Jakub Nvota | Celebwiki.cz
Jakub Nvota

Jakub Nvota

Datum narození: 4. 10. 1977
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herec, režisér, autor divadelních inscenací
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Jakub Nvota, syn režiséra Juraje Nvoty, se soustřeďuje především na divadlo. Z televizní obrazovky jej diváci znají zejména z dětských rolí.

Milovníci divadla mohli Jakuba Nvotu vidět mj. v Divadelním spolku Frída, Divadle Petra Bezruče, nebo Divadle Radka Brzobohatého, v nichž nejen hrál, ale na řadě inscenací se podílel jako autor či spoluautor a režisér.

JAKUB NVOTA VZPLANUTÍ V DIVADLE V RYTÍŘSKÉ?

S hraním Jakub Nvota začal již jako školák. Poprvé se objevil v televizním dramatu Zbierka zaujímavostí (1985). Hlavní roli ztvárnil v seriálu Opice z našej police (1986).

Na filmovém plátně Jakub Nvota debutoval v historickém thrilleru Konfident (2012), jehož v režii jeho otce Juraje Nvoty ztvárnil Jiří Mádl.

Režijním debutem Jakuba Nvoty byl komediální seriál Áno, miláčik! (2008), k němuž hudbu složil Marián Čurko, známý ze zábavného pořadu TV Prima Partička.

O JAKUBU NVOTOVY ČTĚTE ZDE>>

Kromě otce Juraje Nvoty se v branži pohybují i sestry Jakuba Nvoty Tereza a Dorota.

Jakub Nvota se v roce 2018 oženil s někdejší manželkou svého kolegy Petra Kracíka, herečkou Terezou Kostkovou.

 

Články o celebritě

Tereza Kostková si pořídila štěně od „milé rodiny“‎: Co to rozpoutalo, těžko rozdýchává! Tereza Kostková si pořídila štěně od „milé rodiny“‎: Co to rozpoutalo, těžko rozdýchává! Herečka Tereza Kostková (43), kterou si diváci zamilovali coby moderátorku taneční soutěže StarDance... číst článek
Moderátorka StarDance Kostková: Utěšovala manžela kvůli dalšímu muži! Moderátorka StarDance Kostková: Utěšovala manžela kvůli dalšímu muži! Večer před přímým přenosem StarDance musela moderátorka Tereza Kostková (43) chlácholit manžela. Co ... číst článek
Rok od svatby Kostkové a Nvoty: První manželská krize? Rok od svatby Kostkové a Nvoty: První manželská krize? Tereza Kostková (42) se loni podruhé vdala. Vzala si slovenského režiséra Jakuba Nvotu (42). Od té d... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Maisie Williams
Maisie Williams
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Václav Kotek
Václav Kotek