Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Burt Reynolds (†82): UMÍRAL NA MIZINĚ! Burt Reynolds (†82): UMÍRAL NA MIZINĚ! Chlapácký knír, dokonalá postava, cool vystupování a neutuchající sexuální apetit. Není divu, že… číst článek
Utajená svatba! Zpěvák Neil Young se oženil s hvězdou Kill Billa! Utajená svatba! Zpěvák Neil Young se oženil s hvězdou Kill Billa! I když už si připsal sedmý křížek, nebojí se vlézt potřetí do chomoutu! Kanadský zpěvák Neil Young… číst článek
Skandální prohlášení Tarantina:  Polanski 13letou neznásilnil! Skandální prohlášení Tarantina: Polanski 13letou neznásilnil! Bacha na to, co říkáte, jednou by se vám to mohlo vrátit jako bumerang! Stejně jako americkému režisérovi… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek
zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Petr Kracík
Petr Kracík
zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Petr Weigl
Petr Weigl