Diana Lee Inosanto

Diana Lee Inosanto

Datum narození: 29. 5. 1966
Místo narození: Torrance, Kalifornie, USA
Výška: 163 cm
Profese: herečka, režisérka, kaskadérka, bojovnice, spisovatelka
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Diana Lee Inosanto se kromě hraní proslavila zejména jako bojovnice, režisérka a spisovatelka. Napsala knihu pro děti The Curious Mind of Sebastian.

Na filmovém plátně Diana Lee Inosanto debutovala jednou z menších postav v akčním dramatu Barb Wire z roku 1996. V něm hlavní roli hrála Pamela Anderson.

Filmografie Diany Lee Inosanto zahrnuje mj. role ve snímcích The Hunted (2003), The Sensei (2008) či Dragons of Camelot (2014).

V roce 2008 Diana Lee Inosanto režírovala dokument The Sensei. Napsala dětskou knihu The Curious Mind of Sebastian (2020).

Ve sci-fi dobrodružném seriálu společnosti Netflix Plus Ahsoka, který měl premiéru v srpnu 2023, Diana Lee Inosanto ztvárnila Morganu Elsbeth, jež patří k Dathomirským čarodějnicím.

Má za sebou bohaté zkušenosti v oblasti bojových umění, včetně Jeet Kune Do, filipínských bojových umění (Kali) a různých dalších bojových disciplín. Diana Lee Inosanto pracovala také jako kaskadérka, což využila i v několika akčních filmech a televizních pořadech.

Je známá coby propagátorka bojových umění, zejména mezi ženami a dětmi. Diana Lee Inosanto vedla řadu seminářů a workshopů o sebeobraně a posilování v oblasti bojových umění.

Diana Lee Inosanto je dcerou známého bojového umělce a herce Dana Inosanta, který byl blízkým přítelem a tréninkovým partnerem Bruce Leeho.

V roce 1995 si Diana Lee Inosanto vzala herce Rona Balickiho, s níž má dvě děti.

 

Další Herci

zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Jana Kovalčiková
Jana Kovalčiková
zobrazit profil Stefan Konarske
Stefan Konarske
zobrazit profil Petr Rajchert
Petr Rajchert
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková
zobrazit profil Simona Stašová
Simona Stašová