Dagmar Patrasová

Datum narození: 27.4.1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

DAGMAR PATRASOVÁ V PEVNOSTI BOYARD

Jako umělkyně měla Dáda Patrasová po kom dědit. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Na popud Felixe Slováčka Dáda Patrasová nazpívala na popud album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila Dáda Patrasová do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

DAGMAR PATRASOVÁ O MILENKÁCH FELIXE

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil v minulosti například Ladislav Smoljak nebo Michael KocábS Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu.

O DAGMAR PATRASOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.

 

Články o celebritě

Zoufalá Patrasová: Nečekané zdravotní obtíže! Zoufalá Patrasová: Nečekané zdravotní obtíže! Dáda Patrasová (61) je už od poloviny srpna nemocná. Bojuje se zánětem průdušek a nemoci se ne a… číst článek
Vystresovaná Dáda Patrasová: Ztratila hlas v nejméně vhodnou dobu! Vystresovaná Dáda Patrasová: Ztratila hlas v nejméně vhodnou dobu! V půlce srpna dostala Dáda Patrasová (61) zánět průdušek a bojuje s ním doteď. „Už jsem zoufalá,… číst článek
Dáda Patrasová o smrti přítele: Po mrtvicích se uzavřel do sebe Dáda Patrasová o smrti přítele: Po mrtvicích se uzavřel do sebe Herecký svět před několika dny přišel o jednoho ze svých výrazných členů. Zemřel herec Jiří Datel… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Linhartová
Anna Linhartová
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Adam Sandler
Adam Sandler
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Edward Redmayne
Edward Redmayne
zobrazit profil Josef Vinklář
Josef Vinklář
zobrazit profil Rachel Weisz
Rachel Weisz