Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Jágr mluvil o Plekancovi: Lépe se oblékám a za Vondráčkovou mi je dlužný Jágr mluvil o Plekancovi: Lépe se oblékám a za Vondráčkovou mi je dlužný Už dnes se proti sobě postaví hokejisté Floridy proti Montrealu. V NHL půjde také o souboj kamarádů… číst článek
Michal David (56): Za všechno můžou Korejci! Michal David (56): Za všechno můžou Korejci! V Divadle Broadway bylo ve středu pořádně rušno. Přišel sem totiž Michal David, aby si vybral obsazení… číst článek
Zpěvačka Lucie Vondráčková: Překvapila novým přírůstkem do rodiny! Zpěvačka Lucie Vondráčková: Překvapila novým přírůstkem do rodiny! Zpěvačka Lucie Vondráčková (37) se pochlubila novým přírůstkem do rodiny a všechny tím dostala. Kdo… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Kanye West
Kanye West
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Michael Kocáb
Michael Kocáb
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)