Žofie Dařbujánová zpěvačka | Celebwiki.cz

Žofie Dařbujánová

Profese: zpěvačka

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Žofie Dařbujánová spolu se svou electroswingovou kapelou Mydy Rabycad, která se prosadila v Česku i v zahraničí, zabodovala v anketě Žebřík 2018.

Ve třinácti Žofie Dařbujánová dojížděla na hodiny zpěvu do Prahy. V té době už zpívala s královéhradeckým swingovým orchestrem. Její první rolí byla Divá Bára v divadle J. K. Tyla v Plzni, za jejíž ztvárnění se dostala do širší nominace na Cenu Thálie. V Rock Opeře ztvárnila hlavní roli v Romeovi a Julii.

ŽOFIE DAŘBUJÁNOVÁ: JSME VŠUDE

Žofie Dařbujánová, velký pěvecký talent se snadno zapamatovatelným hlasem i vzhledem, se prosadila díky electroswingové kapele Mydy Rabycad, která v Česku prorazila roku 2012. Netrvalo dlouho a získala si své publikum i v zahraničí. V roce 2016 se skupina zúčastnila mj. prestižního festivalu v britském Glastonbury.

Hity Mydy Rabycad se staly skladby Blind či Drowning z alba Let Your Body Move (2013) či Just Dance z desky M.Y.D.Y. (2017). V anketě Žebřík 2018 se Žofie Dařbujánová vyhoupla na druhé místo za vítězkou Annou K., z prvenství se skupina Mydy Rabycad mohla radovat v kategoriích Skupinu a Album roku.

Kromě zpěvu a dalších aktivit se Žofie Dařbujánová objevila i před kamerou. Zahrála si v komediích Maturita (2013) režiséra a scenáristy Tomáše Houšky či v Babovřeskách (2013) Zdeňka Trošky.

Žofie Dařbujánová pochází z rodiny architektů. Starší sestra Žofie Dařbujánové Julia Chochola občas píše texty k písním Mydy Rabycad, především ale působí jako výtvarnice a tatérka. Bratr Matyáš Chochola se věnuje mj. sochařství a výtvarnému umění.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Ladislav Bubnár
Ladislav Bubnár
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Marcela Březinová
Marcela Březinová
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk