František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, skladatel, producent
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Skladatel a producent František Janeček, kapelník skupiny Kroky, stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. S Karlem Gottem založil agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

FRANTIŠEK JANEČEK PROMLUVIL O SEXU

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

O FRANTIŠKU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly Anne se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Vnadná Nosková je na roztrhání: Hlásí vyprodáno Vnadná Nosková je na roztrhání: Hlásí vyprodáno Hvězda muzikálu Ples upírů Michaela Nosková si splnila před blížícími se 35. narozeninami velký sen!… číst článek
Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Rosák, Lutovská a spol.: Chlubí se svými »klony«! Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je komu nejpodobnější? Na slavnostní otevření nového zrcadlového labyrintu… číst článek
Janečkova Emilly slavila 10. narozeniny: Dárek nevyčíslitelné hodnoty a tři oslavy!  Janečkova Emilly slavila 10. narozeniny: Dárek nevyčíslitelné hodnoty a tři oslavy! Desáté narozeniny oslavila dcera mocného hudebního producenta Františka Janečka (73) a jeho… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Jiří Nepomucký
Jiří Nepomucký
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Marek Fryčák
Marek Fryčák