Jiří Burian

Datum narození: 11. 3. 1978
Přezdívka: Kapitán Demo
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent, DJ, moderátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Jiří Burian se proslavil jako Kapitán Demo. Je synem písničkáře a spisovatele Jana Buriana a vnukem divadelníka E. F. Buriana.

Po střední ekonomické škole zakončené maturitou Jiří Burian vystřídal několik zaměstnání, než se roku 2006 začal naplno věnovat hudbě, moderování a DJingu. Složil hudbu ke komediálnímu seriálu Vladimíra Skórky a Petra Kolečka Lajna.

Kapitán Demo založil Ghostmother

Jiří Burian, jehož satirické alter ego je Kapitán Demo, hrál v řadě kapel (např. Jatka č. 5), byl zpěvákem, textařem, skladatelem, kytaristou a frontmanem hudební formace Southpaw. Založil multimediální uměleckou skupinu Ghostmother.

Coby moderátor se Jiří Burian představil na české hudební televizi Óčko nebo v pražském Rádiu 1, kde působil také jako DJ.

Jiří Burian bodoval na Andělech

V roce 2009 Jiří Burian vydal první sólové album Burian - So low, k němuž vznikl klip na singl Feed The Fire. Rok nato s Mikulášem Růžičkou založil kapelu Republic Of Two, která získala Cenu Anděl 2011 v kategorii Objev roku.

S Natálií Kocábovou Jiří Burian vydal elektronickou desku Walking of the A- bomb, k níž složil hudbu, nahrál většinu nástrojů a ujal se i produkce. S Lenkou Kovaříkovu založil projekt Bohemia, který se zaměřuje na českou lidovou hudbu.

Kapitán Demo skládal i pro spořitelnu

V únoru 2015 vydal desku projektu Kapitán Demo - Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální, za niž byl Jiří Burian nominován na Anděla za album roku v kategorii hip-hop. S herečkou, moderátorkou a zpěvačkou Emmou Smetana vydal album What I've done (2016).

Složil hudbu k řadě reklam, a to např. pro: Billu, Adidas, Cevro, O2, Zentivu, Tchibo, Českou spořitelnu nebo kávu Jihlavanka. Jiří Burian se podílel mj. na videoklipech Mariany Prachařové.

O JIŘÍM BURIANOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Burian je synem písničkáře, hudebníka a spisovatele Jana Buriana, na jehož několika deskách spolupracoval, a vnukem skladatele a divadelníka E. F. Buriana.

 

Články o celebritě

Dvojka, co byste nečekali: Tomáš Klus a ironický Kapitán Demo jako bratři. I ženy mají stejné… Dvojka, co byste nečekali: Tomáš Klus a ironický Kapitán Demo jako bratři. I ženy mají stejné… Ačkoliv je Tomáš Klus (36) známější pro své folkové variace a táborové protest songy, v minulém albu... číst článek
Tajemství Zázvorkové (†83): Svatba na vozíku a smrt dcery Tajemství Zázvorkové (†83): Svatba na vozíku a smrt dcery „Jsem dobrák. Ale trvalo mi padesát let, než jsem se to naučila,“ říkala o sobě s oblibou Stella Záz... číst článek
Kapitán Demo zablokoval benzinku: Do zlatého »meďáku« špatně natankoval Kapitán Demo zablokoval benzinku: Do zlatého »meďáku« špatně natankoval Úsměv zamrzl Jiřímu Burianovi (44) alias Kapitánu Demovi, když do svého zlatého mercedesu třídy V na... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Petr Čejka
Petr Čejka
zobrazit profil Zdeněk Jurečka
Zdeněk Jurečka
zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Pavel Krejča
Pavel Krejča
zobrazit profil Radan Dolejš
Radan Dolejš
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala