Dolores O’Riordan

Datum narození: 6. 9. 1971
Datum úmrtí: 15. 1. 2018
Místo narození: Ballybricken, Irsko
Profese: zpěvačka, písničkářka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Písničkářka Dolores O’Riordan léta zpívala s kapelou The Cranberries, která se zejména díky ní stala jednou z neúspěšnějších irských skupin všech dob, a to hned po U2.

Irská hudebnice Dolores O’Riordan se narodila v katolické rodině jako nejmladší ze sedmi dětí. Roku 1990 vyhrála konkurz na zpěvačku kapely The Cranberry Saw Us, která se později přejmenovala na The Cranberries.

DOLORES O’RIORDAN - CO ZABILO HVĚZDU CRANBERRIES 

Skupina za třináct let své existence, kdy se stala jednou z nejslavnějších irských kapel společně s U2, vydala alba Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? (1993), No Need to Argue (1994), To the Faithful Departed (1996), Bury the Hatchet (1999) a Wake Up and Smell the Coffee (2001), dále pak výběr největších hitů kapely Stars: The Best of 1992–2002 (2002).

V roce 2003 celosvětově úspěšná formace The Cranberries ohlásila rozpad a její členové se vydali na sólovou dráhu, což učinila i Dolores O’Riordan. Natočila desky Are You Listening? (2007) a No Baggage (2009).
Kapela se dala znovu dohromady roku 2009. Na celosvětovém turné, kdy skupina projela Severní a Jižní Ameriku a také Evropu, zazněly nejen hity The Cranberries a písničky ze sólových desek, ale též nové skladby. Posléze vyšla alba Roses (2012) a Something Else (2017).

V roce 2014 začala Dolores O’Riordan spolupracovat s americkou rockovou kapelou D.A.R.K. (dříve Jetlag). Společně vydali desku Science Agrees (2016). V roce 2015 se podílela na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Nespoutaná písničkářka Dolores O’Riordan kromě svým talentem a nezaměnitelným hlasem ohromovala též častou změnou účesů. Její fanoušci si ji mohou pamatovat jak s úplně krátkými, tak vlasy po ramena, a to všech možných barev a odstínů. Často také vystupovala bosá.

O DOLORES O’RIORDAN ČTĚTE ZDE>>

Dolores O’Riordan byla v letech 1994 až 2014 provdaná za kanadského hudebníka Dona Burtona. Měli spolu tři děti (Taylor Baxter Burton, Molly Leigh Burton, Dakota Rain Burton).

Dolores O’Riordan zemřela 15. ledna 2018 v Londýně. Bylo jí 46 let.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Katarzia (Katarina Kubošiová)
Katarzia (Katarina Kubošiová)
zobrazit profil Tereza Kerndlová
Tereza Kerndlová