Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Celebrity na síti: Herzigová s maminkou a Arichteva v První republice Facebook, Instagram, Twitter... Kdo na nějaké z těchto sociálních sítí nemá účet, jako by nebyl.… číst článek
Plodková v nové roli plné sexu a drog: Šňupali jsme glukózový cukr! Plodková v nové roli plné sexu a drog: Šňupali jsme glukózový cukr! Žhavé sexuální scény, alkohol a drogy. To vše čeká herečku Janu Plodkovou (35) v novém seriálu. Při… číst článek
Krainová se vrátila na mola: Šla přehlídku s Vignerovou a Plodkovou! Krainová se vrátila na mola: Šla přehlídku s Vignerovou a Plodkovou! Na letošním pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week byla jednoznačně nejstarší modelkou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Al Pacino
Al Pacino
zobrazit profil Alois Švehlík
Alois Švehlík
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel