Jan Kříž

Datum narození: 19. 9. 1985
Místo narození: Liberec
Profese: herec, zpěvák, režisér, scénograf
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Jan Kříž, kterého proslavila účast v soutěži Robin Hood - Cesta ke slávě, získal Ceny Thálie za role Dannyho v Pomádě a Michala v muzikálu Děti ráje.

Vystudoval scénografii a věnoval se také muzikálovému herectví. V roce 2010 se Jan Kříž zúčastnil reality show Robin Hood - Cesta ke slávě, v níž jako jeden z vítězů získal hlavní roli v muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa Robin Hood.

JAN KŘÍŽ SE ZŘÍTIL MEZI DIVÁKY

Účast v soutěži ho proslavila, a tak se jeho domovskou scénou stalo Divadlo Kalich, kde ztvárnil mj. roli Erika v muzikálu Osmý světadíl podle písniček skupiny Elán. V roce 2012 Jan Kříž získal hlavní roli v muzikálu Pomáda. Za zpodobnění Dannyho dostal Cenu Thálie.

V libereckém divadle F. X. Šaldy Jan Kříž ztvárnil Josefínu v muzikálu Někdo to rád horké, k němuž navrhl scénu. V roce 2015 v obnovené premiéře muzikálu Děti ráje Jan Kříž zpíval staršího Michala, za což získal druhou Cenu Thálie.

Televizní diváci si mohli Jana Kříže všimnout v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde dostal roli herce, nebo v sitcomu Helena, v němž ztvárnil Felixe, přítele Kláry, kterou v 28 dílech hrála Petra Hřebíčková a ve 14 Martha Issová.

O JANU KŘÍŽOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Jana Kříže je zpěvák a režisér Oldřich Kříž.

S manželkou Marií, kterou si vzal v roce 2015, má Jan Kříž syna Filipa Jana (narozen březen 2018).

 

 

Články o celebritě

Sidovský vrátil úder Peckové: Válka umělců nemá konce! Sidovský vrátil úder Peckové: Válka umělců nemá konce! Jako by s operní pěvkyní Dagmar Peckovou (61) v poslední době šili všichni čerti, rozhodla se znemož... číst článek
Muzikálový fešák Bragagnolo se chystá na Fantoma opery: Takhle si kvůli roli dává do těla! Muzikálový fešák Bragagnolo se chystá na Fantoma opery: Takhle si kvůli roli dává do těla! Příznivci, respektive příznivkyně české muzikálové scény, zajímalo vás někdy, jak to vypadá, když se... číst článek
Smutný Peroutka na rozloučení se Zagorovou: O Hančině úmrtí věděl první!  Smutný Peroutka na rozloučení se Zagorovou: O Hančině úmrtí věděl první! Mělo jít o začátek slibné spolupráce, osud tomu ale chtěl jinak. Na posledním rozloučení se zpěvačko... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek
zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Jiří Štěpnička
Jiří Štěpnička