Daniela Kolářová

Datum narození: 21.9.1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček sedmdesátých let.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořili několik nezapomenutelných hereckých rolí. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest.

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali i ve Vratných lahvích.Daniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou je také pro  jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta působí v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfreda Radoka. Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže od Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva. Díky výborné práci v rozhlase vyhrála i anketu Neviditelný herec. Dva roky seděla Kolářová tako v českém v parlamentu. S Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině devadesátých let. Mají syny Šimona a Matěje.

 

Články o celebritě

Kolářová po bolestivém odchodu z divadla: Velký návrat! Kolářová po bolestivém odchodu z divadla: Velký návrat! Dlouhých 44 let byla Kolářová členkou vinohradského souboru. Patřila mezi jeho největší hvězdy. číst článek
Daniela Kolářová slaví 70! Proč se dvakrát vdala za jednoho muže? Daniela Kolářová slaví 70! Proč se dvakrát vdala za jednoho muže? Neskutečné sedmdesátiny slaví Daniela Kolářová, oblíbená herečka, která nejčastěji stála před kamerou… číst článek
Slavné filmové scény v podání českých hvězd: Někdo to rád horké s Borhyovou, Angelika s Hrdličkou! Slavné filmové scény v podání českých hvězd: Někdo to rád horké s Borhyovou, Angelika s Hrdličkou! O prázdninách televize tasí ty největší letní filmové dojáky a romantika teče proudem. Jak by vypadaly… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sabina Remundová
Sabina Remundová
zobrazit profil Anna Polívková
Anna Polívková
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Liam  Neeson
Liam Neeson
zobrazit profil Ondřej Brousek
Ondřej Brousek