Jiří Šlégr | Celebwiki.cz

Jiří Šlégr

Datum narození: 30.5.1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Šlégr a Ton před Open Air: Show, mimořádný zážitek! Němci to umějí Šlégr a Ton před Open Air: Show, mimořádný zážitek! Němci to umějí Nasaďte kulichy, pořádně se oblečte, dejte si něco na zahřátí. A kochejte se. Hokejová extraliga… číst článek
Šlégr v Síni slávy: Slzy pro Hlinku i nevlastního tátu! Dojal i dceru Šlégr v Síni slávy: Slzy pro Hlinku i nevlastního tátu! Dojal i dceru Uvedení do Síně slávy českého hokeje je samo o sobě emotivní záležitost. Včera se jí dočkal i olympijský… číst článek
Růžička na sobě pracuje, sestup mu pomohl. Proč by mi seděl v Pardubicích? Růžička na sobě pracuje, sestup mu pomohl. Proč by mi seděl v Pardubicích? Nejspíš se blíží doba, kdy se Vladimír Růžička vrátí do velkého hokeje. Spekuluje se, že by se mohl… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil Jakub Vágner
Jakub Vágner
zobrazit profil Martin Straka
Martin Straka
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Josef Dostál
Josef Dostál
zobrazit profil Robert Kousal
Robert Kousal