Jan Hrnčíř | Celebwiki.cz
Jan Hrnčíř

Jan Hrnčíř

Datum narození: 1. 5. 1977
Místo narození: Ivančice
Profese: politik SPD, poslanec, ekonom, pedagog
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politik SPD Jan Hrnčíř, který roku 2017 získal poslanecký mandát, se ve volbách 2020 stal jedničkou kandidátky hnutí Tomia Okamury v Jihomoravském kraji.

Po oboru management mezinárodního podnikání na Fakultě ekonomie a podnikání Panevropské vysoké školy v Bratislavě Jan Hrnčíř absolvoval obor etika na Vysoké škole mezinárodního podnikání v Prešově.

Roku 2007 se Jan Hrnčíř stal jednatelem své firmy Česká informatika a sedm let nato začal řídit vlastní Institut terciárního vzdělávání. Kromě toho vyučuje na vysokých školách.

Do komunální politiky se tehdejší člen TOP 09 Jan Hrnčíř neúspěšně pokusil vkročit ve volbách 2010, stejně jako ve volbách 2014, kdy se o post blanenského zastupitele ucházel jako nestraníkovi za hnutí Úsvit. Téhož roku nezískal ani křeslo v Evropském parlamentu. Do hnutí SPD vstoupil roku 2015.

Coby lídr subjektu Koalice Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů se Jan Hrnčíř stal ve volbách 2016 zastupitelem Jihomoravského kraje, v parlamentních volbách 2017 poslancem za hnutí SPD a následně v komunálních volbách 2018 usedl i do Zastupitelstva města Blansko.

Ve volbách do Evropského parlamentu 2019 zaujal druhou příčku za Ivanem Davidem, lídrem kandidátky SPD. Zvolen nebyl. Do voleb 2020 Jana Hrnčíře hnutí vyslalo zabojovat o křeslo hejtmana Jihomoravského kraje.

Jan Hrnčíř má dcery Natálii a Sofii.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Zdeněk Faltus
Zdeněk Faltus
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Zdeněk Nytra
Zdeněk Nytra
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz