Adam Pitra

Adam Pitra

Místo narození: Praha
Profese: scénograf, výtvarný architekt, produkční návrhář

Související celebrity

Životopis

Adam Pitra, manžel herečky, scenáristy a režisérky Sabiny Remundové, byl nominován na Českého lva za výpravu dramatu Jako nikdy.

Coby scénograf celovečerního snímku Adam Pitra (narozen 1971) debutoval dramatem El Paso (2008). Další příležitost, která se mu naskytla, byla v rámci televizní talk show Jana Krause.

Pitra pracoval na Mádlově tragikomedii

V kategorii Nejlepší scénografie (výprava) Adam Pitra získal nominaci na Českého lva za svou práci na psychologickém dramatu Jako nikdy (2013). Křišťálovou sošku si ale neodnesl.

Pro práci na komediích Celebrity s.r.o. (2015) a Miluji tě modře (2017) si Adama Pitru vybral renomovaný režisér Miloslav Šmídmajer. Herec a filmař Jiří Mádl mu svěřil výtvarnou složku své tragikomedie Na střeše (2019).

Adam Pitra se podílel na Ulici i Ordinaci

Adam Pitra se jako scénograf podílel na výtvarném pojetí Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě, sám se podepsal pod seriály Přístav či Černé vdovy.

Za manžela si Adama Pitru vzala herečka, scenárista a režisérka Sabina Remundová, která mu porodila syna Vincenta a dceru Adinu. Jeho tchyní se sňatkem stala významná česká herečka Iva Janžurová, švagrovou režisérka a herečka Theodora Remundová.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek
zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů
zobrazit profil Tomáš Klein
Tomáš Klein
zobrazit profil Jitka Němcová
Jitka Němcová
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík