Aneta Langerová

Datum narození: 26.11.1986
Místo narození: Říčany u Prahy
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

V roce 2004 sa stala Aneta Langerová historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. V následujícím roce pak dosáhla na titul Česká slavice.

Hudbě se Aneta Langerová věnuje od dětství, od šesti se učila hrát na klavír, od osmi na kytaru a pak začala i zpívat. Ve čtrnácti letech začala působit s kapelou Spolek přátel bigbítu na Sázavě. Bodovala i v různých hudebních soutěžích, vyhrála DO-RE-MI, byla finalistkou Rozjezdů pro hvězdy, ale známou a vyhledávanou zpěvačkou se Aneta Langerová stala až v roce 2004, kdy zvítězila v první soutěži Česko hledá SuperStar.

Aneta Langerová pak načala svou hvězdnou kariéru. Nahrála úspěšná hudební alba Spousta andělů, Dotyk nebo Jsem, která figurovala mezi nejprodávanějšími. V roce 2014 vydala album Na Radosti. Založila také vlastní kapelu.

Životními vzory Anety Langerové jsou Alanis Morissette a Édith Piaf, což je na její hudbě znát. Langerová se také stala patronkou projektu Světluška zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. V roce 2014 však kvůli sporům s vedením nadaci opustila.

Aneta Langerová není jen skvělou zpěvačkou i muzikantkou. V roce 2010 se předvedla v soutěži Stardance, kde po boku tanečníka Michala Kurtiše skončila na druhém místě. Langerovou uvidíme i ve filmu. V připravovaném snímku o básnířce Anně Barkové 8 hlav šílenství (2016) si střihne hlavní roli.

Anetu Langerovou přitahují ženy a několik let žila s o patnáct let starší ředitelkou vydavatelství Supraphon Ivou Milerovou. "Jsem zamilovaná a mám velmi šťastný vztah. Jestli je to žena nebo muž je přece jedno. Homosexualita je úplně běžná věc,“ řekla k tomu v roce 2009 zpěvačka. Rok na to se ale rozešly a Aneta se dala dohromady se stejně starou herečkou Marií Štípkovou

Aneta Langerová v současné době udržuje vztah s režisérkou Olgou Špátovou, která jí i natočila klip k písni Tragédie u nás na vsi z alba Na Radosti (2014).

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Aneta Langerová slaví 30 Ťukněte si s celebritou! Aneta Langerová slaví 30 Jak ten čas letí, co! Coby vyjukaná sedmnáctka se přihlásila do první série SuperStar a hned ji vyhrála.… číst článek
Zpěvačka Aneta Langerová: Mužů ani tradiční rodiny se nestraním Zpěvačka Aneta Langerová: Mužů ani tradiční rodiny se nestraním Zpěvačka Aneta Langerová (30) svou sexuální orientaci neskrývá a je za to ráda. Navíc to u sebe nevidí… číst článek
Langerová překvapivě o sexu: Nestraním se mužů! Langerová překvapivě o sexu: Nestraním se mužů! Už dávno není tajemstvím, že Aneta Langerová (30) dává před muži přednost ženám. První vážný vztah… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Filip Jankovič
Filip Jankovič
zobrazit profil Dasha (Dagmar Sobková)
Dasha (Dagmar Sobková)
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Ondřej Hejma
Ondřej Hejma
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ