Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

V pohádce Hodinářův učeň září krásná Slovenka V pohádce Hodinářův učeň září krásná Slovenka Už více než měsíc natáčí režisérka Jitka Rudolfová podle svého scénáře pohádku Hodinářův učeň, do… číst článek
Leichtová poprvé ukázala dceru: S kamarádkou z Comebacku Doležalovou mají »dvojčata«! Leichtová poprvé ukázala dceru: S kamarádkou z Comebacku Doležalovou mají »dvojčata«! Kristýna Leichtová (32) už minulý týden přivedla na svět prvního potomka, což na sociální síti prozradil… číst článek
Celebrity na síti: Bučková se u moře nekoupe a Mareš nakupuje až v Peru! Celebrity na síti: Bučková se u moře nekoupe a Mareš nakupuje až v Peru! Celebrity si naplno užívají života. Někdo tráví čas s dětmi, jiný slaví výročí a další jsou na dovolené.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Matěj Havelka
Matěj Havelka
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Lukáš Langmajer
Lukáš Langmajer
zobrazit profil Ondřej Kepka
Ondřej Kepka
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Miluše  Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík