Petra Vajdová herečka | Celebwiki.cz

Petra Vajdová

Datum narození: 29.4.1985
Místo narození: Martin, Československo
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Petra Vajdová, které si čeští diváci mohli všimnout ve filmu Jak jsme hráli čáru, na sebe upoutala pozornost zejména řízením v opilosti.

Již při studiu bratislavské konzervatoře, kde jejími profesory byli Zuzana Kronerová a Martin Huba, Petra Vajdová hostovala ve Slovenském národním divadle, jehož členkou se stala roku 2012. V Česku si zahrála v HaDivadle v Brně, kde sezonu hostovala.

PETRA VAJDOVÁ NADÝCHALA 2,4 PROMILE

Na filmovém plátně se Petra Vajdová poprvé objevila v tragikomedii Poločas rozpadu (2007), kde hrála mj. Klára Pollertová Trojanová, Iva Janžurová, Táňa Pauhofová či Diana Mórová. Čeští diváci si půvabné Slovenky mohli všimnout v roli tělocvikářky ve snímku Juraje Nvoty Jak jsme hráli čáru (2014).

Na rodném Slovensku Petra Vajdová účinkovala v řadě seriálu, jako jsou např. Ordinácia v ružovej záhrade, Nesmrteľní, Búrlivé víno, Chlapi neplačú, 1890 či Detektiv Dušo. Její hlas je tam dobře znám z rozhlasu a z dabingu.

O PETŘE VAJDOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Spekulovalo se o tom, že Petra Vajdová chodila s kolegou Kamilem Mikulčíkem, ale ani jeden z nich to nikdy nepotvrdil. V srpnu 2017, kdy byla policií načapána při řízení pod vlivem alkoholu, média psala, že „propadla kouzlu slovinského režiséra Diega de Breaue“.

Portál Fakt24.sk v květnu 2018 informoval, že Petra Vajdová podstoupila protialkoholní léčení. „Je v nemocnici Philippa Pinela v Pezinku. Šla tam dobrovolně, aby se zbavila problémů, které jí v poslední době způsobil alkohol,“ prozradil zdroj z hereččina okolí.

 

Články o celebritě

Hvězda Ordinace o závislosti: Chtěla jsem zmizet ze světa! Z léčebny „utekla" kvůli lásce Hvězda Ordinace o závislosti: Chtěla jsem zmizet ze světa! Z léčebny „utekla" kvůli lásce Slovenská herečka Petra Vajdová (34), která se i v našich končinách „proslavila“ opileckým skandálem,… číst článek
Hvězda Ordinace po opileckých průšvizích: Mateřství ji změnilo! Bude se léčit? Hvězda Ordinace po opileckých průšvizích: Mateřství ji změnilo! Bude se léčit? Slovenská hvězdička Petra Vajdová (34) se nešťastně „proslavila“ svým malérem, kdy byla policisty… číst článek
Hvězda Ordinace, která doplatila na alkohol, porodila! Lásku našla v léčebně! Hvězda Ordinace, která doplatila na alkohol, porodila! Lásku našla v léčebně! Alkohol jí zkomplikoval kariéru, ale pobyt v protialkoholní léčebně jí naopak přivedl do cesty lásku.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Bořivoj Navrátil
Bořivoj Navrátil
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Milan Lasica
Milan Lasica