Roman Čechmánek | Celebwiki.cz

Roman Čechmánek

Datum narození: 2.3.1971
Místo narození: Gottwaldov (nyní Zlín)
Váha: 96 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový trenér, bývalý brankář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový trenér a bývalý brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa a držitel pěti zlat z české extraligy, byl obviněn z podvodu se škodou 15 milionů.

Kariéra Romana Čechmánka započala v sezoně 1988/1989 v TJ Gottwaldov. Již dva ročníky poté se stal s týmem HC Dukla Jihlava mistr československé extraligy. A to už šel jeden úspěch za druhým.

ROMAN ČECHMÁNEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na ME juniorů 1989 získal Roman Čechmánek stříbro, z MS juniorů 1991 si přivezl bronz. Na MS v ledním hokeji pobral v letech 1996 až 2000 tři zlaté a dvě bronzové medaile. Třešinkou na dortu jeho působení v bráně české reprezentace bylo zlato ze ZOH v Naganu 1998.

Česká extraliga ledního hokeje přinesla Romanu Čechmánkovi pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. Zazářil též v NHL, kde za týmy Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings odchytal celkem 212 zápasů. Stal se držitelem William M. Jennings Trophy.

Hráčskou kariéru Roman Čechmánek ukončil roku 2009. Čtyři roky nato začal působit coby asistent trenéra prvního mužstva SHK Hodonín, dále také trénoval prvoligovou juniorku Vsetína.

Jako nikoli šťastné rozhodní Romana Čechmánka se ukázalo pustit se do podnikání. Obchodoval s vínem, nemovitostmi a založil vlastní minipivovar. V září 2014 byl na jeho majetek prohlášen konkurz.

Dluhy gólmana ve výši 15 milionů korun měly podle policie vzniknout v letech 2011 až 2014 při budování pivovaru a bytů v Holešově. Prý si nekale půjčoval dál, když už byl trop. Roman Čechmánek tak skončil před soudem s obžalobou z podvodu, za nějž zákon pamatuje až deseti lety vězení.

O ROMANU ČECHMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Roman Čechmánek se roku 1992 oženil s přítelkyní Dagmar.

 

Články o celebritě

Slovan jako Vsetín? Angažmá měl slíbit Růžičkovi muž se stínem krachu Slovan jako Vsetín? Angažmá měl slíbit Růžičkovi muž se stínem krachu Slovan plánoval, jak přijde nový investor, zalepí dluhy a KHL rozjede v Bratislavě další ročník.… číst článek
Zlatý kapitán Výborný. Jak dnes žije? Jde podnikat i bez černot, říká Zlatý kapitán Výborný. Jak dnes žije? Jde podnikat i bez černot, říká Byl nedílnou součástí zlaté party. Někdejší hokejový útočník David Výborný (44) startoval na dvanácti… číst článek
Smetánka si vyšla na fotbal! Kdo všechno fandil Slavii proti Chelsea? Smetánka si vyšla na fotbal! Kdo všechno fandil Slavii proti Chelsea? Na hřišti slávisté proti Chelsea potili krev, to na čestné tribuně byla pohodička. Klábosilo se,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge
zobrazit profil Marek Peksa
Marek Peksa
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Petr Sýkora
Petr Sýkora
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík