František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Janečkovo mnohoženství pobouřilo Hanku Mašlíkovou! Je to ultra debil Janečkovo mnohoženství pobouřilo Hanku Mašlíkovou! Je to ultra debil Moderátorka Snídaně s Novou Hanka Mašlíková (35) horko těžko rozdýchává přiznání miliardáře Karla… číst článek
Velkolepá premiéra muzikálu: Gregorová utíkala, setkání Vojtka s exmanželkou a spokojený Janeček Velkolepá premiéra muzikálu: Gregorová utíkala, setkání Vojtka s exmanželkou a spokojený Janeček Premiéra muzikálu Sestra v akci byla hvězdná a mnohé tváře svedla znovu dohromady, jiné zase rozdělila.… číst článek
Fantom Opery se chystá na návrat: Janeček hledá nové tváře! Fantom Opery se chystá na návrat: Janeček hledá nové tváře! Už v září příštího roku se na jeviště GoJa Music Hall Františka Janečka (73) po dvouleté… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Andrew Lloyd Webber
Andrew Lloyd Webber
zobrazit profil Marián Varga
Marián Varga
zobrazit profil Zdeněk Jurečka
Zdeněk Jurečka
zobrazit profil Jaroslav Filip
Jaroslav Filip
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl