Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

„Hanba vládě!“ Tisíce Slováků protestovaly proti Ficovi, ozvala se i rodina Kuciaka „Hanba vládě!“ Tisíce Slováků protestovaly proti Ficovi, ozvala se i rodina Kuciaka Slovenská metropole dnes zažila třetí protivládní demonstraci za poslední necelé dva týdny. Protestů... číst článek
Evropská komise varovala Fica před zásahy do justice. Hrozí i omezením fondů Evropská komise varovala Fica před zásahy do justice. Hrozí i omezením fondů Evropská komise nebude váhat zasáhnout proti Slovensku jakýmkoli způsobem včetně omezení fondů, poku... číst článek
Livia Klausová exkluzivně pro Blesk: Slavím 80. Asi pozvu i manžela Livia Klausová exkluzivně pro Blesk: Slavím 80. Asi pozvu i manžela O jejím špičkování se s manželem, exprezidentem Václavem Klausem (82), kolují zábavné historky. A Li... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alexander Ovečkin
Alexander Ovečkin
zobrazit profil Krystyna Pyszková
Krystyna Pyszková
zobrazit profil Jelena Mašínová
Jelena Mašínová
zobrazit profil Michaela Kreuzigerová
Michaela Kreuzigerová
zobrazit profil Petra Pudová
Petra Pudová
zobrazit profil Tomáš Horáček
Tomáš Horáček
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek