František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Metálem oceněný Michal David: Vychovávaly mě jeptišky! Za comeback vděčím Naganu Metálem oceněný Michal David: Vychovávaly mě jeptišky! Za comeback vděčím Naganu Státním vyznamenáním od prezidenta Miloše Zemana (74) ověnčený Michal David (58) pro TV magazín Blesku… číst článek
13. komnata Michala Davida: Odložili ho do děcáku, tátu neviděl přes 10 let! Našel ho Vyskočil 13. komnata Michala Davida: Odložili ho do děcáku, tátu neviděl přes 10 let! Našel ho Vyskočil Zpěvák Michal David (58), který v neděli obdrží vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana (74), se… číst článek
Laureát státního vyznamenání Michal David: Tohle jsou příběhy jeho 10 nej hitů! Laureát státního vyznamenání Michal David: Tohle jsou příběhy jeho 10 nej hitů! Než Michal David (58) převezme státní vyznamenání, převyprávěl Blesku příběh svých největších deseti… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Andrea Jiskrová
Andrea Jiskrová
zobrazit profil Viktor Dyk
Viktor Dyk
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Terezie Kovalová
Terezie Kovalová
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček