Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Všechnopárty: Šíp uvítá atleta Petra Svobodu, jehož penis cestoval po webu Všechnopárty: Šíp uvítá atleta Petra Svobodu, jehož penis cestoval po webu V minulých dnech se nechvalně proslavil fotografováním svého přirození. Teď si ho do své páteční… číst článek
Kostková odhalila, kdo je neznámý muž po jejím boku: Mají společné plány! Kostková odhalila, kdo je neznámý muž po jejím boku: Mají společné plány! Odtajněno! Nedávno rozvedená herečka Tereza Kostková (39) kápla božskou. Neznámý muž, s nímž se na… číst článek
Úchvatné oscarové lokace: Tady se natáčel REVENANT, Marťan, Šílený Max a Star Wars! Úchvatné oscarové lokace: Tady se natáčel REVENANT, Marťan, Šílený Max a Star Wars! Ceny americké Akademie filmových umění a věd byly rozdány! Nejvíce Oscarů, celkem šest, si odnesla… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
zobrazit profil Biser Arichtev
Biser Arichtev
zobrazit profil Kristýna Květová
Kristýna Květová
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák