Matěj Forman | Celebwiki.cz

Matěj Forman

Datum narození: 23. 8. 1964
Místo narození: Praha
Profese: ilustrátor, výtvarník, divadelník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Výtvarník Matěj Forman, syn oscarového režiséra Miloše Formana a herečky Věry Křesadlové, se prosadil jako ilustrátor a společně s bratrem Petrem v jejich divadle.

Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Matěj Forman vystudoval filmovou a televizní grafiku. S dvojčetem Petrem hráli ve formacích Tuju a Akabal a stáli u zrodu divadelních poutí. V roce 1991 založili Divadlo bratří Formanů, jehož úspěšnými projekty byly např. Bouda nebo Loď tajemství.

MATĚJ FORMAN JE O PĚT MINUT STARŠÍ NEŽ BRATR

Na filmovém plátně se Matěj Forman objevil už jako několikaměsíční miminko, a to v povídkové krimikomedii režisérů Ivo Nováka, Ladislava Rychmana a Jiřího Menzela Zločin v dívčí škole (1965), natočené podle detektivních povídek Josefa Škvoreckého.

Jako rozpustilá dvojčata se Matěj a Petr Formanovi předvedli v komediální trilogii o rodině Homolkových. Společně si bratři před kamerou zahráli také o více než dvacet let později v pohádce Hloupá Augustina (1993) režiséra Juraje Herze.

Matěj Forman ilustroval řadu knih. Jmenujme např. Povídačky pro Klárku, Povídačky pro moje slunce či Perlorodky scenáristy a spisovatele Jiřího Stránského, Polívkař z Boudy Bely Schenkové nebo Slabikář Radka Malého a Hany Mikulenkové.

O MATĚJOVI FORMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Matěj Forman je syn oscarového režiséra Miloše Formana a herečky a zpěvačky Věry Křesadlové.

 

Další Umělci

zobrazit profil Jindřiška Kikinčuková
Jindřiška Kikinčuková
zobrazit profil Katarína Štumpfová
Katarína Štumpfová
zobrazit profil Veronika Lišková
Veronika Lišková
zobrazit profil Adam Plachetka
Adam Plachetka
zobrazit profil Michael Kratochvíl
Michael Kratochvíl
zobrazit profil Monika Asterová
Monika Asterová
zobrazit profil Zdenka Kratochvílová
Zdenka Kratochvílová