Jana Hlaváčová

Datum narození: 26.3.1938
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní byla ve všem. Od komedií až po tragédie nebo psychologická dramata. Ve všech rolích se vrývala do nenabažených srdcí žasnoucího publika. Jejím manželem je herec Luděk Munzar.

Touhu hrát v Janě Hlaváčové vzbudil otec, který působil v ochotnickém divadle. Po gymnáziu nastoupila na DAMU. Se svým prvním mužem, hercem Jiřím Michným, se přestěhovala do Plzně, kde hrála v Divadle J. K. Tyla. Po smrti manžela nastoupila do Národního divadla v Praze, kde zazářila ve Višňovém sadu, Hamletovi nebo Čapkově Věci Makropulos.

V roce 1990 měl Jiří Munzar, její druhý manžel, neshody s vedením Národního divadla a odešel. Následovala jej i herečka Hlaváčová, která nastoupila do souboru Divadla na Vinohradech. Za roli v Křehké rovnováze získala v roce 1996 divadelní cenu Thálie.

Jana Hlaváčová se mnohokrát ukázala i na televizních obrazovkách. Zahrála si spisovatelku Boženu Němcovou ve snímku Veronika nebo manželku hudebního skladatele Leoše Janáčka ve Lvu s bílou hřívou. Do paměti diváků se vpíchla jako injekční stříkačka v roli zdravotní sestry Toničky v trilogii Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách a Jak básníci neztrácejí naději, kde sekunduje herci Pavlu Kříži.

Kvůli nemoci a depresím se Hlaváčová z divadla, z rozhlasu a z DAMU, kde působila jako učitelka, stáhla. V dnešní době se ale k práci vrací. Z prvního manželství má dceru Terezu a z druhého Barboru Munzarovou, která se také věnuje herectví.

V roce 2012 Hlaváčová onemocněla, její manžel Luděk Munzar se o ní stará.

 

Články o celebritě

Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Hlaváčová slaví 79 Ťukněte si s celebritou! Herečka Jana Hlaváčová slaví 79 Herečka Jana Hlaváčová byla tahounem na diváky. Lidé navštěvovali divadla hlavně kvůli ní. Precizní… číst článek
Munzar kontra Donutil: Nenávistná válka bez pravidel, Hlaváčová zapřísahala i ministra! Munzar kontra Donutil: Nenávistná válka bez pravidel, Hlaváčová zapřísahala i ministra! Oba národem oblíbení, přesto si po mnoho let nemohli navzájem přijít na jméno. V čem vlastně spočívala… číst článek
Ladislav Mrkvička (78): Děsivé podezření na vážnou nemoc! Ladislav Mrkvička (78): Děsivé podezření na vážnou nemoc! Důvody, proč Ladislav Mrkvička (78) v poslední době ruší pracovní aktivity, jsou možná daleko vážnější,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Dagmar Havlová-Veškrnová
Dagmar Havlová-Veškrnová