Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Polívková v novém filmu Po čem muži touží: Aničko, co schováváš pod košilí? Polívková v novém filmu Po čem muži touží: Aničko, co schováváš pod košilí? Na natáčení lítala jedna facka za druhou. Anna Polívková (39) ukázala  ráznou ruku Oldřichu Navrátilovi… číst článek
Děsivý požár a výbuch za 300 tisíc! Vše kvůli Hádkovi z Dámy a Krále Děsivý požár a výbuch za 300 tisíc! Vše kvůli Hádkovi z Dámy a Krále Kvůli Matěji Hádkovi (42) shořel dům na troud! Naštěstí jen v posledním díle seriálu Dáma a Král.… číst článek
Langmajer fingoval bouračku! Z bouraného auta se drápal okýnkem! Langmajer fingoval bouračku! Z bouraného auta se drápal okýnkem! Jiří Langmajer (51) zažil o víkendu autonehodu. Do jeho vozu to z boku napasovala blonďatá řidička… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Karel Heřmánek
Karel Heřmánek
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Kristína Farkašová
Kristína Farkašová
zobrazit profil Eva Salzmannová
Eva Salzmannová
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián