Jana Hlaváčová

Datum narození: 26.3.1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií až po tragédie nebo psychologická dramata. Ve všech rolích se vrývala do nenabažených srdcí žasnoucího publika. Jejím manželem je herec Luděk Munzar.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo Čapkově Věci Makropulos.

V roce 1990 měl Jiří Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i herečka Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla na Vinohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Jana Hlaváčová se mnohokrát ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v trilogii Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekunduje herci Pavlu Kříži.

Kvůli nemoci a depresím se Hlaváčová z divadla, z rozhlasu a z DAMU, kde působila jako učitelka, stáhla. V dnešní době se ale k práci vrací. Z prvního manželství má dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která se také věnuje herectví.

V roce 2012 Hlaváčová onemocněla, její manžel Luděk Munzar se o ní stará.

 

Články o celebritě

Páni, těm to sekne! Munzarová s Trnavským náhle módními ikonami Páni, těm to sekne! Munzarová s Trnavským náhle módními ikonami Herečka Bára Munzarová (46) nepatří mezi módní ikony, ráda se obléká sportovně, ale na módní show… číst článek
Jubilant Luděk Munzar (85): »Zeťák« ho vytáhl na sushi! Jubilant Luděk Munzar (85): »Zeťák« ho vytáhl na sushi! Kvůli zdravotním problémům Luděk Munzar (85) v posledních letech tak často neopouští vilu v pražských… číst článek
Utajená dcera Hlaváčové (80) a Munzara (85): Tereza se zapletla s policií! Utajená dcera Hlaváčové (80) a Munzara (85): Tereza se zapletla s policií! Na veřejnosti a v médiích se často objevuje Bára Munzarová (46), známá herečka a dcera Jany Hlaváčové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig
zobrazit profil Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
zobrazit profil Chris Noth
Chris Noth
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil