Jiří Šlégr | Celebwiki.cz

Jiří Šlégr

Datum narození: 30. 5. 1971
Přezdívka: Guma
Místo narození: Jihlava
Váha: 101 kg
Výška: 183 cm
Profese: Hokejista,
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jiří Šlégr je jeden z nejlepších obránců, které si český hokej vychoval. Po skončení hokejové kariéry působil jako poslanec. Ve volbách 2016 ho ČSSD vyslala do boje o křeslo senátora.

Svou bohatou kariéru tvrdý obránce započal v hokejovém Litvínově, se kterým je také nejvíce spojován. Tři roky po revoluci Jiří Šlégr odešel zkusit štěstí do nejslavnější hokejové soutěže, kanadsko-americké NHL, kde nakonec zůstal jedenáct sezon a v dresu Detroit Red Wings vyhrál posvátný Stanleyův pohár, společně s dalším českým hokejistou, brankářem Dominikem Haškem.

JIŘÍ ŠLÉGR - ZAJÍMAVOSTI O HVĚZDĚ NAJDETE ZDE

Výraznou měrou je Jiří Šlégr podepsán pod zlatými medailemi, které česká reprezentace získala na Olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Jeho památný gól v semifinále proti Kanadě si čeští fanoušci připomínají dodnes.

Jiří Šlégr v roce 2005 získal titul mistra světa. Populární "Guma" se tak stal členem vzácného Triple Gold Clubu, kam se řadí hokejisté, kteří vyhráli Olympijské hry, Mistrovství světa a Stanley cup.

Věčný ochránce Jaromíra Jágra je známý svou bojovností, oddaností k hokeji a nikdy se také nebál sundat rukavice a vrhnout se do bitky jak v NHL, tak v národním týmu.

Kromě hokeje se Jiří Šlégr angažoval i v politice, kde se dostal do poslanecké sněmovny, jako člen politické strany ČSSD. Později byl i ve straně LEV 21, společně se svým kamarádem, Jiřím Paroubkem. V roce 2013 složil svůj mandát poslance a vrátil se zpět do prostředí hokejových stadionů. Rád by v posledních letech kariéry pozvedl nad hlavu extraligový titul v dresu Litvínova.

Jiří Šlégr má dceru Jessicu s Kateřinou Šlégrovou, se kterou se ale po dvaceti letech manželství rozvedl.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Razým: Když jsem šel do Pardubic, měli mě za blázna. Teď chci nahoru Razým: Když jsem šel do Pardubic, měli mě za blázna. Teď chci nahoru Strčil hlavu pod trenérskou gilotinu. A přežil. Milan Razým (58) dobře věděl, že Pardubice jsou tren... číst článek
Hynek: Sám jsem pořád proti uzavření extraligy, ale... Teď jde o přežití sportu Hynek: Sám jsem pořád proti uzavření extraligy, ale... Teď jde o přežití sportu Takový třesk Litvínov ještě nezažil. Noví trenéři, mužstvo se má výrazně změnit. Ve čtvrtek klub opu... číst článek
Šlégrův konec v Litvínově překvapil, ale dal se tušit. Může být jenom líp Šlégrův konec v Litvínově překvapil, ale dal se tušit. Může být jenom líp Hezky do toho v Litvínově řachli. Jiří Šlégr už není předsedou představenstva hokejové Vervy, v klub... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Machmud Muradov
Machmud Muradov
zobrazit profil Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Ondřej Roman
Ondřej Roman
zobrazit profil Thibaut Courtois
Thibaut Courtois
zobrazit profil Zinédine Zidane
Zinédine Zidane