Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Překvapivá fakta o dětech Lucie Vondráčkové: Kolegyně prozradila, co jim máma odpírá! Překvapivá fakta o dětech Lucie Vondráčkové: Kolegyně prozradila, co jim máma odpírá! Jak Lucie Vondráčková (36) vychovává své syny, Matyáše (5) a Adama (1), které má s hokejistou Tomášem… číst článek
Četařka Babinčáková má jarní prázdniny: Dceru vyvezla na Punta Cana a ukázala vnady! Četařka Babinčáková má jarní prázdniny: Dceru vyvezla na Punta Cana a ukázala vnady! Herečka a producentka Martina Adamcová (50) dotočila svůj kanadský film s Lucií Vondráčkovou (37)… číst článek
Lucie Vondráčková v kanadském filmu: Kolegové nad ní ohrnovali nos! Lucie Vondráčková v kanadském filmu: Kolegové nad ní ohrnovali nos! V Čechách platí za hvězdu první velikosti a sbírá jednoho Slavíka za druhým, za mořem ale… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Dominika Stará
Dominika Stará
zobrazit profil Tony  Bennett
Tony Bennett
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Roman Vojtek
Roman Vojtek
zobrazit profil Richard Krajčo
Richard Krajčo