Filip Renč

Datum narození: 17.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Filip Renč »prodal« celou rodinu: Manželku za 40 tisíc, tátu přibalil zdarma! Filip Renč »prodal« celou rodinu: Manželku za 40 tisíc, tátu přibalil zdarma! Manželka zinkasovala za roli 40 tisíc korun, tatínek hrál zadarmo. Filip Renč (52) je přesto moc… číst článek
Prezident Miloš Zeman: Pobouřil kun*ou, nad nohy vyzdvihl mozek Prezident Miloš Zeman: Pobouřil kun*ou, nad nohy vyzdvihl mozek Vulgarismy, červené karty a orientace na Čínu a Rusko na jedné straně, pravidelné cesty do všech… číst článek
Klára Issová: Nevěděla jsem, jak mám zahrát ožralou, nikdy se mi to nestalo Klára Issová: Nevěděla jsem, jak mám zahrát ožralou, nikdy se mi to nestalo Klára Issová (38) se právě objevuje v kinech v roli Olinky v nové komedii Filipa Renče (52) a Haliny… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Juraj Herz
Juraj Herz
zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Jitka Bártů
Jitka Bártů