František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Kapelník skupiny Kroky, skladatel a producent František Janeček stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. Založil také s Karlem Gottem agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Z premiéry Plesu upírů: Kdo nepřišel, jakoby nebyl! Z premiéry Plesu upírů: Kdo nepřišel, jakoby nebyl! Nejočekávanější premiéra sezony je tady! V sobotu 12. února se na premiéře muzikálu Ples upírů představí… číst článek
Slavnostní premiéra muzikálu Ples upírů plná hvězd: Dorazila Bohdalová, Patrasová i Vojtek Slavnostní premiéra muzikálu Ples upírů plná hvězd: Dorazila Bohdalová, Patrasová i Vojtek Premiéru velkolepého muzikálu Ples upírů napjatě očekávaly nejen její největší hvězdy Marian Vojtko… číst článek
Premiéra muzikálu Ples upírů živě na Blesk.cz: Hlavní hvězdou dcera zesnulého Grosse Premiéra muzikálu Ples upírů živě na Blesk.cz: Hlavní hvězdou dcera zesnulého Grosse Tisíce hlasujících čtenářů webu Blesk.cz si zvolily svoje favority pro premiéru chystaného velkomuzikálu… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Otakar Petřina
Otakar Petřina
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Jiří Vondráček
Jiří Vondráček
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Roman Timko
Roman Timko
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur