Aneta Langerová

Datum narození: 26.11.1986
Místo narození: Říčany u Prahy
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

V roce 2004 sa stala Aneta Langerová historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. V následujícím roce pak dosáhla na titul Česká slavice.

Hudbě se Aneta Langerová věnuje od dětství, od šesti se učila hrát na klavír, od osmi na kytaru a pak začala i zpívat. Ve čtrnácti letech začala působit s kapelou Spolek přátel bigbítu na Sázavě. Bodovala i v různých hudebních soutěžích, vyhrála DO-RE-MI, byla finalistkou Rozjezdů pro hvězdy, ale známou a vyhledávanou zpěvačkou se Aneta Langerová stala až v roce 2004, kdy zvítězila v první soutěži Česko hledá SuperStar.

Aneta Langerová pak načala svou hvězdnou kariéru. Nahrála úspěšná hudební alba Spousta andělů, Dotyk nebo Jsem, která figurovala mezi nejprodávanějšími. V roce 2014 vydala album Na Radosti. Založila také vlastní kapelu.

Životními vzory Anety Langerové jsou Alanis Morissette a Édith Piaf, což je na její hudbě znát. Langerová se také stala patronkou projektu Světluška zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. V roce 2014 však kvůli sporům s vedením nadaci opustila.

Aneta Langerová není jen skvělou zpěvačkou i muzikantkou. V roce 2010 se předvedla v soutěži Stardance, kde po boku tanečníka Michala Kurtiše skončila na druhém místě. Langerovou uvidíme i ve filmu. V připravovaném snímku o básnířce Anně Barkové 8 hlav šílenství (2016) si střihne hlavní roli.

Anetu Langerovou přitahují ženy a několik let žila s o patnáct let starší ředitelkou vydavatelství Supraphon Ivou Milerovou. "Jsem zamilovaná a mám velmi šťastný vztah. Jestli je to žena nebo muž je přece jedno. Homosexualita je úplně běžná věc,“ řekla k tomu v roce 2009 zpěvačka. Rok na to se ale rozešly a Aneta se dala dohromady se stejně starou herečkou Marií Štípkovou

Aneta Langerová v současné době udržuje vztah s režisérkou Olgou Špátovou, která jí i natočila klip k písni Tragédie u nás na vsi z alba Na Radosti (2014).

 

Články o celebritě

Letní festivaly hlásí první hvězdy: Do Česka přijdeou Evanescence, Sting nebo zpěvák Mötley Crüe Letní festivaly hlásí první hvězdy: Do Česka přijdeou Evanescence, Sting nebo zpěvák Mötley Crüe Pořadatelé letních festivalů populární hudby oznámili první jména vystupujících hvězd. Do České… číst článek
Eben o StarDance: Tehdy jsem uronil slzu! Eben o StarDance: Tehdy jsem uronil slzu! Na obrazovkách běží už osmá řada StarDance. Taneční soutěží od počátku provází Tereza Kostková a… číst článek
Nejúspěšnější SuperStar Aneta Langerová slaví 30! Z šedé myšky je lady! Nejúspěšnější SuperStar Aneta Langerová slaví 30! Z šedé myšky je lady! Výhra v SuperStar jí odstartovala kariéru, ale prosadit se dokázala jen díky svému talentu a píli.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Markéta Procházková
Markéta Procházková
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Glen Hansard
Glen Hansard
zobrazit profil Sting (Gordon M. T. Sumner)
Sting (Gordon M. T. Sumner)

Nejnovější profily celebrit