Roman Čechmánek

Datum narození: 2. 3. 1971
Místo narození: Gottwaldov (nyní Zlín)
Váha: 96 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový trenér, bývalý brankář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Hokejový trenér a bývalý brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa a držitel pěti zlat z české extraligy, byl obviněn z podvodu se škodou 15 milionů.

Kariéra Romana Čechmánka započala v sezoně 1988/1989 v TJ Gottwaldov. Již dva ročníky poté se stal s týmem HC Dukla Jihlava mistr československé extraligy. A to už šel jeden úspěch za druhým.

ROMAN ČECHMÁNEK - ROZHOVOR NAJDETE ZDE

Na ME juniorů 1989 získal Roman Čechmánek stříbro, z MS juniorů 1991 si přivezl bronz. Na MS v ledním hokeji pobral v letech 1996 až 2000 tři zlaté a dvě bronzové medaile. Třešinkou na dortu jeho působení v bráně české reprezentace bylo zlato ze ZOH v Naganu 1998.

Česká extraliga ledního hokeje přinesla Romanu Čechmánkovi pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. Zazářil též v NHL, kde za týmy Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings odchytal celkem 212 zápasů. Stal se držitelem William M. Jennings Trophy.

Hráčskou kariéru Roman Čechmánek ukončil roku 2009. Čtyři roky nato začal působit coby asistent trenéra prvního mužstva SHK Hodonín, dále také trénoval prvoligovou juniorku Vsetína.

Jako nikoli šťastné rozhodní Romana Čechmánka se ukázalo pustit se do podnikání. Obchodoval s vínem, nemovitostmi a založil vlastní minipivovar. V září 2014 byl na jeho majetek prohlášen konkurz.

Dluhy gólmana ve výši 15 milionů korun měly podle policie vzniknout v letech 2011 až 2014 při budování pivovaru a bytů v Holešově. Prý si nekale půjčoval dál, když už byl trop. Roman Čechmánek tak skončil před soudem s obžalobou z podvodu, za nějž zákon pamatuje až deseti lety vězení.

O ROMANU ČECHMÁNKOVI ČTĚTE ZDE>>

Roman Čechmánek se roku 1992 oženil s přítelkyní Dagmar.

 

Články o celebritě

Kovář z Curychu do Sparty nepůjde: V Pekingu věřme jednomu brankáři Kovář z Curychu do Sparty nepůjde: V Pekingu věřme jednomu brankáři Koleno mu natékalo tak, že nemohl chytat. Jakub Kovář skončil v Jekatěrinburgu po prvním zápase sezo... číst článek
Zemřel uznávaný rozhodčí (†71): Před lety chyboval při finále Vsetína, pak raději skončil Zemřel uznávaný rozhodčí (†71): Před lety chyboval při finále Vsetína, pak raději skončil Český hokej zasáhla smutná zpráva. Ve věku 71 let zemřel někdejší rozhodčí Josef Furmánek. Uznávaný ... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Doktor
Martin Doktor
zobrazit profil Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina
zobrazit profil Karolína Erbanová
Karolína Erbanová
zobrazit profil David Rittich
David Rittich
zobrazit profil Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Nikola Mazurová
Nikola Mazurová
zobrazit profil Shaun White
Shaun White