Jan Kříž | Celebwiki.cz

Jan Kříž

Datum narození: 19. 9. 1985
Místo narození: Liberec
Profese: herec, zpěvák, režisér, scénograf
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Jan Kříž, kterého proslavila účast v soutěži Robin Hood - Cesta ke slávě, získal Ceny Thálie za role Dannyho v Pomádě a Michala v muzikálu Děti ráje.

Vystudoval scénografii a věnoval se také muzikálovému herectví. V roce 2010 se Jan Kříž zúčastnil reality show Robin Hood - Cesta ke slávě, v níž jako jeden z vítězů získal hlavní roli v muzikálu Gabriely Osvaldové a Ondřeje Soukupa Robin Hood.

JAN KŘÍŽ SE ZŘÍTIL MEZI DIVÁKY

Účast v soutěži ho proslavila, a tak se jeho domovskou scénou stalo Divadlo Kalich, kde ztvárnil mj. roli Erika v muzikálu Osmý světadíl podle písniček skupiny Elán. V roce 2012 Jan Kříž získal hlavní roli v muzikálu Pomáda. Za zpodobnění Dannyho dostal Cenu Thálie.

V libereckém divadle F. X. Šaldy Jan Kříž ztvárnil Josefínu v muzikálu Někdo to rád horké, k němuž navrhl scénu. V roce 2015 v obnovené premiéře muzikálu Děti ráje Jan Kříž zpíval staršího Michala, za což získal druhou Cenu Thálie.

Televizní diváci si mohli Jana Kříže všimnout v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde dostal roli herce, nebo v sitcomu Helena, v němž ztvárnil Felixe, přítele Kláry, kterou v 28 dílech hrála Petra Hřebíčková a ve 14 Martha Issová.

O JANU KŘÍŽOVI ČTĚTE ZDE>>

Otcem Jana Kříže je zpěvák a režisér Oldřich Kříž.

S manželkou Marií, kterou si vzal v roce 2015, má Jan Kříž syna Filipa Jana (narozen březen 2018).

 

 

Články o celebritě

Práce umělců v době koronaviru: Bábor jako kurýr, Bragagnolo řídí ještěrku! Práce umělců v době koronaviru: Bábor jako kurýr, Bragagnolo řídí ještěrku! Nouze naučila Dalibora housti, koronavirová krize přiměla české umělce pracovat rukama. Herci a zpěv... číst článek
Muzikálová hvězda Bragagnolo v slzách: Zemřel jeho klíčový kolega! Muzikálová hvězda Bragagnolo v slzách: Zemřel jeho klíčový kolega! V pondělí 6. dubna zemřel v Praze po delší nemoci sbormistr, tenorista a instrumentalista Pavel Baxa... číst článek
Marian Vojtko vytáhl 9 let starý kostým: Pak přišlo překvapení! Marian Vojtko vytáhl 9 let starý kostým: Pak přišlo překvapení! Muzikál Kat Mydlář se vrací v obnovené premiéře do pražského Divadla Broadway a herci devět let od p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Ben Affleck
Ben Affleck
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková