Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Co kamery na Slavících neukázaly: Gott POKULHÁVAL! Co se mu stalo? Co kamery na Slavících neukázaly: Gott POKULHÁVAL! Co se mu stalo? Po roční pauze se znovu objevil na předávání Slavíků! Nešlo si ale nevšimnout, že vítěz v kategorii… číst článek
Hvězdné manýry Lucie Bílé: Ověsila se 30 miliony a vydupala si něco jenom pro sebe Hvězdné manýry Lucie Bílé: Ověsila se 30 miliony a vydupala si něco jenom pro sebe Kdyby se úspěch měřil podle počtu Slavíků, Lucie Bílá (51) by byla největší hvězdou mezi zpěvačkami.… číst článek
Zesnulá Věra Špinarová (†65): Skončila pod stupni vítězů! Zesnulá Věra Špinarová (†65): Skončila pod stupni vítězů! Vypadalo to, že letos na jaře zesnulá Věra Špinarová (†65) možná dosáhne in memoriam na jednu z cen!… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Tina Turner
Tina Turner
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)
Shakira (Shakira Isabel Mebarak Ripoli)