Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Uma Thurman vzpomíná na natáčení Kill Billa: Byl to mazec! Uma Thurman vzpomíná na natáčení Kill Billa: Byl to mazec! Snímek Quentina Tarantina (54) Kill Bill běžel v letním kině na MFF v Karlových Varech. Uma Thurman… číst článek
Překvapivé setkání Thurman s Havlovou: S Dášou se UMAčkaly! Překvapivé setkání Thurman s Havlovou: S Dášou se UMAčkaly! Mezi stálice filmového festivalu v Karlových Varech patří i Dagmar Havlová (64), která nevynechala… číst článek
ONLINE z Karlových Varů: Kill Bill na červeném koberci: Uma Thurman? Ne, dekolt Jitky Čvančarové ONLINE z Karlových Varů: Kill Bill na červeném koberci: Uma Thurman? Ne, dekolt Jitky Čvančarové Rok se s rokem sešel a právě startuje 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Václav Marhoul
Václav Marhoul
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Lucie Konášová
Lucie Konášová
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Luc Besson
Luc Besson