Milan Lasica

Datum narození: 3.2.1940
Místo narození: Zvolen
Profese: herec,humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica je známý slovenský všeumělec. Může se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou, se kterou má dvě dcery.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat – za všechny zmíněné třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací – Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu například na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I., nebo třeba Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

V 60. letech pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou. Nakonec se rozhodl pro nový sňatek – s krásnou herečkou Magdou Vašáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Jeho herecké výkony jsou též výborné. Diváci Milana Lasicu budou znát nejspíše z pohádky Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, ze satirické komedie Saturnin, nebo třeba z filmů Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách, Pasti, pasti, pastičky, aj.

Jeho poslední větší role přišla s filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Od té doby odmítá nabídky režisérů, údajně kvůli mizerným podmínkám při zmíněném natáčení Menzelovy komedie.

 

Články o celebritě

Libuše Šafránková (64): TAJNÝ NÁVRAT DO FILMU! Libuše Šafránková (64): TAJNÝ NÁVRAT DO FILMU! Už nedoufala, že se vrátí před kameru! Poté, co Jan Budař (40) nedostal grant na pohádku Princ mamánek,… číst článek
Antichartu měl na ÚV KSČ donést sám Karel Gott, říká pamětník Jan Šesták Antichartu měl na ÚV KSČ donést sám Karel Gott, říká pamětník Jan Šesták Po revoluci zapojení do Anticharty litoval! Jak se ale ukazuje, Karel Gott (77) se v celé záležitosti… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herec Milan Lasica slaví 77 Ťukněte si s celebritou! Herec Milan Lasica slaví 77 77. narozeniny dnes slaví herec a humorista Milan Lasica. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Jack Nicholson
Jack Nicholson
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan
zobrazit profil Zdena Studenková
Zdena Studenková