Jaroslav Uhlíř

Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14. 9. 1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

S vystupováním Jaroslav Uhlíř začínal po kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

JAROSLAV UHLÍŘ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

 

Osmdesátá léta 20. století byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Pronikl do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který se stal předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkoval na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

V dubnu 2022 byl Jaroslav Uhlíř, a to ve svých 67 letech, uveden do síně slávy cen Anděl.

O JAROSLAVU UHLÍŘOVI ČTĚTE ZDE>>

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak řekl, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má dceru Elišku.

 

Články o celebritě

Ať žijí duchové! slaví 45 let: Rytíř Brtník z Brtníku ochutnal Alpu! Ať žijí duchové! slaví 45 let: Rytíř Brtník z Brtníku ochutnal Alpu! Veselý a plný songů, které nelze dostat z hlavy. Takový je dodnes film Ať žijí duchové!, který měl p... číst článek
Ať žijí duchové! zvolali malí i velcí poprvé před 45 lety, když rytíř Brtník okusil Alpu Ať žijí duchové! zvolali malí i velcí poprvé před 45 lety, když rytíř Brtník okusil Alpu Letní, veselý, plný songů, jež nelze dostat z hlavy. Takový je dodnes film Ať žijí duchové!, premiér... číst článek
Smrt v Ricchi e Poveri: Vystupoval s nimi i Michal David Smrt v Ricchi e Poveri: Vystupoval s nimi i Michal David Svět oblétla smutná zpráva. Vě věku 80 let zemřel italský zpěvák Franco Gatti z Ricchi e Poveri. O s... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Barták
Daniel Barták
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Michal Prokop
Michal Prokop
zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil George Mraz
George Mraz
zobrazit profil Martin Skála
Martin Skála
zobrazit profil Keith Richards
Keith Richards