René Slováčková

René Slováčková

Datum narození: 11. 8. 1977
Místo narození: Praha
Profese: herečka, dabérka, šéfredaktorka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

René Slováčková, starší dcera klarinetisty a saxofonisty Felixe Slováčka, zazářila v dabingu, s nímž začala již jako školačka.

Vystudovala konzervatoř a hrála v Horáckém divadle v Jihlavě. Později René Slováčková účinkovala v Divadle U Hasičů, kde třeba alternovala Michaelu Dolinovou v představení Sexmise.

RENÉ SLOVÁČKOVÁ - OTCE NEVIDĚLA TŘICET LET

Slováčková si zahrála v Ordinaci

Kromě práce v dabingu René Slováčková získala post šéfredaktory dámského časopisu Madame, později Reneé. Finance jí přineslo i účinkování v reklamách. Třeba roku 2002 se stala hlasem T-Mobile v hlasovém automatu IVR.

Na filmovém plátně se René Slováčková prvně objevila v režijním debutu Jana Krause, tragikomedii Městečko aneb Sláva vítězům, čest poraženým (2003). Drobné role dostala v seriálech Prima sezona, Na lavici obžalovaných justice či Ordinace v růžové zahradě.

Slováčková namluvila desítky postav

Více než jako herečka se René Slováčková uplatnila v dabingu, s nímž začala již jako školačka. Svůj hlas propůjčila desítkám postav jak ve filmech, tak v seriálech, jako jsou např. Merlose Place, Chirurgové, Zoufalé manželky, Kriminálka Miami nebo Námořní vyšetřovací služba.

O RENÉ SLOVÁČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

René Slováčková je dcerou Alené (Renée) Wevelsiepové a hudebníka Felixe Slováčka, kterou počal před manželstvím s herečkou a zpěvačkou Dagmar Patrasovou.

 

Články o celebritě

Felix slavil narozeniny bez Dády: Nedorazila ani dcera Anička Felix slavil narozeniny bez Dády: Nedorazila ani dcera Anička Neměl kulatiny ani půlkulatiny, přesto náš nejznámější saxofonista slavil 79 let ve velkém. „Došel j... číst článek
Divočina po mejdanu Slováčka (bez Dády): Felix odjel s blondýnkou, Janeček s Bohdalovou! A Hemala? Divočina po mejdanu Slováčka (bez Dády): Felix odjel s blondýnkou, Janeček s Bohdalovou! A Hemala? Nejhorší dárek dostal Felix Slováček v den svých 79. narozenin, kdy jeho manželka Dáda (66) před jej... číst článek
Top momenty hořkosladké Slováčkovy party: Bohdalová promluvila o Fockovi! A desítky lahvi jako pokušení? Top momenty hořkosladké Slováčkovy party: Bohdalová promluvila o Fockovi! A desítky lahvi jako pokušení? Ačkoliv nemá kulaté narozeniny, dokáže to Felix Slováček pořádně roztočit i u příležitosti 79. naroz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Pedro Pascal
Pedro Pascal
zobrazit profil Martina Hudečková
Martina Hudečková
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská