Daniela Kolářová

Datum narození: 21.9.1946
Místo narození: Cheb
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Když stanula Daniela Kolářová poprvé ve filmu bylo jí osm. Po dvacítce se stala jednou z nejoblíbenějších hereček sedmdesátých let.

S kolegou Jaromírem Hanzlíkem vytvořili několik nezapomenutelných hereckých rolí. Filmové manželství si s ní užil i Zdeněk Svěrák. To opravdové režisér a herec Jiří Ornest.

Daniela Kolářová hrála v prvním filmu už za studií na pražské DAMU. V roce 1968 se objevila v seriálu Sňatky z rozumu. Poprvé si po boku Hanzlíka zahrála ve Slastech otce vlasti. V Létě s kovbojem spadli láskou málem ze střechy. Starosti jim dělala i dcera Lucie postrach ulice. Role v tomto filmu přinesla Kolářové popularitu i mezi dětským publikem.

Neklid a déšť si užívala se Svěrákem Na samotě u lesa. Jako manželé se potkali i ve Vratných lahvích.Daniela Kolářová si zahrála i v Obecné škole, v Poprasku na laguně nebo v Tmavomodrém světě, který režíroval Jan Svěrák, syn Zdeňka Svěráka. Nezapomenutelnou je také pro  jako panoš ve snímku Noc na Karštějně.

Potlesk sklízí Daniela Kolářová i na divadelních prknech. Dlouhá léta působí v Divadle na Vinohradech nebo v Divadle Komedie. Ztvárnila role v Shakespearově Hamletovi, v Drobečcích z perníku nebo v Pobřeží. Za své umění v inscenaci U cíle získala Cenu Alfreda Radoka. Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli předvedla Daniela Kolářová ve filmu Kawasakiho růže od Jana Hřebejka. Získala za něj Českého lva. Díky výborné práci v rozhlase vyhrála i anketu Neviditelný herec. Dva roky seděla Kolářová tako v českém v parlamentu. S Jiřím Ornestem se po čtrnácti letech rozvedla. Odloučení jim ale nevydrželo. Podruhé se vzali v polovině devadesátých let. Mají syny Šimona a Matěje.

 

Články o celebritě

Velký horoskop na rok 2017: Jak se nám povede v práci? Velký horoskop na rok 2017: Jak se nám povede v práci? Postavení nebeských těles ve vztahu k České republice vypadá velmi nadějně, ale hvězdy naznačují,… číst článek
Další proměna: Cina zvládl i Neckáře! Další proměna: Cina zvládl i Neckáře! Patří k našim nejoblíbenějším filmovým pohádkám a brzy oslaví padesátku. A chvíli před Vánocemi zamířila… číst článek
Kolářová po bolestivém odchodu z divadla: Velký návrat! Kolářová po bolestivém odchodu z divadla: Velký návrat! Dlouhých 44 let byla Kolářová členkou vinohradského souboru. Patřila mezi jeho největší hvězdy. číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Filip Rajmont
Filip Rajmont
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Cameron Diaz
Cameron Diaz
zobrazit profil Viktor Preiss
Viktor Preiss
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný