Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Jak dobře znáte hlášky z českých filmů: Otestujte své vědomosti! Jak dobře znáte hlášky z českých filmů: Otestujte své vědomosti! Dobrý český film se pozná i podle toho, jestli některá z hlášek, které tam jsou, zlidoví. Ty nejoblíbenější… číst článek
Ze zákulisí Hlasu pro římského krále: Kolaps při natáčení! Ze zákulisí Hlasu pro římského krále: Kolaps při natáčení! Nesnesitelné vedro, litry potu, únava a absolutní vyčerpání! To vše zažil Kryštof Hádek (34) při… číst článek
Strašidla Zdeňka Trošky se představují. Do kin půjdou o prázdninách Strašidla Zdeňka Trošky se představují. Do kin půjdou o prázdninách Nová rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla vstoupí do kin 18. srpna. První ukázky představují hvězdné… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kabir Bedi
Kabir Bedi
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký