Dagmar Patrasová

Datum narození: 27.4.1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

DAGMAR PATRASOVÁ V PEVNOSTI BOYARD

Jako umělkyně měla Dáda Patrasová po kom dědit. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Na popud Felixe Slováčka Dáda Patrasová nazpívala album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

DAGMAR PATRASOVÁ O MILENKÁCH FELIXE

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil např. Ladislav Smoljak nebo Michael KocábS Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu.

O DAGMAR PATRASOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s o čtyřicet let mladší výtvarnicí Lucií Gelemovou. Podváděná Dáda Patrasová manžela nejprve vzala na milost, ale chtěla rozdělit majetek. Posléze si sama našla přítele, sympatického Itala Vita.

 

Články o celebritě

Luxusní bydlení Slováčkové: Táta Felix jí koupil byt za 7 milionů Luxusní bydlení Slováčkové: Táta Felix jí koupil byt za 7 milionů Pro Aničku Slováčkovou (23) jsou vztahy s rodinou velmi důležité. Rozumí si s maminkou Dádou (62),… číst článek
Gelemová veřejně ponížila Patrasovou a rozpoutala melu. Hodila to na Felixe! Gelemová veřejně ponížila Patrasovou a rozpoutala melu. Hodila to na Felixe! Stačila jedna větička a hned byl oheň na střeše. Lucie Gelemová (35) se na sociální síti pochlubila… číst článek
Milenka Slováčka (75) Lucie Gelemová (35): SVATBA S FELIXEM?! Už je na ni zaděláno... Milenka Slováčka (75) Lucie Gelemová (35): SVATBA S FELIXEM?! Už je na ni zaděláno... Potřetí chycená svatební kytice a jedna věta rozpoutaly v rodině Felixe Slováčka (75) peklo. Na sociální… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Ondřej
Ladislav Ondřej
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Ivan Řezáč
Ivan Řezáč
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Filip Trojovský
Filip Trojovský
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý