Ján Kuciak novinář | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17.5.1990
Datum úmrtí: 23.3.2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Miliony z vnitra šly poradenským firmám. Na „své“ si přišel i Michal Hašek Miliony z vnitra šly poradenským firmám. Na „své“ si přišel i Michal Hašek Ministerstvo vnitra vyplatilo v prvním pololetí letošního roku poradenským společnostem, advokátním… číst článek
U vraždy Kuciaka (†27) řešil Kočner i poslední sex s Martinou: Fuj, jsem hnusný U vraždy Kuciaka (†27) řešil Kočner i poslední sex s Martinou: Fuj, jsem hnusný Slovenská média zveřejnila zprávy, které si mezi sebou posílali objednavatel smrti investigativního… číst článek
Čaputová ukázala svoje sídlo. Slováky po něm provedla osobně Čaputová ukázala svoje sídlo. Slováky po něm provedla osobně Když se Zuzana Čaputová v červnu ujímala role slovenské prezidentky, uvedla, že chce slovenskému… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Milan Plodík
Milan Plodík
zobrazit profil Matthew  Vaughn
Matthew Vaughn
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Aleš Razým
Aleš Razým
zobrazit profil Princezna Maria-Olympia
Princezna Maria-Olympia
zobrazit profil František Soukup
František Soukup