František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Nečekané přiznání Natálky Grossové (14): Napjaté vztahy v rodině! Nečekané přiznání Natálky Grossové (14): Napjaté vztahy v rodině! Už skoro třicetkrát prožila na jevišti proměnu Sáry v upírku. Natálka Grossová (14) se ale ještě… číst článek
Pohřeb »Máničky« Heleny Štáchové (†72): Záplava věnců, davy lidí a velká jména Pohřeb »Máničky« Heleny Štáchové (†72): Záplava věnců, davy lidí a velká jména Minulou středu zemřela herečka, dabérka, režisérka a ředitelka Divadla Spejbla a… číst článek
Producent Plesu upírů František Janeček (72): Kolaps srdce a převoz do IKEM! Producent Plesu upírů František Janeček (72): Kolaps srdce a převoz do IKEM! Vleklé zdravotní potíže Františka Janečka (72) vyústily v srdeční kolaps, kvůli němuž musel být převezen… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Stanislav Wabi Daněk
Stanislav Wabi Daněk
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Jožo Ráž
Jožo Ráž
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Josef Kokta
Josef Kokta
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup