Daniela Kolářová

Datum narození: 21.9.1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka, někdejší poslankyně
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček 70. let 20. století.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořila Daniela Kolářová několik nezapomenutelných párů. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest. A dokonce dvakrát.

DANIELA KOLÁŘOVÁ - ROZHOVOR NEJEN O TOMÁŠI HOLÉM

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Jaromíra Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Daniele Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Zdeňkem Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali také ve Vratných lahvíchDaniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou se stala také jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta strávila v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfréda Radoka.

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva.

Díky výborné práci v rozhlase vyhrála anketu Neviditelný herec. Dva roky byla Daniela Kolářová poslankyní České národní rady.

O DANIELE KOLÁŘOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech manželství rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině 90. let. Měli syny Šimona a Matěje.

Jiří Ornest zemřel 9. dubna 2017, podlehl zákežné chorobě. Bylo mu 70 let.

 

Články o celebritě

Hanzlík zoufale shání peníze: Chybí mu několik milionů! Hanzlík zoufale shání peníze: Chybí mu několik milionů! Nejlepší role, která se nedá odmítnout? Pro Jaromíra Hanzlíka (70) ta, kterou si napsal sám. Herec… číst článek
Smutek a žal po zesnulé Gábi Vránové (†78): Truchlí Bohdalová, Filip, Frej a další! Smutek a žal po zesnulé Gábi Vránové (†78): Truchlí Bohdalová, Filip, Frej a další! Gabriela Vránová podlehla dlouhé nemoci v sobotu brzy ráno. Herečka, proslavená seriály Chalupáři,… číst článek
Daniela Kolářová: Smutný verdikt o chlapech... Daniela Kolářová: Smutný verdikt o chlapech... Během natáčení filmů a seriálů zažila různé prekérní chvíle! Mimo jiné chtěli režiséři po Daniele… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Bill Nighy
Bill Nighy
zobrazit profil Paula Wild
Paula Wild
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková