František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Mejdan na účet Janečka: Koho šéf muzikálů pozval na velkolepou party? Mejdan na účet Janečka: Koho šéf muzikálů pozval na velkolepou party? Nebyly to žádné kulatiny, přesto se 73. narozeniny hudebního producenta Františka Janečka musely… číst článek
Paroubek překvapil: Soud s blondýnou, pak mejdan s brunetou! Paroubek překvapil: Soud s blondýnou, pak mejdan s brunetou! V létě se »durdil«, že nikoho nemá a že je na dovolené ve Francii sám. Pak ho usvědčily fotky Blesku.… číst článek
Janeček vylepšuje Ples upírů: Povolal druhou Grossovu dceru! Janeček vylepšuje Ples upírů: Povolal druhou Grossovu dceru! Už v sobotu se s velkou pompou vrací veleúspěšný muzikál Ples upírů, v němž září Natálka Grossová… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Daddy Yenkee
Daddy Yenkee
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná