Ján Kuciak | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Slovenský podnikatel a politik Boris Kollár (54) je známý svým barvitým rodinným životem – má totiž ... číst článek
Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokr... číst článek
Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka Čaputová ve fialovém chválila Slováky za boj s virem. Zmínila i veta a Kuciaka Zprávu o stavu Slovenska, první od svého nástupu do úřadu loni v červnu, přednesla v pátek ráno posl... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Markéta Jiránková
Markéta Jiránková
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková