Ján Kuciak | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17.5.1990
Datum úmrtí: 23.3.2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Překvapení na Slovensku: Vládní strany propadly Překvapení na Slovensku: Vládní strany propadly Výrazné změny na politické scéně! Tak dopadly sobotní parlamentní volby u našich východních sousedů.… číst článek
Jak zbohatl „obyčejný“ milionář Matovič? Firmu převedl na manželku a probudil „spícího draka“ Jak zbohatl „obyčejný“ milionář Matovič? Firmu převedl na manželku a probudil „spícího draka“ Igor Matovič se raduje. Jeho Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) vyhráli volby na Slovensku.… číst článek
První rozsudek pro Kočnera z kauzy Kuciak: Dostal trest jako za vraždu První rozsudek pro Kočnera z kauzy Kuciak: Dostal trest jako za vraždu Konečně spadla klec! Slovenský soud uložil za padělání směnek podnikateli Marianu Kočnerovi a exministrovi… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marcela Skuherská
Marcela Skuherská
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Lipo (Tomáš Červinka)
Lipo (Tomáš Červinka)
zobrazit profil Freddie Mercury
Freddie Mercury
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Renata Řepková
Renata Řepková
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek
zobrazit profil Taťána Míková
Taťána Míková