Jaroslav Uhlíř | Celebwiki.cz

Jaroslav Uhlíř

Datum narození: 14.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: skladatel, herec, zpěvák, komik
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Začínal vystupovat v kavárnách. Nyní si jeho písničky zpívají lidé napříč generacemi. Vždyť kdo by neznal oblíbené písně k filmům: Ať žijí duchové!, S čerty nejsou žerty nebo Vrchní, prchni?

Dá se říct, že už od začátku měl štěstí na své hudební kolegy. V době „kavárních začátků“ se nejprve stal vedoucím skupiny Evy Pilarové, poté vystupoval jménem kapely Faraon. Původně barovou hudební skupinu vyšperkoval společně s Karlem Šípem a Janem Johnem, kterého poté nahradila další hvězda české hudební scény Jiří Schelinger, téměř k dokonalosti. V této době vznikly hity jako Šlapací kolo, Holubí dům nebo René, já a Rudolf.

Osmdesátá léta byla pro Jaroslava Uhlíře zlomová. Jako skladatel v Československém rozhlase potkal svého budoucího nejlepšího přítele a kolegu Zdeňka Svěráka. Začal studovat Lidovou školu umění a společně s Karlem Šípem připravoval pořady Hitšaráda, Galasuperšou a další. Začal pronikat do světa filmové hudby. Za nejslavnější pohádkové aranže můžeme označit pohádky jako: Tři veteráni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda, aj.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř pak vytvořili televizní seriál pro děti Hodina zpěvu, který je v současné době předlohou pro jeho dětská představení. Se svou vlastní kapelou účinkuje na mnoha hudebních festivalech a koncertech.

Jaroslav Uhlíř měl sice štěstí na kolegy, neměl ale zrovna moc štěstí na vztahy. S druhou ženou se dokonce musel o peníze soudit. Třetí manželství s psycholožkou Helenou Chládkovou si ale vychvaluje. Jak sám říká, výhodou je, že jako psycholožka umí „utípnout“ hádku v zárodku. Má i dceru – Elišku. S otcem si velmi dobře rozumí.

 

Články o celebritě

Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Tohle jste netušili! 80 pikošek o Karlu Gottovi Jaký měl jubilant vztah s matkou? Proč ho táta udal? A proč bral LSD?  Co jeho sexuální úchylka?… číst článek
Kosti Heydrichova syna na prodej: I se zámkem za Prahou! Kosti Heydrichova syna na prodej: I se zámkem za Prahou! Někdejší sídlo esesáckého generála je na prodej. Rozlehlý areál zdevastovaného zámku přitom stále… číst článek
Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Pohřeb kapelníka Golema Jana Václavíka (†75) plný hvězd: Chyběla jen Janů Zpívala s jeho kapelou Golem 35 let. „Měla jsem ho moc ráda,“ svěřila deníku Aha! Petra Janů (66),… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Karel Svoboda
Karel Svoboda
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil František Soukup
František Soukup
zobrazit profil Daddy Yankee
Daddy Yankee
zobrazit profil Avicii (Tim Bergling)
Avicii (Tim Bergling)
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Aleš Lehký
Aleš Lehký