Ján Kuciak | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokr... číst článek
Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka Zprávu o stavu Slovenska, první od svého nástupu do úřadu loni v červnu, přednesla v pátek ráno posl... číst článek
Vražda Jána Kuciaka (†27): Kočner je egocentrický narcis se sklony k agresi, řekla znalkyně Vražda Jána Kuciaka (†27): Kočner je egocentrický narcis se sklony k agresi, řekla znalkyně Je to jeden z nejostřeji sledovaných mužů Slovenska v posledních letech. Kontroverzní podnikatel Mar... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Alena Bosáková
Alena Bosáková
zobrazit profil Andrea Prchalová
Andrea Prchalová
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson
zobrazit profil Vlaďka Erbová-Řepková
Vlaďka Erbová-Řepková
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská