Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Herec Hádek: Zločinecká minulost! Herec Hádek: Zločinecká minulost! Žádný případ pro něj není neřešitelný, i když není policista. Soukromý vyšetřovatel Prokop Král je… číst článek
Kajínek versus Dáma a král: Bylo to těsné, vítěz vyhrál jen o fous! Kajínek versus Dáma a král: Bylo to těsné, vítěz vyhrál jen o fous! Diváci u televizních obrazovek měli v neděli večer velké dilema. Televize Prima totiž vytáhla do… číst článek
Kapitánu Exnerovi se nedaří: V souboji s podivínem Hádkem se stal propadákem večera! Kapitánu Exnerovi se nedaří: V souboji s podivínem Hádkem se stal propadákem večera! Tvůrci seriálu Dáma a král měli v neděli večer, kdy Nova odvysílala druhý díl, ještě větší trému… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Kodetová
Barbora Kodetová
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Adrien Brody
Adrien Brody
zobrazit profil Jáchym Novotný
Jáchym Novotný
zobrazit profil Jan Antonín Duchoslav
Jan Antonín Duchoslav
zobrazit profil Kate Winslet
Kate Winslet
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová