Dagmar Patrasová

Datum narození: 27.4.1956
Přezdívka: Dáda
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Půvabná herečka Dagmar Patrasová je známá nejen z mnoha filmů, ale jako Dáda Patrasová si dobyla i dětská srdce. Jejím životním partnerem je Felix Slováček.

Dáda Patrasová odmala hrála na klavír, zpívala ve sboru a chodila do dramatického kroužku. Prkna Semaforu si ohmatala už během studia pražské Státní konzervatoře. Objevila se ve hře Smutek bláznivých panen, Kdyby tisíc klarinetů nebo Kytice. V Divadle Semafor účinkovala přes deset let.

Dáda Patrasová má umění v krvi. Její otec Karel Patras učil na hudební fakultě pražské Akademie múzických umění, matka Věra Patrasová byla zpěvačka.

Dáda Patrasová je známá kultovní rolí princezny Xénie v sereiálu Arabela, kde se objevila s Janou Nagyovou (spolu si předtím zahrály i v krimi filmu Smrt stopařek, kde byly znásilněny a zavražděny). Předvedla se i v komedii Vrchni, prchni!, ve sci-fi seriálu Návštěvníci i v pohádce O Janovi a jeho podivuhodném příteli. Své herecké umění předváděla Dagmar Patrasová před kamerou i v Německu, ve Francii nebo na Kubě.

Dáda Patrasová nazpívala na popud Felixe Slováčka album pro děti Pasu, pasu písničky. Následovaly desítky dalších. S hitem Chytila jsem na pasece žížalu vstoupila Dáda Patrasová do mnoha dětských i nedětských srdcí. S žížalou Julií pak vystupovala v několika televizních pořadech.

Dáda Patrasová moderovala Studio kamarád, Kuřátka nebo Kouzelnou školku. Krom toho začala Dagmar Patrasová vydávat časopis Dáda a stala se patronkou brněnského Dětského domova Dagmar. V roce 2012 se potýkala s řadou zdravotních problémů. Ale také se ve stejném roce stala poprvé babičkou. 

Mezi partnery Dagmar Patrasové patřil v minulosti například Ladislav Smoljak nebo Michael Kocáb.

S Felixem Slováčkem se Dagmar Patrasová seznámila v pořadu Sejdeme se na výsluní. Pak se dali dohromady. Vzali se v roce 1983 na Vyšehradě. Mají spolu syna Felixe a dceru Annu. V létě 2015 se provalila Slováčkova nevěra s dvaatřicetiletou výtvarnicí Lucií Gelemovou. Patrasová ho vzala na milost, ale chce rozdělit majetek.

 

Články o celebritě

Další jména nové řady show: Kdo míří do Pevnosti Boyard? Další jména nové řady show: Kdo míří do Pevnosti Boyard? Odhaleno! Další do party, kteří půjdou testovat své fyzické schopnosti do Pevnosti Boyard, jsou Martin… číst článek
Anička Slováčková: Depku zahnal tenhle dojemný vzkaz! Anička Slováčková: Depku zahnal tenhle dojemný vzkaz! Anička Slováčková je nejen krásnou dcerou slavných rodičů, ale ukázala, že má i dobrou duši. Před… číst článek
Uniklo ze zákulisí koncertů Tváře: Ubrečená Konvičková a zničená žebra Ciny! Uniklo ze zákulisí koncertů Tváře: Ubrečená Konvičková a zničená žebra Ciny! Nervy, armáda maskérů, efekty za statisíce. Tak vypadaly dva sobotní koncerty show Tvoje tvář má… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eliška  Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Tom Hanks
Tom Hanks
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž