František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Rozzuřený vdovec Rychtář: Nechutný útok na dítě! Rozzuřený vdovec Rychtář: Nechutný útok na dítě! Drsné urážky kvůli Ivetě Bartošové (†48)! Ty vdovec po tragicky zesnulé zpěvačce Josef Rychtář (59)… číst článek
Milenec vdovy po Grossovi (†45) Šárky: „Bodyguard“ její dcery! Milenec vdovy po Grossovi (†45) Šárky: „Bodyguard“ její dcery! Ochránce, o kterého se může Šárka Grossová (47) po smrti manžela Stanislava Grosse (†45) opřít. To… číst článek
František Janeček balí kufry a bere Mátlovou za hranice  František Janeček balí kufry a bere Mátlovou za hranice Načerpat síly po náročné divadelní sezoně a doléčit se z vleklých nastuzení odlétá producent Plesu… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Lešek Wronka
Lešek Wronka
zobrazit profil Kristina Barta
Kristina Barta
zobrazit profil Adam Koller
Adam Koller
zobrazit profil Varhan Orchestrovič Bauer
Varhan Orchestrovič Bauer
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Mick Jagger
Mick Jagger
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná