Jana Hlaváčová

Datum narození: 26.3.1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií až po tragédie nebo psychologická dramata. Ve všech rolích se vrývala do nenabažených srdcí žasnoucího publika. Jejím manželem je herec Luděk Munzar.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo Čapkově Věci Makropulos.

V roce 1990 měl Jiří Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i herečka Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla na Vinohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Jana Hlaváčová se mnohokrát ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v trilogii Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekunduje herci Pavlu Kříži.

Kvůli nemoci a depresím se Hlaváčová z divadla, z rozhlasu a z DAMU, kde působila jako učitelka, stáhla. V dnešní době se ale k práci vrací. Z prvního manželství má dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která se také věnuje herectví.

V roce 2012 Hlaváčová onemocněla, její manžel Luděk Munzar se o ní stará.

 

Články o celebritě

Tajemství rodiny Munzarů: Jana Hlaváčová obětovala práci kvůli dceři Báře Tajemství rodiny Munzarů: Jana Hlaváčová obětovala práci kvůli dceři Báře Když se herečka Barbora Munzarová (44) rozhodla, že půjde na DAMU, doma ji čekal nával podpory. Oba… číst článek
Klan Munzarů: Tajemství jejich milionového majetku! Klan Munzarů: Tajemství jejich milionového majetku! Luděk Munzar (83) přišel prapodivným způsobem k domu na… číst článek
Bára Munzarová riskuje kariéru: Už 3x odmítla návrat do Ordinace! Bára Munzarová riskuje kariéru: Už 3x odmítla návrat do Ordinace! Byla jednou z největších hvězd Ordinace v růžové zahradě, které se v seriálu objevily. Herečka Bára… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Kateřina Pechová
Kateřina Pechová
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Jan Hofman
Jan Hofman
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda