Rapper Řezník (Martin Pohl)

Datum narození: 1.10.1986
Místo narození: Rumburk
Profese: rapper
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Pohl alias Řezník je kontroverzní undergroundový horrorcorový rapper. Za jedno ze svých děl už byl dokonce souzen, soud ho ovšem osvobodil.

Jako rapper vystupuje Řezník zásadně v masce. Proto mnoho lidí dlouho neznalo jeho pravou identitu. Ve skutečnosti se jmenuje Martin Pohl a mimo hudby se věnuje také režii. Na facebooku jsou pak známé jeho Martyho frky, otevřel si i stejnojmenný bar.

Nejkontroverznější je ale Řezník právě v hudbě. Proslul jako jeden z mála horrorcorových rapperů, v jejichž textech nechybí násilí, drogy či alkohol. Tento styl si ale i přes svou tvrdost našel už mnoho oddaných fanoušků. S dalším rapperem De Sadem mají kapelu Sodoma Gomora, která je mezi fanoušky velmi populární.

Se svými díly měl Řezník již několikrát problémy. Za svoji písničku a klip Konečný řešení, kde rapuje o tom, že chce zabít a odstranit všechny bezdomovce, byl dokonce souzen. Trestní oznámení na něj podala známá advokátka Klára Samková. Soud ovšem nakonec uznal, že jde pouze o druh umění a Řezník svá slova nemyslí vážně. Vyhrála svoboda slova.

Jedna z nejzajímavějších kauz se odehrála v anketě Český slavík, kde právě Řezník vyhrál internetové hlasování fanoušků. Organizátoři si až poté všimli, co je Řezník zač a vyřadili ho. Místo něj zvítězil jiný rapper, Johny Machette. Oficiální vyjádření ovšem přišlo až na nátlak fanoušků i samotného rappera o týden později.

Řezníka organizátoři vyloučili za jeho násilné texty. Podcenili ale reakci fanoušků, kteří se za rappera vydatně postavili. A nezůstalo u toho. Kvůli potírání svobody slova se zlobili i známí zpěváci a na protest vrátili získaného Slavíka například Matěj Ruppert, Tomáš Klus nebo Xindl X. Podpořil ho i Ben Cristovao.

Řezník v několika rozhovorech řekl, že jde pouze o styl rapu, který ho naplňuje a má po světě velké množství fanoušků. On sám jinak násilí i tvrdé drogy odsuzuje, naopak se na ně snaží svými texty upozornit veřejnost. Jeho díla ovšem zůstala i nadále kontroverzní.

Řezník se nesmířil s vyřazením ze soutěže a vydal album Bateman (2014), na kterém je i píseň Pořád jenom hate. Tam se opřel do hlavního sponzora soutěže Český Slavík, Mattoni. O rok později spatřil světlo světa i klip Pořád jenom hate 2, který otevřeně Mattoni napadá. Firma Řezníka vyzvala, aby video stáhl z internetu.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Taylor Swift
Taylor Swift
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář

Nejnovější profily celebrit