Heidi Janků

Datum narození: 23.11.1962
Místo narození: Vítkovice
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka Heidi Janků, která proslula hitem Když se načančám, se za své půvaby nikdy nestyděla. Úplně nahá se nechala vyfotit ještě v bezmála 50 letech; šlo o akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka.

Zpěvačka Heidi Janků proslula svým čančáním, respektive hitem Když se načančám. Žila s o třicet let starším hudebníkem Ivo Pavlíkem,  který stál u zrodu její kariéry, během níž vydala na čtrnáct sólových alb.

HEIDI JANKŮ - CO S MILIONY PO MANŽELOVI? 

Heidi Janků vyrosltla v hudební rodině. Matka hrála na violoncello a otec na dechové nástroje. Už od první třídy základní školy navštěvovala lidovou školu umění. Zpívala ve sboru a učila se na klavír. V jedenácti ale musela zakusit hořkosti života. Zemřela jí matka a otec začal hodně pít. O dva roky později zněl hlas Heidi Janků z ostravského rozhlasu.

Poté Heidi Janků zpívala se skupinou Proměny, dříve známou jako Majestic. V roce 1970 převzal kapelu Ivo Pavlík a zpívala v ní i Marie Rottrová nebo jeho první manželka Věra Špinarová. Se skupinou Proto vycestovala Heidi Janků i do Německa. Od roku 1982 byla tahounem skupiny Supernova. Zanedlouho poté se stala osobností roku Televizního klubu mladých a ve Zlatém slavíkovi skončila třetí. Mezi její další hity patří Kuře na grilu, Já jsem já nebo Ave Maria.

Na přelomu tisíciletí působila Heidi Janků i v Divadle Jiřího Grossmana nebo v Karlínském divadle, kde se ukázala v roli dívky s šátkem v muzikálu Anděl s ďáblem v těle. Zahrála si také ve Sněhové královně nebo Popelce.

Heidi Janků moderovala pořad Intimnight na TV Barrandov. Dvakrát v životě se nechala přesvědčit a úplně nahá stanula před objektivem. Poprvé krátce po Sametové revoluci, kdy odvážné snímky zveřejnil pánský časopis. Později šlo o decentnější akty pro kalendář fotografa Jakuba Ludvíka. To už bylo Heidi Janků 48 let.

O HEIDI JANKŮ ČTĚTE ZDE>> 

Příjmení Janků si nechala z prvního manželství, kdy jí bylo osmnáct. S o třicet let starším partnerem Ivo Pavlíkem začala chodit ve dvaceti. Čekala s ním i dítě, ale kvůli kariéře si ho nechala vzít.

 

 

Články o celebritě

Požene to Heidi k soudu? Kniha o mrtvém manželovi sype sůl do ran Požene to Heidi k soudu? Kniha o mrtvém manželovi sype sůl do ran Tak to Heidi určitě bodá do bolavých míst. Spisovatel Honza »Žanek« Hlaváček napsal knihu, ve které… číst článek
Heidi Janků zdrtila další smrt! Po manželovi jí zemřel další milovaný muž Heidi Janků zdrtila další smrt! Po manželovi jí zemřel další milovaný muž Letošní rok s sebou přinesl řadu smutných úmrtí a na zpěvačku Heidi Janků (55) doléhá smutek. Není… číst článek
Bouře po Slavících: Bouda na mrtvou Špinarovou! Už anketě nevěřím, říká Heidi Janků Bouře po Slavících: Bouda na mrtvou Špinarovou! Už anketě nevěřím, říká Heidi Janků Zdá se, že anketě Český slavík a jejím výsledkům už po četných skandálech a údajných manipulacích… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Rita Ora
Rita Ora
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Šárka Vaňková
Šárka Vaňková