František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Módní policie speciál: Fantom opery nastavil celebritám kruté zrcadlo Módní policie speciál: Fantom opery nastavil celebritám kruté zrcadlo V pátek večer se na pražském Výstavišti v GoJa Music Hall sešlo nebývalé množství veřejnosti známých… číst článek
Zagorová a Jandová se blýskly v hodně drahých šatech: Jejich chlapi se plácli přes kapsu! Zagorová a Jandová se blýskly v hodně drahých šatech: Jejich chlapi se plácli přes kapsu! Šaty dělají člověka a luxusní róba dámu. Tím se na obnovené premiéře Fantoma opery… číst článek
Dara Rolins: Tajné setkání s exmilencem, který už třikrát porazil rakovinu! Dara Rolins: Tajné setkání s exmilencem, který už třikrát porazil rakovinu! Provokativní krajka, z níž jí málem vykoukla bradavka, a kozačky nad kolena. Dara Rolins (45) se… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Karel Mrkvička
Karel Mrkvička
zobrazit profil Rudy Linka
Rudy Linka
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák