František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Léto pro Grossovou dostalo španělský šmrnc! Natálka: Nechtěla jsem napodobovat Bartošovou! Léto pro Grossovou dostalo španělský šmrnc! Natálka: Nechtěla jsem napodobovat Bartošovou! Přestože patřila k jejím oblíbeným zpěvačkám a měly se rády i lidsky, v nové verzi hitu Léto… číst článek
Poslední rozhovor Gottova přítele Oldy: Můj život je skvělý! Poslední rozhovor Gottova přítele Oldy: Můj život je skvělý! Nenápadný muž s šedými vlasy, jiskrou v oku a úsměvem ve tváři mě v roce 2003 vedl ostravskou ČEZ… číst článek
Proměna Natálky Grossové: Janeček z ní dělá Bartošovou! Proměna Natálky Grossové: Janeček z ní dělá Bartošovou! Producent úspěšného muzikálu Ples upírů František Janeček (72) chce ze své hlavní hvězdy Natálky… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Vanessa  Mae
Vanessa Mae
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko