Ján Kuciak | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17.5.1990
Datum úmrtí: 23.3.2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Slovenská vláda chce před volbami „rozdat“ miliony. „Nezákonné kupčení,“ obul se Kiska do premiéra Slovenská vláda chce před volbami „rozdat“ miliony. „Nezákonné kupčení,“ obul se Kiska do premiéra Za „nezákonné kupčení“ označil v dnešní předvolební televizní debatě s premiérem Peterem Pellegrinim… číst článek
Fico ztrácí, Kotleba se dere dopředu. Průzkumy na Slovensku slibují dramatické volby Fico ztrácí, Kotleba se dere dopředu. Průzkumy na Slovensku slibují dramatické volby Další průzkum před nadcházejícími parlamentními volbami na Slovensku potvrdil pokles popularity nejsilnější… číst článek
Chtěl Kočner utéct před zadržením? Měl objednané soukromé letadlo, policie ale byla rychlejší Chtěl Kočner utéct před zadržením? Měl objednané soukromé letadlo, policie ale byla rychlejší Chtěl vzít nohy na ramena, když si uvědomil, že jde opravdu do tuhého? Kontroverzní slovenský podnikatel… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Jiří Laštovka
Jiří Laštovka
zobrazit profil Lukáš Trefil
Lukáš Trefil
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil James Franco
James Franco
zobrazit profil Tomáš Jarolím
Tomáš Jarolím
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová