Ivan David

Ivan David

Datum narození: 24. 9. 1952
Místo narození: Praha
Profese: europoslanec za SPD, bývalý politik ČSSD, psychiatr
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ivan David, exposlanec ČSSD a ministr zdravotnictví kabinetu Miloše Zemana, ve volbách 2019 jako jednička kandidátky SPD získal křeslo v Evropském parlamentu.

Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy Ivan David působil jako psychiatr. Z řadového lékaře se vypracoval na ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích, odkud byl později vyhozen pro nadbytečnost. Krátce léčil v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice.

IVAN DAVID SE ROZPOVÍDAL O MUSLIMECH

Ve Sněmovně byl David čtyři roky

Do ČSSD Ivan David vstoupil roku 1993, kdy již byl třetím rokem zastupitelem městské části Praha-Dubeč. Na tomto postu setrval deset let. Ve volbách 1996 se neúspěšně pokusil získat poslanecký mandát.

Podařilo se mu to ve volbách 1998, kdy do Sněmovny usedl na čtyři roky. V té době si Ivan David též poseděl v křesle ministra zdravotnictví v kabinetu Miloše Zemana (od července 1998 do prosince 1999).

Do Senátu se David nedostal

Marná byla snaha Ivana Davida o zvolení do Senátu, a to v letech 1996 a 2004. Z ČSSD odešel roku 2015.

V senátních volbách 2018 se Ivan David jako nestraník v barvách hnutí Tomia Okamury opět ucházel o post v horní komoře, a to za obvod č. 17 - Praha 12. Nepostoupil ani do druhého kola. Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 se stal lídrem SPD. Křeslo v EP získal.

O IVANU DAVIDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ivan David je vnukem někdejšího poslance a podnikového ředitele ČKD-Stalingrad Jindřicha Šnobla, který byl pronásledovaný v politických procesech.

 

Další Politici

zobrazit profil Pavel Kašník
Pavel Kašník
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš
zobrazit profil Ilja Racek ml.
Ilja Racek ml.
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Jiří Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jana Bačíková
Jana Bačíková
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík