Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Filmová role pro Vondráčkovou v Kanadě: Neuvěříte, kdo jí kšeft snů přihrál! Filmová role pro Vondráčkovou v Kanadě: Neuvěříte, kdo jí kšeft snů přihrál! Jak je to s kanadskou filmovou kariérou Lucie Vondráčkové (36)? Své síly spojily dvě Češky… číst článek
Bojovník Denis Knébl (14) se svalovou distrofií: Už dokáže zvednout hlavu! Bojovník Denis Knébl (14) se svalovou distrofií: Už dokáže zvednout hlavu! Velký úspěch! Po roce léčby kmenovými buňkami může znovu zvednout hlavu v posteli. Změkly mu svaly… číst článek
Vondráčková hvězdou v Kanadě: Roli jí přihrála četařka Babinčáková! Vondráčková hvězdou v Kanadě: Roli jí přihrála četařka Babinčáková! Jak je to s kanadskou filmovou kariérou Lucie Vondráčkové (36)? Své síly spojily dvě Češky žijící… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Thom Artway
Thom Artway
zobrazit profil Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil David Bowie
David Bowie
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel