Luděk Munzar

Datum narození: 20.3.1933
Místo narození: Nová Včelnice
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec Luděk Munzar měl být původně válečným letcem. Ale místo toho se z něj stal uznávaný divadelník, který vytvořil pár s kolegyní Janou Hlaváčovou, s níž proslul v pořadu S vůní šminek a benzínu a též v Národním divadle.

Technika ho bavila od mládí. Luděk Munzar vystudoval vyšší hospodářskou školu. Během angažmá v hereckém souboru Mladá scéna přehodnotil své cíle. K oblakům se mohl přiblížit i skrze divadlo. Po pražské DAMU se vydal na mladoboleslavskou scénu. Poté se mu zalíbilo na prknech Národního divadla. Vznášel se po nich přes třicet let.

LUDĚK MUNZAR A PODKANI V DOMĚ: NÁJMNÍCI V ŠOKU

Ztvárnil Merkucia v Shakespearově dramatu Romea a Julie nebo Švandu ve Strakonickém dudákovi od Josefa Kajetána Tyla. Následova Racek, Srpnová neděle nebo Naši furianti. Několik her také Luděk Munzar sám režíroval. Z Národního divadla odešel v roce 1990 kvůli neshodám s vedením.

S televizí Luděk Munzar spolupracoval už v jejích začátcích jako hlasatel. První větší roli získal do sportovní komedie Dědek automobil. Záporné postavy předvedl ve snímcích Pochodně, Nahá pastýřka i Čas pracuje pro vraha. Skladatele Leoše Janáčka rozezvučel ve filmu Lev s bílou hřívou. Hlavní roli měli v seriálu Synové a dcery Jakuba Skláře. Objevil se také jako průvodce v naučných relacích.

Krom toho napsal knihy …když jsem to slíbil a S vůní vánku po heřmánku. V televizi propůjčil hlas i americkému lamači srdcí Paulu Newmanovi nebo malému Krabatovi v hororové pohádce Čarodějův učeň. Za mistrovství v dabingu získal na přelomu tisíciletí i Cenu Františka Filipovského. Předtím byl titulován zasloužilým umělcem. Divadelní Cenu Thálie si odnesl v roce 2011.

Kromě letadel, jež zůstaly jen jeho zálibou, nikoli však povoláním, jak se původně předpokládalo, Luděk Munzar našel zalíbení v autech, se kterými se snažil nějakou dobu podnikat.

O LUĎKU MUNZAROVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou první ženou, loutkoherečkou Naděždou Munzarovou, má dceru Johanu. Druhá manželka Jana Hlaváčová ho poznala v divadle. Účinkoval s nejen v Národním divadle, ale též v pořadu S vůní šminek a benzínu. Jejich dcera Barbora Munzarová se vydala v hereckých šlépějích svých rodičů. S hercem Jiřím Dvořákem jim pořídila vnučku Aničku.

 

Články o celebritě

Páni, těm to sekne! Munzarová s Trnavským náhle módními ikonami Páni, těm to sekne! Munzarová s Trnavským náhle módními ikonami Herečka Bára Munzarová (46) nepatří mezi módní ikony, ráda se obléká sportovně, ale na módní show… číst článek
Jubilant Luděk Munzar (85): »Zeťák« ho vytáhl na sushi! Jubilant Luděk Munzar (85): »Zeťák« ho vytáhl na sushi! Kvůli zdravotním problémům Luděk Munzar (85) v posledních letech tak často neopouští vilu v pražských… číst článek
Utajená dcera Hlaváčové (80) a Munzara (85): Tereza se zapletla s policií! Utajená dcera Hlaváčové (80) a Munzara (85): Tereza se zapletla s policií! Na veřejnosti a v médiích se často objevuje Bára Munzarová (46), známá herečka a dcera Jany Hlaváčové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Simon Helberg
Simon Helberg
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Olga Želenská
Olga Želenská
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink