Tomáš Ujfaluši

Datum narození: 24. 3. 1978
Místo narození: Rýmařov
Profese: fotbalista
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ve všech fotbalových týmech dostal Tomáš Ujfaluši cedulku výtečného obránce a opory celého mužstva. První kopačky obul už ve čtyřech letech. Do defenzívy nastoupil hned v prvním týmu Jiskra Rýmařov, následovala Sigma v Olomouci, kde také vystudoval střední zemědělskou školu. Hrál kromě toho i za německý Hamburger nebo italskou Florentinu. S bývalou manželkou Kateřinou Ujfaluši má dceru Kateřinu.

S Hamburgerem Tomáš Ujfaluši vyhrál v roce 2003 Německý ligový pohár. Madridské Atletico, do kterého přešel o pět let později, dokopal k prvenství v Evropské lize i v Superpoháru. Od roku 2011 střeží brankoviště istanbulskému týmu Galatasaray, kam přestoupil za dva miliony eur. Turkům dělá navíc i kapitána. Předtím šéfoval také české národní jedenáctce. V roce 2004 přivezl s reprezentací bronz z Mistrovství Evropy 2004, o pět let později ji ale kvůli aféře bujaré oslavy po prohraném zápase se Slovenskem opustil.

Po rozvodu se vídal s modelkou Hanou Mašlíkovou nebo s televizní moderátorkou Michaelou Ochotskou. V roce 2011 se Tomáš Ujfaluši zamiloval do modelky Anety Vignerové, vztah jim ale vydržel pouze dva roky. Baví ho golf a móda. Věnuje se charitě. 

 

Články o celebritě

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Pilík
Tomáš Pilík
zobrazit profil Radim Vrbata
Radim Vrbata
zobrazit profil David Limberský
David Limberský
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Jan Chramosta
Jan Chramosta
zobrazit profil Jakub Nosek
Jakub Nosek