Miloslav Šimek

Datum narození: 7.3.1940
Datum úmrtí: 16.2.2004
Místo narození: Praha
Profese: humorista
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Miloslav Šimek byl český humorista komik a spisovatel. Proslul jako partner Jiřího Grossmanna už počátkem 60. let. Do širšího povědomí české veřejnosti vstoupil teprve poté, co vydavatelství Panton začalo vydávat jejich gramofonové desky a když Československá televize pod režijním vedením Jána Roháče začala uvádět jejich semaforské pořady.

Miloslav Šimek se narodil 7.března 1940. Po vystudování Pedagogického institutu se stal učitelem (dějepis, čeština a výtvarná výchova). Na vysoké se Šimek potkal s J. Grossmannem, se kterým založili humoristickou dvojici a vystupovali v divadle Semafor. Jejich vystoupení v divadle měla velký úspěch, kromě toho společně vystupovali ještě v divadélku Slunéčko, kde vznikl základ jejich pozdějších Návštěvních dnů. V průběhu vojenské služby Šimek spoluzaložil divadelní soubor VOJ (Vojenské Jeviště). Po jejím skončení se vrátil ke spolupráci s Grossmannem, se kterým působil až do jeho smrti.

Po smrti Jiřího Grossmanna spolupracoval s Luďkem Sobotou a Petrem Nárožným a od roku 1986 s Jiřím Krampolem. Těsně po sametové revoluci vyvrcholily neshody mezi jednotlivými tvůrčími skupinami v divadle Semafor a skupina Miloslava Šimka byla společně se skupinou Josefa Dvořáka ze Semaforu "odejmuta". V roce 1990 Šimek založil Divadlo Jiřího Grossmanna, kde vystupoval nejprve s Jiřím Krampolem a Uršulou Klukovou, od roku 1995 pak se Zuzanou Bubílkovou (S politiky netančím, Politické harašení). Vyjma své hlavní divadelní činnosti se podílel na založení a organizaci několika zábavných mládežnických klubů. Spolupodílel se také na tvorbě kabaretních pořadů (první se jmenoval Polotrapno).

Šimkova celoživotní partnerka byla Magdaléna Klímová, se kterou se oženil v roce 1962 v neratovské kapli v Orlických horách. Narodily se jim tři dcery – Eva, Magdalena a Hana.
Zemřel předčasně v roce 2004 na vážné onemocnění, které před veřejností dlouho tajil. Vlastně byl tajemstvím zahalen celý jeho soukromý život. Nerad prohrával.

 

 

 

Články o celebritě

Petr Vondráček z první řady Tváře: Jsem takový Ken, co už vyšel z módy Petr Vondráček z první řady Tváře: Jsem takový Ken, co už vyšel z módy Herec a hudebník Petr Vondráček (40) prozradil, co mu píší jeho fanynky, jak omráčil kolegyně v maskérně… číst článek
45 let od smrti Jiřího Grossmanna: Nemoc tajil, jeho kostra děsila Urbánkovou 45 let od smrti Jiřího Grossmanna: Nemoc tajil, jeho kostra děsila Urbánkovou Od jeho smrti dnes uplynulo pětačtyřicet let, přesto jeho texty i humor patří dodnes k nejvyhledávanějším.… číst článek
Drsné scénky při loučení s Čáslavskou ve zlaté kapličce: Vystoupení mělo »koule« Drsné scénky při loučení s Čáslavskou ve zlaté kapličce: Vystoupení mělo »koule« Věra Čáslavská (†74) vynikala elegancí a ladnými pohyby. Umělecké vložky při pondělním loučení v… číst článek

Další Spisovatelé

zobrazit profil Edgar Allan Poe
Edgar Allan Poe
zobrazit profil René Decastelo
René Decastelo
zobrazit profil Jaroslav  Tuček
Jaroslav Tuček
zobrazit profil Karel Steigerwald
Karel Steigerwald
zobrazit profil Michal Viewegh
Michal Viewegh
zobrazit profil Arnošt Goldflam
Arnošt Goldflam
zobrazit profil Josef Škvorecký
Josef Škvorecký
zobrazit profil Jaroslav Rudiš
Jaroslav Rudiš