Josef Melen | Celebwiki.cz

Josef Melen

Datum narození: 27. 12. 1973
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, hudebník, moderátor, podnikatel

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Josef Melen, který se uplatnil jako moderátor a producent, se coby náctiletý proslavil hitem Né, pětku, né. V roce 2014 si otevřel kavárnu.

Na hudební scéně se Josef Melen uvedl singlem s Viktorem Sodomou Moucha (1983). Hned rok nato přišel jeho největší hit Né, pětku, né, jehož text pochází z pera Františka Ringo Čecha. Jako zpěvák a bubeník působil ve skupině Kroky Františka Janečka, a to v letech 1986 až 1989.

JOSEF MELEN - TRÁPENÍ SYNA MICHALA

Posléze Josef Melen hrál s kapelou Maximum Petra Hanniga a spolupracoval mj. s Ladislavem Štaidlem, Leonou Machálkovou, Pavlem Horňákem či Michalem Davidem.

Z alb Josefa Melena jmenujme např. Maškarní bál, JPM - Král, Bumble bee nebo BEST OF Josef Melen. Jeho hudební konto zdobí řada úspěšných singlů, kompilací a zahraničních projektů. V roce 2015 nahrál klavír a syntezátory pro duet Karla Gotta a Petra Koláře, na jehož desce A proč ne zasedl za klávesy.

Do moderování se Josef Melen pustil roku 1993, kdy pod pseudonymem Jan Allan Budíček na Radiu Golem uváděl několik let ranní show. V roce 1995 stál u zrodu Rádia Relax v Kladně, kde moderoval odpolední vysílání a noční párty.

Ranní show s názvem Ranní káva s Pepou Josef Melen vytvářel a moderoval od jara 2014. Téhož roku začal provozovat kavárnu. Show se vysílala do konce roku 2015.

V říjnu 2016 Josef Melen nastoupil do týmu Českého rozhlasu Dvojka, kde dostal na starost přípravu a moderování hudebního pořadu Polední hrátky.

O JOSEFU MELENOVI ČTĚTE ZDE>>

Sestra Josefa Melena Anna Tvrzníková Melenová je zpěvačka a skladatelka.

Josef Melen se v roce 2008 podruhé oženil. S podnikatelkou Andreou má syna Michala Yanna. V prvním manželství se mu narodil syn Josef Sean.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jindra Vobořil
Jindra Vobořil
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae