Filip Renč

Datum narození: 17.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Renčův smutný krach: Tahle práce se mu nevyplatila Renčův smutný krach: Tahle práce se mu nevyplatila Předčasný konec se nevyhnul novému muzikálu Tři oříšky pro Popelku Filipa Renče, který vznikl na… číst článek
Kdo je Luďanův syn Tonda ze seriálu Most!? Na Kavčí hory ho dovlekla profesorka! Kdo je Luďanův syn Tonda ze seriálu Most!? Na Kavčí hory ho dovlekla profesorka! Má sny a ambice stát se hercem, ale že úspěch přijde tak brzo, to mladík Filip František Červenka… číst článek
Hvězda Ordinace a ex Pauhofové Maštalír: Po tajné svatbě přišlo dítě! Hvězda Ordinace a ex Pauhofové Maštalír: Po tajné svatbě přišlo dítě! Slovenský herec Tomáš Maštalír (41) patří na Slovensku mezi největší fešáky. Loni fanynky dost zaplakaly,… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Svatava Simonová
Svatava Simonová
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera
zobrazit profil Sean Ellis
Sean Ellis
zobrazit profil Danny Moder
Danny Moder
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Adam Pitra
Adam Pitra
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil David Ochman
David Ochman