Jana Vildumetzová

Datum narození: 8.5.1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka za ANO, náměstkyně ministra vnitra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Vildumetzová se po volbách 2016 stala hejtmankou Královéhradeckého kraje za hnutí ANO. Její cíl zní: Lidé si zaslouží víc, než dostávají.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí ANO a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS. Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS. O měsíc a půl později nastoupila za hnutí ANO na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Do krajských voleb 2016 nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky. „Lidé z našeho kraje si zaslouží více, než dostávají. Chci dokázat, že Karlovarský kraj, který je ze všech nejmenší, se může prosadit a může být daleko více vidět a slyšet. Nabízím našemu kraji své zkušenosti z radnice a veřejné správy. Proto jsem se rozhodla kandidovat na hejtmanku,“ vyjádřila Jana Vildumetzová své pohnutky na webu hnutí ANO.

Náměstkyně Milana Chovance od roku 2006 působí ve Svazu obcí a měst ČR, kde Adriana Krnáčová zastává funkci čestné ředitelky. Výkonnou ředitelkou organizace je Jana Vildumetzová od října 2013.

Bývalá starostka Jana Vildumetzová pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě – byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Pracovat nebudou, dostanou ale 142 tisíc: Poslanci plánují skončit, výplata je ale nemine Pracovat nebudou, dostanou ale 142 tisíc: Poslanci plánují skončit, výplata je ale nemine Za pár hodin v práci odměna 142 tisíc? Tak to je možné asi jen ve Sněmovně. Noví poslanci, kteří… číst článek
Babišova Hra o výbory, šéfa Sněmovny a vládu: Je to přetlačovaná, říká politolog Babišova Hra o výbory, šéfa Sněmovny a vládu: Je to přetlačovaná, říká politolog Od voleb uplynuly tři týdny a Andreje Babiše (ANO) poněkud tlačí čas. Poslanci se v nové Sněmovně… číst článek
Po Karolíně Peake další žena do čela obrany? Babiš mlží, Šlechtová mluví o „honu na jména“ Po Karolíně Peake další žena do čela obrany? Babiš mlží, Šlechtová mluví o „honu na jména“ Běda mužům, kterým žena vládne? Andrej Babiš (ANO) by nerad něžnější pohlaví opomenul i ve své menšinové… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Zdechovský
Tomáš Zdechovský
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Marian Jurečka
Marian Jurečka
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček