Marián Labuda

Datum narození: 28.10.1944
Datum úmrtí: 5.1.2018
Místo narození: Hontianske Nemce
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Od slavného sultána Solimána po správce Bytčianského zámku v Jánošíkovi. Marián Labuda byl herec mnoha tváří. Svou duši přenesl do více než 300 filmových a divadelních rolí.

Tvář Mariána Labudy můžeme vidět jak na slovenských, tak na českých plátnech a obrazovkách. Za jeden ze svých mimořádných výkonů, předvedeném ve filmu z roku 1995 Zahrada, si dokonce vysloužil ocenění Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

MARIÁN LABUDA - ROZHOVOR PRO REFLEX

Marián Labuda stejně jako plno dalších herců vystudoval Vysokou školu Múzických umění v Bratislavě, ale jako jeden z mála pak stál u zrodu legendárního Divadla Na Korze v Bratislavě. Od roku 1990 byl členem činohry Slovenského národního divadla; léta spolupracoval např. s Divadlem na Vinohradech.

Jeho filmové role mají také své nezastupitelné místo na české a slovenské scéně. Čeští diváci si ho budou pamatovat hlavně jako Romana Daniela z Romingu nebo řidiče Pávka z komedie Vesničko má středisková. Jiří Menzel moc dobře věděl, po kom „sáhnout“. Díky výkonům herců, hlavně pak právě díky výkonům dvojice Labuda-Bán si Vesnička vysloužila nominaci na Oskara. Marián Labuda je i tváří pohádek. Arabela aneb Rumburak se vrací, Lotrando a Zubejda, Pták ohnivák – tam všude se herec angažoval.

O MARIÁNU LABUDOVI ČTĚTE ZDE>>

Ve známost vešly také hercovy zdravotní obtíže. Jak informoval např. deník Aha!, kvůli nadváze měl Marián Labuda problémy s cukrovkou a s vysokým krevním tlakem. Hodně se psalo také o dopravní nehodě, při níž zabil na dálnici D1 dvě ženy a dostal za to podmínku.

S manželkou Vierou Labudovou se Marián Labuda seznámil ve Vojenském uměleckém souboru. Měli spolu syna Mariána, který se též stal hercem.

Marián Labuda náhle zemřel 5. ledna 2018. Bylo mu 73 let. 

 

Články o celebritě

Milovaná obec Mariána Labudy (†73): Oblíbenému herci chystá hned dvě pocty! Milovaná obec Mariána Labudy (†73): Oblíbenému herci chystá hned dvě pocty! Už je to několik týdnů, co herec Marián Labuda († 73) zemřel před svým domem v milované… číst článek
Syn Mariána Labudy (†73) Majo: Proti smutku ze smrti táty bojuje prací! Syn Mariána Labudy (†73) Majo: Proti smutku ze smrti táty bojuje prací! Je to pouhých několik týdnů, co ze světa odešel velký slovenský herec Marián Labuda (†73). Zpráva… číst článek
Lasica promluvil o zdravotním stavu Mariána Labudy (†73): Kašlal na to! Lasica promluvil o zdravotním stavu Mariána Labudy (†73): Kašlal na to! Herci Marián Labuda (†73) a Milan Lasica (77) byli velcí přátelé 50 let. Nyní už po… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Jitka Sedláčková
Jitka Sedláčková
zobrazit profil Dana Syslová
Dana Syslová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Petr Rychlý
Petr Rychlý
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová