Dagmar Patrasová

Datum narození: 27.4.1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

DAGMAR PATRASOVÁ V PEVNOSTI BOYARD

Jako umělkyně měla Dáda Patrasová po kom dědit. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Na popud Felixe Slováčka Dáda Patrasová nazpívala album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

DAGMAR PATRASOVÁ O MILENKÁCH FELIXE

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil např. Ladislav Smoljak nebo Michael KocábS Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu.

O DAGMAR PATRASOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.

 

Články o celebritě

Dcera Patrasové Anna Slováčková: Velký strach o život kamaráda! Dcera Patrasové Anna Slováčková: Velký strach o život kamaráda! Nedávno Anna Slováčková přišla o milovaného rodinného mazlíčka, fenku kokršpaněla Julinku. Teď jí… číst článek
Velké plány Patrasové s italským milencem: Společný dům v Římě! Velké plány Patrasové s italským milencem: Společný dům v Římě! Miluje věčné město. Pro Dádu Patrasovou (62) je Řím nejkrásnějším místem. Když byly vztahy s manželem… číst článek
Sobota před zraky manželky nabízel na večírku sex! To je v pořádku, překvapila jeho žena Sobota před zraky manželky nabízel na večírku sex! To je v pořádku, překvapila jeho žena Na nedávné oslavě osmdesátin Jiřího Krampola se Luděk Sobota (75) opil a sápal se na všechny přítomné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Hugh Grant
Hugh Grant
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Petra Hřebíčková
Petra Hřebíčková
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Irena Máchová
Irena Máchová
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová