Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Vondráčkové pozice před soudem v ohrožení, Plekanec má eso v rukávu! Vondráčkové pozice před soudem v ohrožení, Plekanec má eso v rukávu! Rozvod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance rozebírají média už několik měsíců a stále vyplouvají… číst článek
Manžel Vondráčkové Plekanec promluvil: Jak jsem Lucku načapal s Hádkem! Manžel Vondráčkové Plekanec promluvil: Jak jsem Lucku načapal s Hádkem! Hokejista Tomáš Plekanec (35) sice tvrdil, že se nebude vyjadřovat k rozvodu s Lucií Vondráčkovou… číst článek
Seriál Dáma a Král skončil: Posledním dílem roznesl konkurenci na kopytech Seriál Dáma a Král skončil: Posledním dílem roznesl konkurenci na kopytech Konec druhé řady oblíbeného seriálu Dáma a Král udržel diváky napnuté až do konce. Poslední díl sledovalo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jozef Kroner
Jozef Kroner
zobrazit profil Josef Trojan
Josef Trojan
zobrazit profil Daniel  Brühl
Daniel Brühl
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr