Jaroslav Uhlíř | Celebwiki.cz

Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Zpívala s jeho kapelou Golem 35 let. „Měla jsem ho moc ráda,“ svěřila deníku Aha! Petra Janů (66),… číst článek
Nečekaná smrt hvězdy kultovního Gymplu a Skřítka Nečekaná smrt hvězdy kultovního Gymplu a Skřítka Ve věku 62 let nečekaně zemřel herec a všeuměl Radomil Uhlíř. Umělcovu smrt na sociální síti oznámil… číst článek
Svěrákův parťák v nemocnici! Uhlíře zradil důležitý orgán... Svěrákův parťák v nemocnici! Uhlíře zradil důležitý orgán... Jeho písničky zná každý. Jaroslav Uhlíř (73) jich složil přes pět set a z některých jsou obrovské… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Petr Kužvart
Petr Kužvart
zobrazit profil Slávek Janda
Slávek Janda
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Karel Holas
Karel Holas
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.