Jiří Šlégr | Celebwiki.cz

Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Nejlepší hráč v play off?! Dravecký udivuje extraligu. Odpustí mu úlet? Nejlepší hráč v play off?! Dravecký udivuje extraligu. Odpustí mu úlet? Nejdřív šlo jen o záskok při nouzovém režimu třineckého obranného lazaretu. Beci Ocelářů se uzdravují,… číst článek
Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce Milost pro Erata je fraška. Navíc zbytečně pustí do vzduchu emoce Ten obrázek jen tak nevymažete, Martin Erat si najede karlovarského soka Tomáše Havránka a prásk.… číst článek
Gentleman shodil rukavice. Od první bitky Čecha v NHL uplynulo 40 let Gentleman shodil rukavice. Od první bitky Čecha v NHL uplynulo 40 let První českých hráčem v NHL byl na začátku 70. let Jaroslav Jiřík, řada prvenství však připadla až… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Volf
Jaroslav Volf
zobrazit profil Ladislav Šmíd
Ladislav Šmíd
zobrazit profil Jakub Kindl
Jakub Kindl
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Lukáš Helešic
Lukáš Helešic
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina