Martin Huba

Datum narození: 16. 7. 1943
Místo narození: Bratislava, Slovensko
Profese: herec, divadelní režisér, pedagog
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Huba, držitel Ceny Thálie a Řádu Ľudovíta Štúra II. třídy, byl nominován na Českého lva za roli prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Po absolvování herectví na VŠMU Martin Huba působil v košickém divadle, poté mj. v Divadle poezie, v Slovenském národním divadle, a to 20 let. Roku 1999 začal hostovat na řadě slovenských i českých scén. Stal se také úspěšným divadelním režisérem a držitelem Ceny Thálie za mimořádný jevištní výkon.

MARTIN HUBA SE OBUL DO KOLEGŮ

Více příležitostí ve filmu Martin Huba než na rodném Slovensku dostal v Česku. Jmenujme např. drama Karla Kachyni Fany, snímek Jaroslava Brabce Kuře melancholik, tragikomedii Jana Hřebejka Musíme si pomáhat, která se probojovala až k nominaci na Oscara.

Dále si Martin Huba zahrál v tragikomedii Jana Hřebejba Horem pádem, v dramatu Bohdana Slámy Štěstí, v hororu Jana Švankmajera Šílení, komedii Jiřího Menzela Donšajni, historickém životopisném dramatu Filipa Renče Lída Baarová nebo v pohádce Jiřího Stracha Anděl Páně 2.

V roce 2017 Martin Huba z rukou prezidenta Slovenské republiky Andreje Kisky převzal Řád Ľudovíta Štúra II. třídy.

Za roli prezidenta v historickém dramatu Hovory s TGM (2018) byl Martin Huba nominován na Českého lva v kategorii Hlavní herec. Režisér Jakub Červenka za snímek získal Cenu innogy pro objev roku na Cenách české filmové kritiky a na MFDF Ji.hlava Zvláštní uznání poroty Opus Bonu.

O MARTINU HUBOVI ČTĚTE ZDE>>

Syn herce Mikoláše Huby a operní zpěvačky Mimi Kišonové Hubové Martin Huba s tanečnicí Dagmar vychoval dceru Martinu.

 

Další Herci

zobrazit profil Rebecca Ferguson
Rebecca Ferguson
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Denisa Barešová
Denisa Barešová
zobrazit profil Alena  Mihulová
Alena Mihulová
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Michalina Olszańska
Michalina Olszańska