Petra Bučková | Celebwiki.cz
Petra Bučková

Petra Bučková

Datum narození: 26. 10. 1978
Místo narození: Brno
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Petra Bučková dostla příležitost se předvést v česko-americkém fantasy dramatu Za oponou noci či v seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem v hlavní roli.

Po absolutoriu na JAMU v Brně Petra Bučková přijala angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě, poté hrála v divadlech moravské metropole Polárka nebo Husa na Provázku. V Praze ji mohli diváci vidět v např. v Divadle Na zábradlí.

Působí také jako Zdravotní klaun. S tímto posláním Petra Bučková začínala v Česku, podívala se s ním i třeba do Kamerunu a často jezdí do Rakouska. Spolupracuje s Českým rozhlasem a dabuje.

Epizodní role Petra Bučková ztvárnila v seriálech Kriminálka Anděl, Polda, Specialisté, Modrý kód nebo výraznější v pěti dílech mysteriózní krimi série Vraždy v kruhu či v hororovém americkém seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem v hlavní roli.

Před filmovou kamerou Petra Bučková debutovala roku 2016, a to hned ve třech snímcích: Tanečnice, Pohádky pro Emu a Doma je tady.

Jednu z výrazných postav Petra Bučková ztvárnila ve fantasy dramatu, režijním debutu spisovatele Dalibora Stacha, Za oponou noci (2018), a to po boku hereckých hvězd, jaký jsou mj. Brendan Fraser nebo Bolek Polívka.

 

Další Herci

zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Tarra  White
Tarra White
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Martin Havelka
Martin Havelka
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Miloš Kopecký
Miloš Kopecký