Marián Labuda

Datum narození: 28.10.1944
Datum úmrtí: 5.1.2018
Místo narození: Hontianske Nemce
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Od slavného sultána Solimána po správce Bytčianského zámku v Jánošíkovi. Marián Labuda byl herec mnoha tváří. Svou duši přenesl do více než 300 filmových a divadelních rolí.

Tvář Mariána Labudy můžeme vidět jak na slovenských, tak na českých plátnech a obrazovkách. Za jeden ze svých mimořádných výkonů, předvedeném ve filmu z roku 1995 Zahrada, si dokonce vysloužil ocenění Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

MARIÁN LABUDA - ROZHOVOR PRO REFLEX

Marián Labuda stejně jako plno dalších herců vystudoval Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, ale jako jeden z mála pak stál u zrodu legendárního Divadla Na Korze v Bratislavě. Od roku 1990 byl členem činohry Slovenského národního divadla; léta spolupracoval např. s Divadlem na Vinohradech.

Jeho filmové role mají také své nezastupitelné místo na české a slovenské scéně. Čeští diváci si ho budou pamatovat hlavně jako Romana Daniela z Romingu nebo řidiče Pávka z komedie Vesničko má středisková. Jiří Menzel moc dobře věděl, po kom „sáhnout“. Díky výkonům herců, hlavně pak právě díky výkonům dvojice Labuda-Bán si Vesnička vysloužila nominaci na Oskara. Marián Labuda je i tváří pohádek. Arabela aneb Rumburak se vrací, Lotrando a Zubejda, Pták ohnivák – tam všude se herec angažoval.

O MARIÁNU LABUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve známost vešly také hercovy zdravotní obtíže. Jak informoval např. deník Aha!, kvůli nadváze měl Marián Labuda problémy s cukrovkou a s vysokým krevním tlakem. Hodně se psalo také o dopravní nehodě, při níž zabil na dálnici D1 dvě ženy a dostal za to podmínku.

S manželkou Vierou Labudovou se Marián Labuda seznámil ve Vojenském uměleckém souboru. Měli spolu syna Mariána, který se též stal hercem.

Marián Labuda náhle zemřel 5. ledna 2018. Bylo mu 73 let. 

 

Články o celebritě

Labudův syn promluvil: Táta přicházel o role kvůli fámě! Labudův syn promluvil: Táta přicházel o role kvůli fámě! Smrt byla tak rychlá, že si Marián Labuda (†73) ani nemohl uvědomit, že umírá. Tak popsal nečekaný… číst článek
Smrt Mariána Labudy (†73): Syn prozradil, co se dělo v den, kdy herec zemřel Smrt Mariána Labudy (†73): Syn prozradil, co se dělo v den, kdy herec zemřel Čtyři měsíce po smrti svého otce Mariána Labudy (†73) jeho syn Marián řekl, co se dělo v den, kdy… číst článek
Tři měsíce po smrti Labudy (†73): Jeho syn promluvil, proč už ho režiséři nechtěli! Tři měsíce po smrti Labudy (†73): Jeho syn promluvil, proč už ho režiséři nechtěli! Před svou smrtí si slovenský herec Marián Labuda (†73) neustále stěžoval, že nedostává žádné filmové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ivana Jirešová
Ivana Jirešová
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Jan Kačer
Jan Kačer
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Miluše Šplechtová
Miluše Šplechtová
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer