Adam Pitra

Adam Pitra

Místo narození: Praha
Profese: scénograf, výtvarný architekt, produkční návrhář

Související celebrity

Životopis

Adam Pitra, manžel herečky, scenáristy a režisérky Sabiny Remundové, byl nominován na Českého lva za výpravu dramatu Jako nikdy.

Coby scénograf celovečerního snímku Adam Pitra (narozen 1971) debutoval dramatem El Paso (2008). Další příležitost, která se mu naskytla, byla v rámci televizní talk show Jana Krause.

Pitra pracoval na Mádlově tragikomedii

V kategorii Nejlepší scénografie (výprava) Adam Pitra získal nominaci na Českého lva za svou práci na psychologickém dramatu Jako nikdy (2013). Křišťálovou sošku si ale neodnesl.

Pro práci na komediích Celebrity s.r.o. (2015) a Miluji tě modře (2017) si Adama Pitru vybral renomovaný režisér Miloslav Šmídmajer. Herec a filmař Jiří Mádl mu svěřil výtvarnou složku své tragikomedie Na střeše (2019).

Adam Pitra se podílel na Ulici i Ordinaci

Adam Pitra se jako scénograf podílel na výtvarném pojetí Ulice nebo Ordinace v růžové zahradě, sám se podepsal pod seriály Přístav či Černé vdovy.

Za manžela si Adama Pitru vzala herečka, scenárista a režisérka Sabina Remundová, která mu porodila syna Vincenta a dceru Adinu. Jeho tchyní se sňatkem stala významná česká herečka Iva Janžurová, švagrovou režisérka a herečka Theodora Remundová.

 

Další Filmaři

zobrazit profil Matyáš Řezníček
Matyáš Řezníček
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Radim Špaček
Radim Špaček
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Lukáš Melník
Lukáš Melník
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová