Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Poznáte herečku na fotce z dětství? Skoro se nezměnila! Poznáte herečku na fotce z dětství? Skoro se nezměnila! Blond vlásky a nevinný kukuč malého andílka. Poznáte v roztomilé pětileté holčičce známou filmovou… číst článek
Tip na víkend: Orgastické módní prožitky na Štvanici. Dejte si je spolu s hvězdami! Tip na víkend: Orgastické módní prožitky na Štvanici. Dejte si je spolu s hvězdami! Prázdniny končí a nová společenská sezóna startuje prestižní světem sledovanou událostí,… číst článek
Vejdělek točí další film! Na place si budu užívat s Balzerovou a Vilhelmovou, říká režisér Vejdělek točí další film! Na place si budu užívat s Balzerovou a Vilhelmovou, říká režisér Jiří Vejdělek (45) právě natáčí nový snímek s názvem Tátova volha, v němž se coby matka s dcerou… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
zobrazit profil Jiří Adamíra
Jiří Adamíra
zobrazit profil Michal Čapka
Michal Čapka
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Nikol Štíbrová
Nikol Štíbrová
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis