Roman Vojtek

Datum narození: 14.4.1972
Místo narození: Vsetín
Výška: 179 cm
Profese: herec, zpěvák, tanečník, moderátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Roman Vojtek, navíc též výborný tanečník a zdatný moderátor, šokoval, když opustil svou první ženu těsně před porodem jejich druhého dítěte.

Zpívat ho bavilo od mala, ale než se Roman Vojtek rozhodl, že se tomu bude věnovat, vyučil se seřizovačem obráběcích strojů a poté v oboru i pracoval. Až po pár měsících se rozhodl, že se přihlásí na JAMU a vystuduje obor muzikálové herectví. Vzali ho na první pokus.

ROMAN VOJTEK - UTAJENÁ SVATBA?

Už v době studií účinkoval Roman Vojtek v Městském divadle Brno, kde později získal stálé angažmá a hrál zde např. v Bastardovi, Radúzovi a Mahuleně, Divotvorném hrnci nebo ve West Side Story, za což byl v roce 1997 nominován na Cenu Thálie. V té době se  Roman Vojtek stal spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia.

V Praze byl Roman Vojtek k vidění také v několika muzikálech, jsou to mj. Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Noc na Karlštejně nebo Jack Rozparovač. V roce 2007 získal další nominaci na Cenu Thálie, tentokrát za roli v muzikálu Producenti.

V roce 2006 Roman Vojtek vydal své debutové album To věděl bych rád. Neotálel a o rok později šlo na trh druhé s názvem Život je muzikál a o tři roky později vydal dvojcédé Hity z filmů & muzikálů.

Romana Vojtka se objevil hned v několika flimech, např. Líbáš jako bůh nebo Líbáš jako ďábel, v pohádkách Zakletý vrh či Peklo s princeznou a  také v televizních seriálech, jako jsou Ulice nebo Vyprávěj, v němž si zahrál manžela Andrey Kerestéšové Růřičkové a syna Veroniky Freimanové.

Stal se historicky prvním vítězem soutěže StarDance...když hvězdy tančíV roce 2011 si Roman Vojtek splnil sen, když s Vítkem Fialou (ze skupiny Lokomotiva) založil pětičlennou kapelu Fantastic 80's. V roce 2016 se zúčastnil druhé řady show Tvoje tvář má známý hlas. Prosadil se též jako moderátor.

O ROMANU VOJTKOVI ČTĚTE ZDE>> 

Roku 2009 si Roman Vojtek vzal svou dlouholetou přítelkyni Terezu Janoušovou. Rok nato se jim narodila dcera Edita. V roce 2015, pár týdnů před porodem druhého potomka, však Roman Vojtek svoji ženu z ničeho nic opustil. Posléze začal chodit s muzikálovou herečkou, kolegyní Petrou Vraspírovou.

 

Články o celebritě

Vojtek a Vraspírová: Smutná slova o prvním dítěti Vojtek a Vraspírová: Smutná slova o prvním dítěti Roman Vojtek (46), který bývalou manželku Terezu opustil jen krátce před porodem jejich syna Benedikta,… číst článek
Roman Vojtek veřejně vyznal lásku přítelkyni! Připravte si kapesníčky Roman Vojtek veřejně vyznal lásku přítelkyni! Připravte si kapesníčky Muzikálový zpěvák a herec Roman Vojtek (46) už víc než dva roky žije s o 15 let mladší zpěvačkou… číst článek
Roman Vojtek s přítelkyní Petrou Vraspírovou: Z milenců se staly mrtvoly! Roman Vojtek s přítelkyní Petrou Vraspírovou: Z milenců se staly mrtvoly! Zamilovaný pár Roman Vojtek (46) a Petra Vraspírová (31) budí hrůzu! Zpěváci si totiž s maskami na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Katy Perry
Katy Perry
zobrazit profil Jessie J
Jessie J
zobrazit profil Jarmila Šuláková
Jarmila Šuláková
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková