Jan Kříž

Datum narození: 19. 9. 1985
Místo narození: Liberec
Profese: herec, zpěvák, režisér, scénograf
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Jan Kříž, kterého proslavila účast v soutěži Robin Hood - Cesta ke slávě, získal Ceny Thálie za role Dannyho v Pomádě a Michala v muzikálu Děti ráje.

Vystudoval scénografii a věnoval se také muzikálovému herectví. V roce 2010 se Jan Kříž zúčastnil reality show Robin Hood - Cesta ke slávě, v níž jako jeden z vítězů získal hlavní roli v muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa Robin Hood.

JAN KŘÍŽ SE ZŘÍTIL MEZI DIVÁKY

Účast v soutěži ho proslavila, a tak se jeho domovskou scénou stalo Divadlo Kalich, kde ztvárnil mj. roli Erika v muzikálu Osmý světadíl podle písniček skupiny Elán. V roce 2012 Jan Kříž získal hlavní roli v muzikálu Pomáda. Za zpodobnění Dannyho dostal Cenu Thálie.

V libereckém divadle F. X. Šaldy Jan Kříž ztvárnil Josefínu v muzikálu Někdo to rád horké, k němuž navrhl scénu. V roce 2015 v obnovené premiéře muzikálu Děti ráje Jan Kříž zpíval staršího Michala, za což získal druhou Cenu Thálie.

Televizní diváci si mohli Jana Kříže všimnout v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde dostal roli herce, nebo v sitcomu Helena, v němž ztvárnil Felixe, přítele Kláry, kterou v 28 dílech hrála Petra Hřebíčková a ve 14 Martha Issová.

O JANU KŘÍŽOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Jana Kříže je zpěvák a režisér Oldřich Kříž.

S manželkou Marií, kterou si vzal v roce 2015, má Jan Kříž syna Filipa Jana (narozen březen 2018).

 

 

Články o celebritě

Muzikálový herec Jan Kříž: Roli Krysaře získal díky nemoci kolegy! Muzikálový herec Jan Kříž: Roli Krysaře získal díky nemoci kolegy! Dvojnásobný držitel Ceny Thálie a přední tvář muzikálových inscenací v Divadle Kalich v roli Krysaře... číst článek
Kolegové zesnulé hvězdy (†34) Mýdlového prince: Agresivní rakovina! Měla jen dva měsíce  Kolegové zesnulé hvězdy (†34) Mýdlového prince: Agresivní rakovina! Měla jen dva měsíce Rakovina kůže krásce z muzikálů Mýdlový princ nebo Kvítek Mandragory Petře Březině Vaškové (†34) ned... číst článek
Nevšední pohádka Jak si nevzít princeznu: Natáčení svedlo dohromady tátu se synem! Nevšední pohádka Jak si nevzít princeznu: Natáčení svedlo dohromady tátu se synem! Většina pohádek skončí tak, že si odvážný mladík vybojuje dívku svých snů. Často jde přitom o krásno... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zdenka Procházková
Zdenka Procházková
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský
zobrazit profil Lída Baarová
Lída Baarová
zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová