Filip Renč

Datum narození: 17.8.1965
Místo narození: Praha
Profese: režisér, herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Režisér Filip Renč vždy zvládl zrežírovat vše, co mu přišlo pod ruku. Film, divadlo, reklamu, hudební klip i předvolební klip pro ODS či Miloše Zemana.

Jako zdatný filmař se Filip Renč předvedl ještě během studia pražské FAMU. S dokumenty Srdíčko a Zapadákov vyhrál hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově.

FILIP RENČ - ROZHOVOR NEJEN O BAAROVÉ

Profesionálním filmový debutem Filipa Renče byl Requiem pro panenku (1991), který plnil česká kina do nejposlednějších sedaček. Melodie z jeho muzikálu Rebelové znají lidé dodnes. Film získal dvě sošky Českého lva. Podobný výsledek měl i jeho Román pro ženy na motivy knihy Michala Viewegha nebo drama Hlídač č. 47.

Sám Filip Renč si zahrál v Jízdě, oscarovém Koljovi nebo v Tmavomodrém světě. Jeho film Na vlastní nebezpečí ovšem provázela smůla. Jiří Langmajer si při něm poranil záda a natáčení potkala řada nehod a karambolů. Režisér má na kontě i Sanitku 2, která navázala na oblíbený předlistopadový seriál z pera Jiřího Hubače Sanitka (scénáristou druhé série byl Hubačův syn Ivan Hubač).

Ceněné jsou i jeho klipy pro kapelu Lucie nebo pro zpěvačky Lucii Bílou a Ivetu Bartošovou. Ministerstvu dopravy natočil Filip Renč krvavé spoty o dopravních nehodách, předvolební spoty zase točil pro ODS i pro Miloše Zemana. Zrežíroval i divadelní muzikály Kleopatra, Golem nebo Baron Prášil.

O FILIPU RENČOVI ČTĚTE ZDE>>

Šest let s ním žila produkční Jarmila Tabačková. Randil s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou nebo se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou, s níž se Filip Renč v roce 2010 zasnoubil a měsíc nato rozešel. Mezi jeho partnerky patřily i herečky Aňa Geislerová či Zuzana Norisová.

Se servírkou ze Špindlerova Mlýna má Filip Renč dceru NatáliiS asistentkou produkce Kristýnou Nerudovou plánoval Filip Renč svatbu v roce 2013. Oženil se až v září 2017, a to s o 28 let mladší Marií Kružíkovou, s níž počal své druhé dítě, opět holčičku.

 

Články o celebritě

Bojovníci proti „ekonomickým zm*dům“, Michal David i vykázaní odpůrci: Zeman udělí medaile Bojovníci proti „ekonomickým zm*dům“, Michal David i vykázaní odpůrci: Zeman udělí medaile Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, tenista Radek Štěpánek, ale také zpěvák Michal David, exšéfka… číst článek
Renčova manželka 10 měsíců po porodu: Na víně s jiným mužem! Renčova manželka 10 měsíců po porodu: Na víně s jiným mužem! Nechala doma desítiměsíční dceru Sofii a vrhla se do náručí jiného muže! A manžel Filip Renč (53)… číst článek
Václav Vorlíček (88) premiéru Popelky oplakal a přiznal: Jsem rád, že jsem se toho dožil! Václav Vorlíček (88) premiéru Popelky oplakal a přiznal: Jsem rád, že jsem se toho dožil! Režisér legendární filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku Václav Vorlíček (88) nechyběl na premiéře… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Petr Weigl
Petr Weigl
zobrazit profil Dušan Klein
Dušan Klein
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil Zdeněk Zelenka
Zdeněk Zelenka
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow