Jiří Šlégr

Datum narození: 30. 5. 1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Děti Nagana pro Nadaci Ivana Hlinky: Začala internetová aukce obrazu s názvem „Kouč“ od Slavoje Síse Děti Nagana pro Nadaci Ivana Hlinky: Začala internetová aukce obrazu s názvem „Kouč“ od Slavoje Síse Na den přesně čtvrt století po vítězství českých hokejistů v japonském Naganu proběhla v Praze slavn... číst článek
Hokejové hvězdy na premiéře Děti Nagana: ON MĚL ZLATO, JÁ PRVNÍ SEX Hokejové hvězdy na premiéře Děti Nagana: ON MĚL ZLATO, JÁ PRVNÍ SEX Ty můj hrdino, žeru tě! Někdejší misska Lucie Šlégrová (41) se rozněžnila při slavnostní premiéře fi... číst článek
Premiéra Děti Nagana: Hašek v obležení vnadné Bernáškové, Issová v diamantech! Premiéra Děti Nagana: Hašek v obležení vnadné Bernáškové, Issová v diamantech! Píše se rok 1998, na olympiádě v japonském Naganu Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. A právě... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Edin Džeko
Edin Džeko
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
zobrazit profil Gábor Boráros
Gábor Boráros
zobrazit profil Patrik Gedeon
Patrik Gedeon
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek