Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Plekanec o chování Vondráčkové: Ještě mám husí kůži! Nenechám ze sebe dělat pitomce Plekanec o chování Vondráčkové: Ještě mám husí kůži! Nenechám ze sebe dělat pitomce Vypadá to, jako by si Tomáš Plekanec (36) a Lucie Vondráčková (38) vyměnili role. Zatímco nejprve… číst článek
Chudák Vondráčková: Po rozpadu manželství a ostudě s filmem přišla další rána! Chudák Vondráčková: Po rozpadu manželství a ostudě s filmem přišla další rána! Jako kdyby katastrof, dopadajících na blonďatou hlavu sympatické zpěvačky Lucie Vondráčkové (38),… číst článek
Šafářová s Plekancem vysmátí jak lečo: Lucie Vondráčková může jen tiše závidět Šafářová s Plekancem vysmátí jak lečo: Lucie Vondráčková může jen tiše závidět Rozvod Lucky Vondráčkové s Tomášem Plekancem přišel nečekaně. Velkým překvapením bylo i to, jak rychle… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová
zobrazit profil Marcel Bendig
Marcel Bendig
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová
zobrazit profil Sandra Černodrinská
Sandra Černodrinská
zobrazit profil Gérard  Depardieu
Gérard Depardieu