Jan Kříž | Celebwiki.cz

Jan Kříž

Datum narození: 19. 9. 1985
Místo narození: Liberec
Profese: herec, zpěvák, režisér, scénograf
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Jan Kříž, kterého proslavila účast v soutěži Robin Hood - Cesta ke slávě, získal Ceny Thálie za role Dannyho v Pomádě a Michala v muzikálu Děti ráje.

Vystudoval scénografii a věnoval se také muzikálovému herectví. V roce 2010 se Jan Kříž zúčastnil reality show Robin Hood - Cesta ke slávě, v níž jako jeden z vítězů získal hlavní roli v muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa Robin Hood.

JAN KŘÍŽ SE ZŘÍTIL MEZI DIVÁKY

Účast v soutěži ho proslavila, a tak se jeho domovskou scénou stalo Divadlo Kalich, kde ztvárnil mj. roli Erika v muzikálu Osmý světadíl podle písniček skupiny Elán. V roce 2012 Jan Kříž získal hlavní roli v muzikálu Pomáda. Za zpodobnění Dannyho dostal Cenu Thálie.

V libereckém divadle F. X. Šaldy Jan Kříž ztvárnil Josefínu v muzikálu Někdo to rád horké, k němuž navrhl scénu. V roce 2015 v obnovené premiéře muzikálu Děti ráje Jan Kříž zpíval staršího Michala, za což získal druhou Cenu Thálie.

Televizní diváci si mohli Jana Kříže všimnout v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde dostal roli herce, nebo v sitcomu Helena, v němž ztvárnil Felixe, přítele Kláry, kterou v 28 dílech hrála Petra Hřebíčková a ve 14 Martha Issová.

O JANU KŘÍŽOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Jana Kříže je zpěvák a režisér Oldřich Kříž.

S manželkou Marií, kterou si vzal v roce 2015, má Jan Kříž syna Filipa Jana (narozen březen 2018).

 

 

Články o celebritě

Královna z Noci na Karlštejně je podruhé těhotná! Tajila to 6 měsíců Královna z Noci na Karlštejně je podruhé těhotná! Tajila to 6 měsíců Půl roku to tajili, ale teď je šťastná novinka venku! Manželská dvojice známá z muzikálů, Jan (34) a... číst článek
Práce umělců v době koronaviru: Bábor jako kurýr, Bragagnolo řídí ještěrku! Práce umělců v době koronaviru: Bábor jako kurýr, Bragagnolo řídí ještěrku! Nouze naučila Dalibora housti, koronavirová krize přiměla české umělce pracovat rukama. Herci a zpěv... číst článek
Muzikálová hvězda Bragagnolo v slzách: Zemřel jeho klíčový kolega! Muzikálová hvězda Bragagnolo v slzách: Zemřel jeho klíčový kolega! V pondělí 6. dubna zemřel v Praze po delší nemoci sbormistr, tenorista a instrumentalista Pavel Baxa... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Zuzana Slavíková
Zuzana Slavíková
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa