Filip Renč

Datum narození: 17.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Režisér Renč nestíhá: Kvůli nové Popelce málem neměl čas na dceru! Režisér Renč nestíhá: Kvůli nové Popelce málem neměl čas na dceru! Režisér Filip Renč (53) se přes prázdniny rozhodně jen tak nepoflakoval. Neměl totiž vůbec čas. Musel… číst článek
Manželka Filipa Renče: Osm měsíců po porodu předváděla na mole! Dcera byla v zákulisí Manželka Filipa Renče: Osm měsíců po porodu předváděla na mole! Dcera byla v zákulisí Zatímco Filip Renč (52) je zcela pohlcen přípravou muzikálu Tři oříšku pro Popelku, jeho manželka… číst článek
Šárka Vaňková: Tihle hřebci se jí dostali do... Šárka Vaňková: Tihle hřebci se jí dostali do... Pamatujete si na zpěvačku Šárku Vaňkovou? Před lety patřila mezi největší hvězdy českého showbyznysu,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Vejdělek
Jiří Vejdělek
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Tomáš  Weinreb
Tomáš Weinreb
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Olga Menzelová-Kelymanová
Olga Menzelová-Kelymanová