Stanislav Křeček

Datum narození: 20. 5. 1938
Místo narození: Praha
Profese: politik, právník, od února 2020 ombudsman
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Právník a politik Stanislav Křeček, dlouholetý předseda Sdružení nájemníků ČR, byl v únoru 2020 zvolen veřejným ochráncem práv. V tomto úřadu dříve působil jako zástupce.

Po škole geologické a následně výtvarné Stanislav Křeček absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Poté pracoval mj. jako horník, dělník, geolog, výtvarník, advokát a předseda Sdružení nájemníků ČR. Krátce byl poslancem České národní rady.

STANISLAV KŘEČEK – MILIONU CHVILEK SE NELÍBÍ

Coby někdejší tiskovým mluvčím Demokratické strany práce se Stanislav Křeček v dubnu 1993 stal členem ČSSD. V komunálních volbách 1994 byl zvolen za sociální demokraty zvolen zastupitelem městské části Praha 2. Tento post obhájil ve volbách roku 1998 a 2006.

V roce 1996 média odhalila, že Stanislav Křeček neoprávněně používá titul JUDr. Ten získal až roku 2005, a to složením rigorózní zkoušky na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Ve volbách 1996 Stanislav Křeček neúspěšně kandidoval do Senátu za obvod č. 23 - Praha 8. Ve volbách 1998 byl zvolen poslancem. Mandát obhájil i v letech 2002, 2006 a 2010. V senátních volbách 2012 opět neuspěl.

O STANISLAVU KŘEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

V dubnu 2013 byl Stanislav Křeček Sněmovnou zvolen zástupcem veřejného ochránce práv. Poté, co z této funkce odstoupil Pavel Varvařovský, mohl se roku 2014 stát ombudsmanem, avšak nakonec byla zvolena Anna Šabatová. Jím se stal až v únoru 2020.

 

Články o celebritě

Co čekat od nového šéfa ČNB Michla: Dobrá zpráva pro ty, kteří mají dluhy, míní Šichtařová Co čekat od nového šéfa ČNB Michla: Dobrá zpráva pro ty, kteří mají dluhy, míní Šichtařová Je rozhodnuto. Dalších šest let povede Českou národní banku Aleš Michl (44). Včera ho na Hradě jmeno... číst článek
Hokejista Honejsek pomáhá obětem války. Kritikům včetně ombudsmana vzkazuje: Jste s*áči! Hokejista Honejsek pomáhá obětem války. Kritikům včetně ombudsmana vzkazuje: Jste s*áči! Takhle se chová veřejný ochránce práv? Ombudsman Stanislav Křeček (83) se pustil do ukrajinského pre... číst článek
Snahu zrušit vyhlášku o povinném očkování podpořil ombudsman. Dostal 5000 stížností Snahu zrušit vyhlášku o povinném očkování podpořil ombudsman. Dostal 5000 stížností Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček se jako vedlejší účastník připojil k řízení u Ústavního soudu... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michael Rataj
Michael Rataj
zobrazit profil Tomáš Svoboda
Tomáš Svoboda
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová
zobrazit profil Renáta Zajíčková
Renáta Zajíčková
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Radovan Vích
Radovan Vích