Roman Čechmánek

Datum narození: 2. 3. 1971
Místo narození: Gottwaldov (nyní Zlín)
Váha: 96 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový trenér, bývalý brankář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový trenér a bývalý brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa a držitel pěti zlat z české extraligy, byl obviněn z podvodu se škodou 15 milionů.

Kariéra Romana Čechmánka započala v sezoně 1988/1989 v TJ Gottwaldov. Již dva ročníky poté se stal s týmem HC Dukla Jihlava mistr československé extraligy. A to už šel jeden úspěch za druhým.

ROMAN ČECHMÁNEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na ME juniorů 1989 získal Roman Čechmánek stříbro, z MS juniorů 1991 si přivezl bronz. Na MS v ledním hokeji pobral v letech 1996 až 2000 tři zlaté a dvě bronzové medaile. Třešinkou na dortu jeho působení v bráně české reprezentace bylo zlato ze ZOH v Naganu 1998.

Česká extraliga ledního hokeje přinesla Romanu Čechmánkovi pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. Zazářil též v NHL, kde za týmy Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings odchytal celkem 212 zápasů. Stal se držitelem William M. Jennings Trophy.

Hráčskou kariéru Roman Čechmánek ukončil roku 2009. Čtyři roky nato začal působit coby asistent trenéra prvního mužstva SHK Hodonín, dále také trénoval prvoligovou juniorku Vsetína.

Jako nikoli šťastné rozhodní Romana Čechmánka se ukázalo pustit se do podnikání. Obchodoval s vínem, nemovitostmi a založil vlastní minipivovar. V září 2014 byl na jeho majetek prohlášen konkurz.

Dluhy gólmana ve výši 15 milionů korun měly podle policie vzniknout v letech 2011 až 2014 při budování pivovaru a bytů v Holešově. Prý si nekale půjčoval dál, když už byl trop. Roman Čechmánek tak skončil před soudem s obžalobou z podvodu, za nějž zákon pamatuje až deseti lety vězení.

O ROMANU ČECHMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Roman Čechmánek se roku 1992 oženil s přítelkyní Dagmar.

 

Články o celebritě

Zemřel uznávaný rozhodčí (†71): Před lety chyboval při finále Vsetína, pak raději skončil Zemřel uznávaný rozhodčí (†71): Před lety chyboval při finále Vsetína, pak raději skončil Český hokej zasáhla smutná zpráva. Ve věku 71 let zemřel někdejší rozhodčí Josef Furmánek. Uznávaný ... číst článek
Zničený šampion Čechmánek a jeho soudní tahanice: Je to pořád dokolečka! Zničený šampion Čechmánek a jeho soudní tahanice: Je to pořád dokolečka! Výhra po třetí třetině? Kdepak, zápas trvající už sedm let jde do prodloužení, možná i k nájezdům...... číst článek
Vokounova zpověď: Jak dostal přednost před Haškem a ztratil zlato  Vokounova zpověď: Jak dostal přednost před Haškem a ztratil zlato Před turnajem to bylo žhavé téma. On, nebo Dominik Hašek, který vychytal v 45 letech titul s Pardubi... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil Jan Škarnitzl
Jan Škarnitzl
zobrazit profil Antonín Panenka
Antonín Panenka
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Josef Masopust
Josef Masopust
zobrazit profil Dagmar Damková
Dagmar Damková