Nicole Fryčová

Nicole Fryčová

Datum narození: 7. 9. 1995
Místo narození: Mělník
Profese: paralympionička, odbornice v oblasti zdravotně postižených
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Paralympionička Nicole Fryčová se v týmu hnutí Přísaha stala poradkyní v oblasti přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

Bronzová medailistka ze Světových her zrakově postižených sportovců Nicole Fryčová v roce 2021, kdy začala pracovat v týmu hnutí Přísaha, studovala práva na Univerzitě Karlově v Praze.

Paralympionička Nicole Fryčová, která se věnuje odstraňování bariér a stereotypů vůči lidem se zdravotním postižením, se stala předsedkyní Odborné skupiny pro přístupnost veřejné správy a veřejných služeb pod Vládním výborem pro osoby se zdravotním postižením.

Začala též externě spolupracovat s Kanceláří veřejného ochránce práv. Nicole Fryčová od hnutí Přísaha, jež v lednu 2021 založil někdejší elitní policista Robert Šlachta, přijala nabídku radit s vytvořením společnosti, kde jsou všichni bráni jako rovnocenní partneři bez ohledu na jejich zdravotní postižení.

Za hnutí Přísaha Nicole Fryčová v parlamentních volbách 2021 kandidovala jako jeho lídryně v Plzeňském kraji. Do dolní komory se nedostala, hnutí totiž získalo jen 4,68 % hlasů.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Renáta Zajíčková
Renáta Zajíčková
zobrazit profil Michal Caban
Michal Caban
zobrazit profil Françoise  Bettencourt-Meyers
Françoise Bettencourt-Meyers
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra