KRISTÍNA SVARINSKÁ – ROZHOVOR O PRINCEZNĚ

Po jazykovém gymnázium v rodné Bratislavě se Kristína Svarinská i nadále věnovala herectví – též na divadelních scénách, v seriálech na TV a také dabingu. Hostovala ve Slovenském národním divadle. V Praze se předvedla např. ve Studiu DVA divadlo.

Atraktivní Kristína Svarinská zazářila v řadě rolí nejen na Slovensku, ale též v Čechách. Ústřední postavu svůdné Stephanie, o jejíž srdce usilují dva naprosto odlišní mladíci v podání Matouše Rumla a Jakuba Prachaře, jí svěřil režisér Karel Janák ve své komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014).

Milovníci pohádek si Kristíny Svarinské mohli všimnout v Sedmero krkavcích Alice Nellis, kde ztvárnila služku Marii. Svou první roli princezny, milou, ale trochu ztřeštěnou Rézinku, dostala ve výpravné pohádce vánočních svátků 2017 Nejlepší přítel, která je hvězdně obsazená (Zdeněk Piškula, Ondřej Sokol, Jiří Lábus, Jiří Langmajer, Pavel Liška, Hana Vagnerová a další).

V prosinci 2016 Kristína Svarinská v médiích představila svého přítele Davida.

 

Další Herci

zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Natália Germáni
Natália Germáni