Lucie Vondráčková

Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Výška: 162 cm
Profese: zpěvačka, herečka, tanečnice, dabérka, moderátorka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Už od devíti let je v patách své slavné tety, zpěvačky Heleny Vondráčkové. Lucie Vondráčková hraje v divadle i ve filmu. Krom toho dabuje a vydává hudební alba. S hokejovým kanonýrem Tomášem Plekancem má syna Matyáše.

Na pražské konzervatoři absolvovala Lucie Vondráčková hudebně-dramatický obor. Studia nezanedbala ani na Filosofické fakultě Karlovy university, kde získala titul doktorky filozofie. Před kamerou se poprvé předvedla v seriálu Území bílých králů, kde si zahrála po boku Miroslava Etzlera nebo Pavla Zedníčka. Následovalo drama Nejasná zpráva o konci světa, pohádky Šmankote, babičko, čaruj a Královský slib nebo komedie Snowboarďáci. Výrazné role získala i do filmového muzikálu Kvaska nebo hororu Labyrint.

Od útlého věku kráčí Lucie Vondráčková i po divadelních prknech. V roce 1992 si zahrála ve hře Saténový střevíček, kterou uvedlo Národní divadlo. Spolupracovala i s Divadlem Rokoko nebo s divadelním spolkem Kašpar. Předvedla se v hudebních Starcích na chmelu, v Bratrech Karamazových i ve Višňovém sadu. Neminuly ji ani muzikály Excalibur, Tajemství a Touha.

Už ve dvanácti letech moderovala Lucie Vondráčková pořad pro děti Marmeláda. Stejně se jmenuje i její debutová deska. Mezi její nejznámější hitovky patří Džíny, Strach, Úplně down nebo nezkrotný Vítr. Pětkrát získala stříbrného Slavíka, dvakrát pak zlaté zrcátko ankety TýTý.

První velkou láskou Lucie Vondráčkové byl herec Michal Dlouhý. Následovaly románky s krasobruslařem Tomášem Vernerem, zpěvákem Richardem Krajčem nebo fotbalistou Tomášem Ujfalušim. Hokejista Tomáš Plekanec se s ní oženil v roce 2011, v prosinci téhož roku se jim narodil syn Matyáš.

 

Články o celebritě

Táta Vondráčkové: Se zeťákem Plekancem si na pivo nezajdou... Táta Vondráčkové: Se zeťákem Plekancem si na pivo nezajdou... Ač je Jiří Vondráček s úspěšným zeťákem Tomášem Plekancem (34) nadmíru spokojen, jednu věc spolu… číst článek
Ironie, nejfotogeničtější misska, sestra hokejisty Neuvirtha: Vyhrála zájezd za bráchou! Ironie, nejfotogeničtější misska, sestra hokejisty Neuvirtha: Vyhrála zájezd za bráchou! Právem na ni může být hrdý! Sestra hokejového brankáře Michala Neuvirtha (29), který hraje v NHL… číst článek
Gondík v obavách z Vondráčkové! Gondík v obavách z Vondráčkové! Opět ženou! Dalibor Gondík (47) se v zítřejší show Tvoje tvář má známý hlas promění v další pěnici.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Anna Slováčková
Anna Slováčková
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Heidi Janků
Heidi Janků
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný