Heidi Janků | Celebwiki.cz

Heidi Janků

Datum narození: 23.11.1962
Místo narození: Vítkovice
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Heidi Janků, která proslula hitem Když se načančám, se za své půvaby nikdy nestyděla. Úplně nahá se nechala vyfotit ještě v bezmála 50 letech; šlo o akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka.

Zpěvačka Heidi Janků proslula svým čančáním, respektive hitem Když se načančám. Žila s o třicet let starším hudebníkem Ivo Pavlíkem,  který stál u zrodu její kariéry, během níž vydala na čtrnáct sólových alb.

HEIDI JANKŮ - CO S MILIONY PO MANŽELOVI? 

Heidi Janků vyrosltla v hudební rodině. Matka hrála na violoncello a otec na dechové nástroje. Už od první třídy základní školy navštěvovala lidovou školu umění. Zpívala ve sboru a učila se na klavír. V jedenácti ale musela zakusit hořkosti života. Zemřela jí matka a otec začal hodně pít. O dva roky později zněl hlas Heidi Janků z ostravského rozhlasu.

Poté Heidi Janků zpívala se skupinou Proměny, dříve známou jako Majestic. V roce 1970 převzal kapelu Ivo Pavlík a zpívala v ní i Marie Rottrová nebo jeho první manželka Věra Špinarová. Se skupinou Proto vycestovala Heidi Janků i do Německa. Od roku 1982 byla tahounem skupiny Supernova. Zanedlouho poté se stala osobností roku Televizního klubu mladých a ve Zlatém slavíkovi skončila třetí. Mezi její další hity patří Kuře na grilu, Já jsem já nebo Ave Maria.

Na přelomu tisíciletí působila Heidi Janků i v Divadle Jiřího Grossmana nebo v Karlínském divadle, kde se ukázala v roli dívky s šátkem v muzikálu Anděl s ďáblem v těle. Zahrála si také ve Sněhové královně nebo Popelce.

Heidi Janků moderovala pořad Intimnight na TV Barrandov. Dvakrát v životě se nechala přesvědčit a úplně nahá stanula před objektivem. Poprvé krátce po Sametové revoluci, kdy odvážné snímky zveřejnil pánský časopis. Později šlo o decentnější akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka. To už bylo Heidi Janků 48 let.

O HEIDI JANKŮ ČTĚTE ZDE>> 

Příjmení Janků si nechala z prvního manželství, kdy jí bylo osmnáct. S o třicet let starším partnerem Ivo Pavlíkem začala chodit ve dvaceti. Čekala s ním i dítě, ale kvůli kariéře si ho nechala vzít.

 

 

Články o celebritě

Heidi Janků oplakává mrtvou slonici Kalu: Znala jsem ji osobně! Heidi Janků oplakává mrtvou slonici Kalu: Znala jsem ji osobně! Milovníky zvířat obletěla smutná zpráva, že v zoo v Ústí nad Labem zemřela slonice Kala. Se slzami… číst článek
Rány po smrti manžela Heidi Janků: Vytopený dům, požár v jídelně Rány po smrti manžela Heidi Janků: Vytopený dům, požár v jídelně Celý život jí dával celkem praktické rady, Heidi Janků (56) si o tom ale myslela své. Poté, co manžel… číst článek
Heidi Janků už je 16 měsíců vdovou, ale... Komu tají smrt manžela? Heidi Janků už je 16 měsíců vdovou, ale... Komu tají smrt manžela? Téměř rok a půl po smrti manžela Heidi Janků (56) nedokázala smutnou zprávu o skonu Iva Pavlíka (†84)… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Iva Bittová
Iva Bittová
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Nela Pocisková
Nela Pocisková
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)