David Žbirka | Celebwiki.cz

David Žbirka

Místo narození: Praha
Profese: hudebník, režisér, bubeník

Související celebrity

Životopis

Hudebník David Žbirka, syn slovenského zpěváka a muzikanta Miro Žbirky, pro něj natočil několik videoklipů.

David Žbirka vystudoval Middlesex University a Film a televizní produkci v Londýně, kde také pražský rodák žije. Poté vystřídal několik zaměstnání až se jako živnostník pustit do natáčení videoklipů.

Od dětství David Žbirka hraje na bicí. V muzikantském světě začal používat umělecké jméno Sean David Baker. Se svou kapelou Up Againnst It často vystupoval na hudebních festivalech.

Společně se synem Lucie Bílé Filipem se podepsali např. pod videoklip Mekkyho (Miroslav Žbirka) k singlu Dievča. Součástí videa je speciální módní show spolužáků Davida Žbirky z katedry Art & Fashion Middlesex University.

Hudebník David Žbirka se podílel také na Double Albu, které Miro Žbirka natočil v londýnském studiu Abbey Road. Vyšlo ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP ve vydavatelství Universal Music začátkem října 2018 a Mekkymu vyneslo Cenu Anděl v kategorii Sólový interpret.

Vlaštovkou předznamenávající příchod zmiňovaného alba byla skladba Skúška snov s Katarínou Knechtovou, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Do hlavních rolí klipu obsadil režisér David Žbirka Katarínu Knechtovou a Mira Žbirku a natočil ho na jeden záběr.

Jak musí otec poslouchat syna Davida, popsal Miro Žbirka v médiích takto: „Plnil jsem příkazy režiséra poctivě a zodpovědně. I když je to můj syn. Režiséra musí poslouchat přece všichni.“

Muzikant a režisér David Žbirka má sestru Lindu a nevlastní Denisu z prvního manželství svého otce.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Pavel Vaculík
Pavel Vaculík
zobrazit profil Jaroslav Svěcený
Jaroslav Svěcený
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts