František Janeček

Datum narození: 14.9.1944
Místo narození: Praha
Profese: hudebník
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Kapelník skupiny Kroky, skladatel a producent František Janeček stál u zrodu kariéry krále českých diskoték Michala Davida. Založil také s Karlem Gottem agenturu GoJa.

František Janeček vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze. Kapelu Kroky založil v roce 1973 jako doprovod polské zpěvačce Maryle Rodowiczové, která se později stala jeho první ženou. Ve skupině zpívali kromě Michala Davida i Iveta Bartošová nebo Pavel Horňák. A František Janeček pro ně skládal jeden hit za druhým. Písně Každý mi tě, lásko, závidí, Léto nebo Dva roky prázdnin se staly nesmrtelnými.

Hudebně se František Janeček podílel i na kultovním filmu Diskopříběh nebo na Láskách z pasáže režiséra Jaroslava Soukupa. Byl také producentem úspěšných muzikálů Bídníci a Děti ráje.

V roce 1992 založili František Janeček a jeho dlouholetý přítel Karel Gott agenturu Goya, která se orientuje na spolupráci a pořádání turné s hvězdami populární i operní sféry. V září 2014 vyprodukoval František Janeček pod hlavičkou agentury Goya dlouho očekávaný muzikál Fantom Opery.

Jeho další partnerkou se stala o více než třicet let mladší operní pěvkyně Tereza Mátlová. Dcera Emilly se jim narodila v americkém Miami. Krom ní má František Janeček ještě syna Filipa a dceru Alici s další svou bývalou manželkou Lenkou.

 

Články o celebritě

Tohle Gott nečekal! Podraz od přítele? Tohle Gott nečekal! Podraz od přítele? Premiéra muzikálu Čas růží, ve kterém zazní největší Gottovy… číst článek
Přiznání Michala Davida: »Čachroval« s hlasy ve Slavíkovi! Přiznání Michala Davida: »Čachroval« s hlasy ve Slavíkovi! Čerstvý bronzový Slavík Michal David (56) je nadšen ze svého umístění. Ale byly doby, kdy usiloval… číst článek
Hvězda Plesu upírů Natálka Grossová: Závistivé výtky kvůli tátovi! Hvězda Plesu upírů Natálka Grossová: Závistivé výtky kvůli tátovi! Patří k vycházejícím hvězdám pěveckého nebe a je k zbláznění zamilovaná do muzikálů. Natálie Grossová… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Jaroslav Hutka
Jaroslav Hutka
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil