Jaroslav Uhlíř | Celebwiki.cz

Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14. 9. 1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Jaroslav Uhlíř (74) 3 měsíce od zmizení znovu ve společnosti! Manželka ho raději hlídala Jaroslav Uhlíř (74) 3 měsíce od zmizení znovu ve společnosti! Manželka ho raději hlídala Poprvé od svého zmizení se skladatel Jaroslav Uhlíř (74) objevil ve společnosti. S manželkou Helenou... číst článek
Jaroslav Uhlíř (74): Manželka promluvila o jeho nemoci! Jaroslav Uhlíř (74): Manželka promluvila o jeho nemoci! Co stojí za nedávným náhlým zmizením Jaroslava Uhlíře (74)? Nemoc podpořená stářím, ale především ko... číst článek
Po zmizení Jaroslava Uhlíře problémy pokračují: Záhadné zrušení koncertů! Po zmizení Jaroslava Uhlíře problémy pokračují: Záhadné zrušení koncertů! Na začátku června byl uznávaný český skladatel Jaroslav Uhlíř (74) dlouhé hodiny pohřešován a nikdo ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Vlastimil Kučaj
Vlastimil Kučaj
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Romek Hanzlík
Romek Hanzlík
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal