Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Poznáte holčičku s mašlí ve vlasech? Jedna z nejoblíbenějších zpěvaček, která se vrací do Čech Poznáte holčičku s mašlí ve vlasech? Jedna z nejoblíbenějších zpěvaček, která se vrací do Čech Odmala byla vedená k tomu, že z ní bude hvězda. Její teta je jednou z nejslavnějších zpěvaček a v… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Začínající herečka Charlotte Ella Gottová slaví 11 Ťukněte si s celebritou! Začínající herečka Charlotte Ella Gottová slaví 11 11. narozeniny dnes slaví začínající herečka a dcera Karla Gotta Charlotte Ella Gottová. Přejeme… číst článek
Jágr mluvil o Plekancovi: Lépe se oblékám a za Vondráčkovou mi je dlužný Jágr mluvil o Plekancovi: Lépe se oblékám a za Vondráčkovou mi je dlužný Už dnes se proti sobě postaví hokejisté Floridy proti Montrealu. V NHL půjde také o souboj kamarádů… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Miroslav Žbirka
Miroslav Žbirka
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý