Ján Kuciak | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Strach o život: Dva roky po vraždě Kuciaka našel novinář ve schránce náboj Strach o život: Dva roky po vraždě Kuciaka našel novinář ve schránce náboj Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka uběhly v únoru už dva roky. Teď i další novinář z redakc... číst článek
Kollárova exmilenka v dalším průšvihu. Po stycích s mafií na ni prasklo opisování bakalářky Kollárova exmilenka v dalším průšvihu. Po stycích s mafií na ni prasklo opisování bakalářky Petra Krištúfková (43) je jedna z mnohých bývalých partnerek slovenského politika, předsedy Sněmovny... číst článek
Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Z blonďaté exmilenky Kollára je vládní zmocněnkyně. Vytýkají jí styky s mafiány Slovenský podnikatel a politik Boris Kollár (54) je známý svým barvitým rodinným životem – má totiž ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vlasta Chramostová
Vlasta Chramostová
zobrazit profil Milan Kohout
Milan Kohout
zobrazit profil Antonín Brož
Antonín Brož
zobrazit profil Barbora Podzimková
Barbora Podzimková
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma
zobrazit profil Nikol Kučerová
Nikol Kučerová