František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Bývalý šéf Miss Zapletal: Stočesová byl omyl, ale stál za ní Železný Bývalý šéf Miss Zapletal: Stočesová byl omyl, ale stál za ní Železný Je otcem novodobé soutěže Miss u nás, díky tomu dlouho platil za hlavního arbitra ženské krásy v… číst článek
To se oslaví! Idol 80. let Pavel Horňák se stal soudcem Nejvyššího soudu  To se oslaví! Idol 80. let Pavel Horňák se stal soudcem Nejvyššího soudu Pavel Horňák (50) se proslavil v 80. letech jako dětský zpěvák, kterého vzal pod svá křídla známý… číst článek
Grossová o posledních Vánocích s manželem (†45): Splnila jsem mu největší přání Grossová o posledních Vánocích s manželem (†45): Splnila jsem mu největší přání Až do smrti bude Šárka Grossová (49) v srdci uchovávat vzpomínku na poslední Vánoce se svým… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík