princ George

Datum narození: 22.7.2013
Přezdívka: malý princ
Místo narození: Londýn
Profese: princ z Cambridge
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Princ George, prvorozený syn prince Williama a jeho manželky Kate, je třetí v linii následnictví britského královského trůnu.

Princ George Alexander Louis z Cambridge (česky Jiří Alexander Ludvík) se narodil 22. července 2013 v Londýně. Matka Kate ho porodila ve stejné nemocnici, v níž se narodil jeho otec princ William i strýc princ Harry.

PRINC GEORGE KRADL?

Okamžitě po narození se princ George stal třetím žijícím přímým následníkem britského trůnu po svém otci a dědovi Charlesovi, princi z Walesu. Poprvé od úmrtí královny Viktorie v roce 1901 se tak stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a tři generace přímých následníků trůnu.

Princ George se může chlubit luxusním majetkem. Hned poté, co přišel na svět, mu patřilo mnoho královských šperků a od svých rodičů je pořádně rozmazlován. Aby ne, majetek prince Williama a vévodkyně Kate se odhaduje v přepočtu na necelou miliardu korun.

O PRINCI GEORGEOVI ČTĚTE ZDE>>

Malý princ George byl pokřtěn 23. října 2013 v královské kapli paláce St. James´s. Jeho křtiny i jeho další kroky sledoval celý svět. Pokud se nestane nějaké neštěstí, je téměř jisté, že princ George jednou usedne na britský trůn.

 

Články o celebritě

Pocta pro prince George: Vyrovnal se už mámě Kate a tetě Meghan! Pocta pro prince George: Vyrovnal se už mámě Kate a tetě Meghan! Je mu sice teprve pět let, přesto už teď platí v podstatě za módní ikonu. Princ George se probojoval… číst článek
Meghan Markle slaví 37. narozeniny! Tohle jste o ní možná netušili Meghan Markle slaví 37. narozeniny! Tohle jste o ní možná netušili Novopečená vévodkyně Meghan poprvé oslaví své narozeniny jako členka královské rodiny. Bujarých oslav… číst článek
Rozdíly mezi oficiálními fotkami George a Charlotte: Na princezně se šetří Rozdíly mezi oficiálními fotkami George a Charlotte: Na princezně se šetří V neděli večer vydal Kensingtonský palác novou fotografii prince George, a to k příležitosti jeho… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Lucie Brychtová
Lucie Brychtová
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Gabriela Capová
Gabriela Capová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Alice Bendová
Alice Bendová
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský