princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Podivná tradice na křtinách prince: Tohle museli hosté opravdu jíst? Podivná tradice na křtinách prince: Tohle museli hosté opravdu jíst? Královská rodina je známá svým striktním dodržováním tradic. Snad každá rodinná událost má svou zvyklost,… číst článek
Rázná princezna Charlotte: Dvěma slovy uzemnila dotěrné novináře! Rázná princezna Charlotte: Dvěma slovy uzemnila dotěrné novináře! I když na královských křtinách měl být středem pozornosti nejmladší princ Louis, pozornost mu tak… číst článek
Meghan zazdila křtiny prince Louise: Udělala přesný opak toho, co ostatní! Meghan zazdila křtiny prince Louise: Udělala přesný opak toho, co ostatní! Jak už nedávno ukázala, vévodkyně Meghan (36) má mdlých a nevýrazných barev šatů v královské rodině… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Vladimír Renčín
Vladimír Renčín
zobrazit profil Michaela Salačová
Michaela Salačová
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Lewis Hamilton
Lewis Hamilton
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Pavel Dytrt
Pavel Dytrt