Ján Kuciak

Datum narození: 17.5.1990
Datum úmrtí: 23.3.2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kiska o daňové kauze: „Fico se mi mstí, až mi skončí mandát, tak obviní i mě“ Kiska o daňové kauze: „Fico se mi mstí, až mi skončí mandát, tak obviní i mě“ Slovenský prezident Andrej Kiska očekává, že po skončení v prezidentském úřadu v polovině letošního… číst článek
Kuciakův otec děkoval davu. A památku zavražděných snoubenců uctili i Češi Kuciakův otec děkoval davu. A památku zavražděných snoubenců uctili i Češi Zhruba 500 lidí se ve čtvrtek vpodvečer sešlo na pražském Václavském náměstí k tichému uctění památky… číst článek
Fico si prý telefonoval s Vadalou z Kuciakova článku. Mluvčí: „Účelovka“ a útok na Kisku Fico si prý telefonoval s Vadalou z Kuciakova článku. Mluvčí: „Účelovka“ a útok na Kisku Robert Fico byl ještě jako předseda slovenské vlády v roce 2012 v telefonickém spojení s kontroverzním… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bára Fišerová
Bára Fišerová
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Simeon Karamazov
Simeon Karamazov
zobrazit profil Michal Špit
Michal Špit
zobrazit profil Jitka Molavcová
Jitka Molavcová
zobrazit profil Veronika Kouřilová
Veronika Kouřilová
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius