Ján Kuciak novinář | Celebwiki.cz

Ján Kuciak

Datum narození: 17.5.1990
Datum úmrtí: 23.3.2018
Profese: novinář, investigativní žurnalista portálu aktuality.sk
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenský novinář Ján Kuciak, který psal o lidech napojených na vládní stranu Smer premiéra Roberta Fica, byl v únoru 2018 zavražděn. Vrah zastřelil i jeho snoubenku Martinu Kušnírovou.

Motivem zločinu, při němž byli zastřeleni sedmadvacetiletý investigativec portálu aktuality.sk Ján Kuciak a jeho stejně stará snoubenka Martina Kušnírová, podle slov slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara s největší pravděpodobností byla novinářova práce.

JÁN KUCIAK - MILION EUR ZA JEHO VRAHA

Ján Kuciak se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko k nejsilnější vládní straně Smer premiéra Roberta Fica. Šlo o podezřelé aktivity mj. mnoha slovenských podnikatelů, z nichž někteří, jako např. Miroslav Bödör, jsou úzce spjati právě s politickou stranou Smer.

V jednom z posledních materiálů se investigativní žurnalista Ján Kuciak opět zabýval aférou kolem podnikatele Mariána Kočnera, o němž často psal, spojeného údajně s řadou pochybných daňových a bankovních záležitostí, které vyvolaly pozornost nejen médií, ale i tamních úřadů.

Těla popravené dvojice byla nelezena v neděli 25. února 2018 krátce po poledni v domě Jána Kuciaka v obci Veľká Mača nedaleko Trnavy. Podle policejního prezidenta Tibora Gašpara šlo o připravený čin a vrah rozhodně nebyl žádný amatér. Oba zastřelil jednou ranou, novináře do hrudi, jeho snoubenku do hlavy.

O JÁNU KUCKIAKOVI ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Maroš Kramár se svlékl a ukázal svůj "zázrak přírody"! A dámy jásají Maroš Kramár se svlékl a ukázal svůj "zázrak přírody"! A dámy jásají Třetí sérii seriálu Za sklem si Maroš Kramár (60) ukradl zcela pro sebe. V roli mafiána se vysloveně… číst článek
Moderátor Zázraků přírody Kramár zuří kvůli mafiánovi: Kočner mi... Moderátor Zázraků přírody Kramár zuří kvůli mafiánovi: Kočner mi... Slovenský herec Maroš Kramár (60) si stěžuje, že se z něj pomalu, ale jistě stává „herec jedné role“.… číst článek
Hnus nejhrubšího zrna! Elán rozzuřil pozůstalé zavražděného Kuciaka (†27) Hnus nejhrubšího zrna! Elán rozzuřil pozůstalé zavražděného Kuciaka (†27) Pokud měla nová písnička kapely Elán znovu rozbouřit klidné, stojaté vody kolem této téměř zapomenuté… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Petr Pavlíček
Petr Pavlíček
zobrazit profil Luciano  Pavarotti
Luciano Pavarotti
zobrazit profil Pavel Callta
Pavel Callta
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Filip Pyrochta
Filip Pyrochta