Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

První reakce na Černé vdovy: Ženy tleskají, muži kritizují Čvančarovou! Je příliš afektovaná, tvrdí První reakce na Černé vdovy: Ženy tleskají, muži kritizují Čvančarovou! Je příliš afektovaná, tvrdí V neděli večer odvysílala televize Prima první díl seriálu Černé vdovy v hlavních rolích s herečkami… číst článek
Seriálový hit Primy Černé vdovy: Kdo je kdo? A odkud přišly vražedkyně? Seriálový hit Primy Černé vdovy: Kdo je kdo? A odkud přišly vražedkyně? Nový seriál televize Prima je hodně černá krimikomedie. Naznačuje, že krizi středního věku je možné… číst článek
Už zítra vypukne řádění Černých vdov: Život začíná po smrti! Už zítra vypukne řádění Černých vdov: Život začíná po smrti! Na obrazovce se moc neohřejí. Právě bez Martina Stránského (49), Filipa Blažka (45) a Petra Vrška… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Aneta (Anie Darling)
Aneta (Anie Darling)
zobrazit profil Zdeněk Svěrák
Zdeněk Svěrák
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Šárka Ullrichová
Šárka Ullrichová
zobrazit profil Tereza Hofová
Tereza Hofová