Roman Čechmánek | Celebwiki.cz

Roman Čechmánek

Datum narození: 2. 3. 1971
Místo narození: Gottwaldov (nyní Zlín)
Váha: 96 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový trenér, bývalý brankář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový trenér a bývalý brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa a držitel pěti zlat z české extraligy, byl obviněn z podvodu se škodou 15 milionů.

Kariéra Romana Čechmánka započala v sezoně 1988/1989 v TJ Gottwaldov. Již dva ročníky poté se stal s týmem HC Dukla Jihlava mistr československé extraligy. A to už šel jeden úspěch za druhým.

ROMAN ČECHMÁNEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na ME juniorů 1989 získal Roman Čechmánek stříbro, z MS juniorů 1991 si přivezl bronz. Na MS v ledním hokeji pobral v letech 1996 až 2000 tři zlaté a dvě bronzové medaile. Třešinkou na dortu jeho působení v bráně české reprezentace bylo zlato ze ZOH v Naganu 1998.

Česká extraliga ledního hokeje přinesla Romanu Čechmánkovi pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. Zazářil též v NHL, kde za týmy Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings odchytal celkem 212 zápasů. Stal se držitelem William M. Jennings Trophy.

Hráčskou kariéru Roman Čechmánek ukončil roku 2009. Čtyři roky nato začal působit coby asistent trenéra prvního mužstva SHK Hodonín, dále také trénoval prvoligovou juniorku Vsetína.

Jako nikoli šťastné rozhodní Romana Čechmánka se ukázalo pustit se do podnikání. Obchodoval s vínem, nemovitostmi a založil vlastní minipivovar. V září 2014 byl na jeho majetek prohlášen konkurz.

Dluhy gólmana ve výši 15 milionů korun měly podle policie vzniknout v letech 2011 až 2014 při budování pivovaru a bytů v Holešově. Prý si nekale půjčoval dál, když už byl trop. Roman Čechmánek tak skončil před soudem s obžalobou z podvodu, za nějž zákon pamatuje až deseti lety vězení.

O ROMANU ČECHMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Roman Čechmánek se roku 1992 oženil s přítelkyní Dagmar.

 

Články o celebritě

Od „farmy Zlína“ k vládci extraligy. Před 25 lety Vsetín šokoval prvním titulem Od „farmy Zlína“ k vládci extraligy. Před 25 lety Vsetín šokoval prvním titulem Když před třemi roky slavila nejvyšší soutěž 80 let existence, fanoušci vybírali nejvýznamnější udál... číst článek
Mrázek o boji o play off, stresu z přestupů i milníku: Haška už asi nedoženu Mrázek o boji o play off, stresu z přestupů i milníku: Haška už asi nedoženu Aktuální sezona Caroliny je jako vratká chůze po tenké hraně. Občas padnou, pak se ale stejně zvládn... číst článek
Dopita o svém zdraví, Vsetíně či českém hokeji: Každý myslí na sebe Dopita o svém zdraví, Vsetíně či českém hokeji: Každý myslí na sebe Před čtvrtstoletím to začalo. Dominantní éra hokejového Vsetína, jenž zlatými výlovy paralyzoval veš... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Karolína Grohová
Karolína Grohová
zobrazit profil Filip Šváb
Filip Šváb
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Dominik Dvořák
Dominik Dvořák