Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Hvězdné války II: italský šéf vs. český Tarantino. Proč to (ne)vyjde "S" Hvězdné války II: italský šéf vs. český Tarantino. Proč to (ne)vyjde "S" Star Wars. Název slavné space opery se loni v létě přestěhoval do zcela odlišných kulis – tedy pokud… číst článek
15 let tajená zášť: Musí ti vlát vlasy, přikázal Tarantino Umě. Děsivě nabourala, režisér se teď omluvil 15 let tajená zášť: Musí ti vlát vlasy, přikázal Tarantino Umě. Děsivě nabourala, režisér se teď omluvil Filmy od režiséra Quentina Tarantina (57) jsou známé tím, že v nich tečou hektolitry krve a lidé… číst článek
Otevřená zpověď Salmy Hayek (51) pro New York Times: Weinstein je i moje monstrum! Otevřená zpověď Salmy Hayek (51) pro New York Times: Weinstein je i moje monstrum! Šikana, ponižování, sexuální nátlak… K obětem mocného producenta Harveyho Weinsteina (65) se přidává… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Juraj Nvota
Juraj Nvota
zobrazit profil Drahomíra Vihanová
Drahomíra Vihanová
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow