Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Otevřená zpověď Salmy Hayek (51) pro New York Times: Weinstein je i moje monstrum! Otevřená zpověď Salmy Hayek (51) pro New York Times: Weinstein je i moje monstrum! Šikana, ponižování, sexuální nátlak… K obětem mocného producenta Harveyho Weinsteina (65) se přidává… číst článek
Kult osobnosti zesnulého sektáře Charlese Mansona (†83): Morbidně jím jsou fascinovány i celebrity Kult osobnosti zesnulého sektáře Charlese Mansona (†83): Morbidně jím jsou fascinovány i celebrity Byl to jeden z nejodpornějších lidí, kteří kdy chodili po zemi. Přesto dokázal zfanatizovat mnoho… číst článek
Znásilnil mě a roky mě obtěžoval: Kvůli Weinsteinovi spím s baseballkou u postele, říká hvězda Rodiny Sopránů Znásilnil mě a roky mě obtěžoval: Kvůli Weinsteinovi spím s baseballkou u postele, říká hvězda Rodiny Sopránů Americký producent Harvey Weinstein čelí dalšímu obvinění. Ze znásilnění jej obvinila sedmapadesátiletá… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jaroslav Fuit
Jaroslav Fuit
zobrazit profil Vojtěch Moravec
Vojtěch Moravec
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš