Ján Kuciak

Datum narození: 17. 5. 1990
Datum úmrtí: 23. 3. 2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pavel s Čaputovou dohodl společnou cestu na Ukrajinu. V Bratislavě uctil Masaryka i Kuciaka Pavel s Čaputovou dohodl společnou cestu na Ukrajinu. V Bratislavě uctil Masaryka i Kuciaka Nový prezident Petr Pavel zahájil první oficiální zahraniční cestu po inauguraci. Jak je mezi českým... číst článek
Blíží se páté výročí vraždy slovenského novináře Kuciaka (†27): Kauza stále není uzavřená Blíží se páté výročí vraždy slovenského novináře Kuciaka (†27): Kauza stále není uzavřená Ani pět let od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka soudy na Slovensku neukončily proces se zbyl... číst článek
Dvořák, Kuciak nebo Politkovská: Podívejte se na novináře, kteří zemřeli kvůli své práci! Dvořák, Kuciak nebo Politkovská: Podívejte se na novináře, kteří zemřeli kvůli své práci! Na 2. listopadu každoročně připadá Mezinárodní den za ukončení beztrestnosti za zločiny páchané na n... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson
zobrazit profil Jiří Švachula
Jiří Švachula
zobrazit profil Charles Aznavour
Charles Aznavour
zobrazit profil Eliška Ochmanová
Eliška Ochmanová
zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková