Milan Lasica

Datum narození: 3.2.1940
Místo narození: Zvolen
Profese: herec,humorista, dramatik
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Milan Lasica je známý slovenský všeumělec. Může se pyšnit jak Medailí za zásluhy od bývalého prezidenta Václava Havla, tak krásnou manželkou Magdou Vášáryovou, se kterou má dvě dcery.

Zkušenosti, které získal při studiích dramaturgie na VŠMU v Bratislavě, byly velkým přínosem do jeho života. Milan Lasica se zasloužil o vznik nejen dramat – za všechny zmíněné třeba Náš priateľ René nebo Deň radosti, ale také několika knižních publikací – Nečakanie na Godota, Ako vzniká sliepka či Bledomodrý svet Júliusa Satinského. Július Satinský však nebyl jen předlohou, ale i spoluautorem několika děl. Spolupracovali spolu například na knihách Tri hry, Lasica, Satinský a vy, L&S I., nebo třeba Trialóg, na kterém se podílel ještě Miroslav Horníček.

V 60. letech pracoval jako dramaturg Československé televize. Později se stal členem Divadla Korzo v Bratislavě, divadla Večerní Brno a členem zpěvoher Nové scény v Bratislavě. Po desetiletém soužití-nesoužití se rozvedl se svou první manželkou, zpěvačkou Zorou Kolínskou. Nakonec se rozhodl pro nový sňatek – s krásnou herečkou Magdou Vašáryovou. V roce 1989 mu byl udělen titul zasloužilý umělec. O čtyři roky později se dočkal i státního vyznamenání tehdejšího prezidenta Václava Havla, Medaile za zásluhy.

Jeho herecké výkony jsou též výborné. Diváci Milana Lasicu budou znát nejspíše z pohádky Tři veteráni, ve které se chopil role celníka, ze satirické komedie Saturnin, nebo třeba z filmů Tajemství alchymisty Storitze, Kanárská spojka, Výchova dívek v Čechách, Pasti, pasti, pastičky, aj.

Jeho poslední větší role přišla s filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Od té doby odmítá nabídky režisérů, údajně kvůli mizerným podmínkám při zmíněném natáčení Menzelovy komedie.

 

Články o celebritě

Zemřela klíčová žena Gottovy minulosti: Janu Kocianovou (†72) miloval, ona ho odmítla! Zemřela klíčová žena Gottovy minulosti: Janu Kocianovou (†72) miloval, ona ho odmítla! Ve věku 72 zemřela populární slovenská zpěvačka Jana Kocianová, bývalá dlouholetá vokalistka Karla… číst článek
Milan Lasica o náhlé smrti hereckého kolegy (†75): Bylo to pro něj vysvobození! Milan Lasica o náhlé smrti hereckého kolegy (†75): Bylo to pro něj vysvobození! I když všechny kolegy náhlý odchod herecké legendy Stana Dančiaka (†75)… číst článek
Tajemství Juraje Kukury: Abrhám byl jeho sokem v lásce! Tajemství Juraje Kukury: Abrhám byl jeho sokem v lásce! Juraj Kukura (70) hraje v novém seriálu Inspektor Max sukničkáře. V mládí skutečně nejedno dívčí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer
zobrazit profil Paul  Walker
Paul Walker
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová