Milan Lasica

Datum narození: 3.2.1940
Místo narození: Zvolen
Profese: herec,humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica je známý slovenský všeumělec. Může se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou, se kterou má dvě dcery.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat – za všechny zmíněné třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací – Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu například na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I., nebo třeba Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

V 60. letech pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou. Nakonec se rozhodl pro nový sňatek – s krásnou herečkou Magdou Vašáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Jeho herecké výkony jsou též výborné. Diváci Milana Lasicu budou znát nejspíše z pohádky Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, ze satirické komedie Saturnin, nebo třeba z filmů Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách, Pasti, pasti, pastičky, aj.

Jeho poslední větší role přišla s filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Od té doby odmítá nabídky režisérů, údajně kvůli mizerným podmínkám při zmíněném natáčení Menzelovy komedie.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herec Milan Lasica slaví 77 Ťukněte si s celebritou! Herec Milan Lasica slaví 77 77. narozeniny dnes slaví herec a humorista Milan Lasica. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek
Jaká byla Slavíkova role v antichartě? Gott byl organizátorem, vzpomíná Lasica Jaká byla Slavíkova role v antichartě? Gott byl organizátorem, vzpomíná Lasica Už se to blíží! V sobotu 4. února to bude přesně 40 let, co Karel Gott (77) v tehdejším Divadle hudby… číst článek
Lasica se opřel do Gotta: Slavík viníkem? Lasica se opřel do Gotta: Slavík viníkem? V sobotu 4. února to bude už 40 let, co Karel Gott (77) v tehdejším Divadle hudby četl tzv. Antichartu.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Bohumil Klepl
Bohumil Klepl
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Daniel Bambas
Daniel Bambas
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Keira  Knightley
Keira Knightley