Jana Hlaváčová

Datum narození: 26.3.1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií až po tragédie nebo psychologická dramata. Ve všech rolích se vrývala do nenabažených srdcí žasnoucího publika. Jejím manželem je herec Luděk Munzar.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo Čapkově Věci Makropulos.

V roce 1990 měl Jiří Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i herečka Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla na Vinohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Jana Hlaváčová se mnohokrát ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v trilogii Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekunduje herci Pavlu Kříži.

Kvůli nemoci a depresím se Hlaváčová z divadla, z rozhlasu a z DAMU, kde působila jako učitelka, stáhla. V dnešní době se ale k práci vrací. Z prvního manželství má dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která se také věnuje herectví.

V roce 2012 Hlaváčová onemocněla, její manžel Luděk Munzar se o ní stará.

 

Články o celebritě

Aktuálně o Hlaváčové: Chudák, ta dopadla… Aktuálně o Hlaváčové: Chudák, ta dopadla… Jana Hlaváčová (78), které lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu v kombinaci s těžkými depresemi,… číst článek
Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Munzar už potřetí bojuje s rakovinou! Může za to jeho dům hrůzy? Dům Luďka Munzara (83) je prokletý! Alespoň to tak vypadá. Když herec modřanskou vilu postavil, měl… číst článek
Dům hrůzy Luďka Munzara: Rozvod, deprese a rakovina! Dům hrůzy Luďka Munzara: Rozvod, deprese a rakovina! Mělo to být rodinné útočiště, šťastné místo k žití. Luděk Munzar (83) se do pražských Modřan přímo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká
zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil David Švehlík
David Švehlík
zobrazit profil Milla Jovovich
Milla Jovovich
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio