Jana Hlaváčová

Datum narození: 26.3.1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií až po tragédie nebo psychologická dramata. Ve všech rolích se vrývala do nenabažených srdcí žasnoucího publika. Jejím manželem je herec Luděk Munzar.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo Čapkově Věci Makropulos.

V roce 1990 měl Jiří Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i herečka Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla na Vinohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Jana Hlaváčová se mnohokrát ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v trilogii Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekunduje herci Pavlu Kříži.

Kvůli nemoci a depresím se Hlaváčová z divadla, z rozhlasu a z DAMU, kde působila jako učitelka, stáhla. V dnešní době se ale k práci vrací. Z prvního manželství má dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která se také věnuje herectví.

V roce 2012 Hlaváčová onemocněla, její manžel Luděk Munzar se o ní stará.

 

Články o celebritě

Nenávist Munzara s Donutilem: Proč si 25 let nemohli přijít na jméno! Nenávist Munzara s Donutilem: Proč si 25 let nemohli přijít na jméno! Když se dva chlapi hádají, většinou za to může ženská! V případě Luďka Munzara (83) a Miroslava Donutila… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Hlaváčová slaví 79 Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Hlaváčová slaví 79 Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní… číst článek
Munzar kontra Donutil: Nenávistná válka bez pravidel, Hlaváčová zapřísahala i ministra! Munzar kontra Donutil: Nenávistná válka bez pravidel, Hlaváčová zapřísahala i ministra! Oba národem oblíbení, přesto si po mnoho let nemohli navzájem přijít na jméno. V čem vlastně spočívala… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller
zobrazit profil Barbora Hrzánová
Barbora Hrzánová
zobrazit profil Julie Gayet
Julie Gayet
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula