Jiří Šlégr | Celebwiki.cz

Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Kdo ohlídá ČT a Dvořáka? O křesla bojují Zemanův zpovědník, exministr i legenda hokeje Dohlíží nad Českou televizí i osudem jejího šéfa Petra Dvořáka. Právě rada ČT totiž jmenuje a odvolává… číst článek
Nový obránce Litvínova? Vlivnější než manažeři z NHL, rozjel obří skandál Nový obránce Litvínova? Vlivnější než manažeři z NHL, rozjel obří skandál V sobotu byl speciálním hostem show Hockey Night in Canada, o tři dny později nečekaně podepsal smlouvu… číst článek
Litvínov chce zachránit ligu. Přivádí beka, který rozjel hokejové MeToo Litvínov chce zachránit ligu. Přivádí beka, který rozjel hokejové MeToo Hokejisty extraligového Litvínova posílil Kanaďan s ukrajinsko-nigerijskými kořeny Akim Aliu. Třicetiletý… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Frydrych
Petr Frydrych
zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Andrés Iniesta
Andrés Iniesta
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Martina Dubovská
Martina Dubovská
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal