Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Čaputová přijala demisi Matoviče, ten prosil o odpuštění. Novou vládu sestaví Heger Čaputová přijala demisi Matoviče, ten prosil o odpuštění. Novou vládu sestaví Heger Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v úterý přijala demisi premiéra Igora Matoviče a pověřila dosa... číst článek
Slovenská vládní krize přehledně: Co stojí za vratkou politickou situací u sousedů? Slovenská vládní krize přehledně: Co stojí za vratkou politickou situací u sousedů? Na Slovensku, kde nyní vrcholí další vlna pandemie covid-19, už několik týdnů vládne krize uvnitř ka... číst článek
„Chaos,“ zuří po roce v koalici dvě vládní strany. A chtějí Matovičovu hlavu „Chaos,“ zuří po roce v koalici dvě vládní strany. A chtějí Matovičovu hlavu Vládní krize na Slovensku se prohlubuje. Dvě nejmenší strany ze čtyřčlenné koalice, a to Svoboda a s... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslava Pikolová
Miroslava Pikolová
zobrazit profil Tomáš Kocourek
Tomáš Kocourek
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Miroslav Grebeníček
Miroslav Grebeníček
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie