Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Expartner Lucie Vondráčkové: To je moje hnízdečko! Expartner Lucie Vondráčkové: To je moje hnízdečko! Netopí se v luxusu! Krasobruslař a mistr Evropy z roku 2008 Tomáš Verner (30) svůj nový byt příliš… číst článek
Vondráčková hvězdou kanadského filmu: Foto z natáčení! Vondráčková hvězdou kanadského filmu: Foto z natáčení! Český rybník už je pro Lucii Vondráčkovou (36) moc malý, a tak své herecké schopnosti „vnutila“ i… číst článek
Balil Vondráčkovou, dnes je z něj žena! Balil Vondráčkovou, dnes je z něj žena! Herec Petr Brychta se v 35 letech odhodlal k razantnímu kroku. Muž, který v roli Filipa v pražském… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert
zobrazit profil Ivan Mládek
Ivan Mládek
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Lucie Vondráčková
Lucie Vondráčková
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Petr Chovanec
Petr Chovanec