Ivan David

Ivan David

Datum narození: 24. 9. 1952
Místo narození: Praha
Profese: europoslanec za SPD, bývalý politik ČSSD, psychiatr
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ivan David, exposlanec ČSSD a ministr zdravotnictví kabinetu Miloše Zemana, ve volbách 2019 jako jednička kandidátky SPD získal křeslo v Evropském parlamentu.

Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy Ivan David působil jako psychiatr. Z řadového lékaře se vypracoval na ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích, odkud byl později vyhozen pro nadbytečnost. Krátce léčil v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice.

IVAN DAVID SE ROZPOVÍDAL O MUSLIMECH

Ve Sněmovně byl David čtyři roky

Do ČSSD Ivan David vstoupil roku 1993, kdy již byl třetím rokem zastupitelem městské části Praha-Dubeč. Na tomto postu setrval deset let. Ve volbách 1996 se neúspěšně pokusil získat poslanecký mandát.

Podařilo se mu to ve volbách 1998, kdy do Sněmovny usedl na čtyři roky. V té době si Ivan David též poseděl v křesle ministra zdravotnictví v kabinetu Miloše Zemana (od července 1998 do prosince 1999).

Do Senátu se David nedostal

Marná byla snaha Ivana Davida o zvolení do Senátu, a to v letech 1996 a 2004. Z ČSSD odešel roku 2015.

V senátních volbách 2018 se Ivan David jako nestraník v barvách hnutí Tomia Okamury opět ucházel o post v horní komoře, a to za obvod č. 17 - Praha 12. Nepostoupil ani do druhého kola. Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se stal lídrem SPD. Křeslo v EP získal.

O IVANU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ivan David je vnukem někdejšího poslance a podnikového ředitele ČKD-Stalingrad Jindřicha Šnobla, který byl pronásledovaný v politických procesech.

O VOLBÁCH DO EP 2024 ČTĚTE ZDE>>         

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Aleš Dufek
Aleš Dufek
zobrazit profil Zdeněk Kettner
Zdeněk Kettner
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Alexandr Vondra
Alexandr Vondra