Aneta Langerová

Datum narození: 26.11.1986
Místo narození: Říčany u Prahy
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

V roce 2004 sa stala Aneta Langerová historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. V následujícím roce pak dosáhla na titul Česká slavice.

Hudbě se Aneta Langerová věnuje od dětství, od šesti se učila hrát na klavír, od osmi na kytaru a pak začala i zpívat. Ve čtrnácti letech začala působit s kapelou Spolek přátel bigbítu na Sázavě. Bodovala i v různých hudebních soutěžích, vyhrála DO-RE-MI, byla finalistkou Rozjezdů pro hvězdy, ale známou a vyhledávanou zpěvačkou se Aneta Langerová stala až v roce 2004, kdy zvítězila v první soutěži Česko hledá SuperStar.

Aneta Langerová pak načala svou hvězdnou kariéru. Nahrála úspěšná hudební alba Spousta andělů, Dotyk nebo Jsem, která figurovala mezi nejprodávanějšími. V roce 2014 vydala album Na Radosti. Založila také vlastní kapelu.

Životními vzory Anety Langerové jsou Alanis Morissette a Édith Piaf, což je na její hudbě znát. Langerová se také stala patronkou projektu Světluška zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. V roce 2014 však kvůli sporům s vedením nadaci opustila.

Aneta Langerová není jen skvělou zpěvačkou i muzikantkou. V roce 2010 se předvedla v soutěži Stardance, kde po boku tanečníka Michala Kurtiše skončila na druhém místě. Langerovou uvidíme i ve filmu. V připravovaném snímku o básnířce Anně Barkové 8 hlav šílenství (2016) si střihne hlavní roli.

Anetu Langerovou přitahují ženy a několik let žila s o patnáct let starší ředitelkou vydavatelství Supraphon Ivou Milerovou. "Jsem zamilovaná a mám velmi šťastný vztah. Jestli je to žena nebo muž je přece jedno. Homosexualita je úplně běžná věc,“ řekla k tomu v roce 2009 zpěvačka. Rok na to se ale rozešly a Aneta se dala dohromady se stejně starou herečkou Marií Štípkovou

Aneta Langerová chodila pět let s režisérkou Olgou Špátovou, která jí i natočila klip k písni Tragédie u nás na vsi z alba Na Radosti (2014). V lednu 2017 se známá dokumentaristka od zpěvačky odstěhovala.

 

Články o celebritě

Těhotná expřítelkyně Langerové Špátová (33): První fotky s milencem Malířem (67) Těhotná expřítelkyně Langerové Špátová (33): První fotky s milencem Malířem (67) Dokumentaristka Olga Špátová (33) přestala skrývat lásku ke svému o dost staršímu příteli Janu Malířovi… číst článek
Expartnerka Langerové & osudový muž Vančurové: Tak se těší na miminko! Expartnerka Langerové & osudový muž Vančurové: Tak se těší na miminko! Svou lásku přestali skrývat a jako by ji budoucí rodiče Olga Špátová (33) a Jan Malíř (68) chtěli… číst článek
Expřítelkyně Anety Langerové je těhotná! Dítě čeká s o 35 let starším kameramanem! Expřítelkyně Anety Langerové je těhotná! Dítě čeká s o 35 let starším kameramanem! Tak tohle nikdo nečekal! Bývalá přítelkyně zpěvačky Anety Langerové (30) režisérka Olga Špátová (33)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Sandra (roz. Sandra Lauer)
Sandra (roz. Sandra Lauer)
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma