Jiří Šlégr | Celebwiki.cz

Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Jágr nastoupil v Litvínově: Když mám něco v hlavě, jdu za tím. Rubu! Jágr nastoupil v Litvínově: Když mám něco v hlavě, jdu za tím. Rubu! Před zimákem v Litvínově stály dlouhé fronty. Obsluha u občerstvení byla o pauzách pěkně nervózní,… číst článek
Český souboj v Německu! Pod širým nebem se utká Litvínov se Spartou Český souboj v Německu! Pod širým nebem se utká Litvínov se Spartou Tipsport extraliga zažije další Winter Classic. Na zápas pod širým nebem se v sobotu 4. ledna 2020… číst článek
Pardubice řeší budoucnost: Salfický, Růžička, nebo manažer z extraligy Pardubice řeší budoucnost: Salfický, Růžička, nebo manažer z extraligy Pardubice mají za sebou nejhorší sezonu v historii klubu. Dominantně projely baráží, takže extraligu… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Adam Sebastian Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel