Kamala Harris | Celebwiki.cz

Kamala Harris

Datum narození: 20. 10. 1964
Místo narození: Oakland, Kalifornie, USA
Profese: senátorka, kandidátka na viceprezidentku USA
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Advokátka Kamala Harris, od roku 2017 senátorka za stát Kalifornie, se v srpnu 2020 stala adeptkou na úřad viceprezidentky demokratického kandidáta na 46. prezidenta USA Joea Bidena.

Vystudovala politologii, ekonomii a práva na Howardově univerzitě a na Kalifornské univerzitě. V letech 2004 až 2017 Kamala Harris, celým jménem Kamala Devi Harris, působila jako státní zástupkyně, z toho v letech 2011 až 2017 coby zvolená ministryně spravedlnosti Kalifornie.

V senátních volbách 2016 Kamala Harris porazila úřadující kongresmanku Lorettu Sanchez a v Senátu vystřídala dlouholetou senátorku Barbaru Boxer. Stala se tak teprve třetí senátorkou za stát Kalifornie. Je označována za Afroameričanku, zároveň ale patří mezi jihoasijské Američany.

V lednu 2019 Kamala Harris oznámila kandidakutu v prezidentských volbách 2020, kterou v prosinci téhož roku stáhla. Jako hlava státu se chtěla zasadit o trestní stíhání Donalda Trumpa. Demokratický kandidát na 46. prezidenta USA Joe Biden si ji 11. srpna 2020 vybral za kandidátku na post viceprezidentky.

Podporuje mj. povinné rozvážení dětí odlišných ras do škol v jiných čtvrtích, aby byla podpořena rasová diverzita na amerických školách, pozitivní diskriminaci na univerzitách, legalizaci marihuany a státem hrazené zdravotní pojištění. Kamala Harris nesouhlasí s odpůrci samotek ve věznicích.

O KAMALE HARRIS ČTĚTE ZDE>>

V roce 2014 se Kamala Harris provdala za advokáta Douglase Emhoffa. Ten až do potvrzení své ženy jako demokratické kandidátky na viceprezidentku USA dne 19. srpna 2020 pracoval coby advokát pro velkou právnickou firmu DLA Piper. Potom si vzal neplacenou dovolenou.

Kamala Harris je bezdětná. Její manžel má dvě děti z předchozího čtvrt století trvajícího svazku s Kerstin Emhoff.

 

 

Další Politici

zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Jan Schiller
Jan Schiller
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil