Jana Vildumetzová

Datum narození: 8.5.1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka za ANO, náměstkyně ministra vnitra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Vildumetzová se po volbách 2016 stala hejtmankou Královéhradeckého kraje za hnutí ANO. Její cíl zní: Lidé si zaslouží víc, než dostávají.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí ANO a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS. Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS. O měsíc a půl později nastoupila za hnutí ANO na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Do krajských voleb 2016 nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky. „Lidé z našeho kraje si zaslouží více, než dostávají. Chci dokázat, že Karlovarský kraj, který je ze všech nejmenší, se může prosadit a může být daleko více vidět a slyšet. Nabízím našemu kraji své zkušenosti z radnice a veřejné správy. Proto jsem se rozhodla kandidovat na hejtmanku,“ vyjádřila Jana Vildumetzová své pohnutky na webu hnutí ANO.

Náměstkyně Milana Chovance od roku 2006 působí ve Svazu obcí a měst ČR, kde Adriana Krnáčová zastává funkci čestné ředitelky. Výkonnou ředitelkou organizace je Jana Vildumetzová od října 2013.

Bývalá starostka Jana Vildumetzová pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě – byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Popírači okupace: Kdo z poslanců hlasoval proti tomu, že v tancích přijeli okupanti? Popírači okupace: Kdo z poslanců hlasoval proti tomu, že v tancích přijeli okupanti? Vtrhnutí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa bylo aktem invaze a následné okupace… číst článek
Babiš svezl novomanžele z ANO a ODS. Co jim dal darem a kde budou líbánky? Babiš svezl novomanžele z ANO a ODS. Co jim dal darem a kde budou líbánky? Bralo se v nadsázce ANO s ODS a premiér Andrej Babiš se radoval z nové koalice. Jana Vildumetzová,… číst článek
Babiš vytáhl bublifuk, hejtmanka z ANO si vzala člena ODS. Zahrál i Michal David Babiš vytáhl bublifuk, hejtmanka z ANO si vzala člena ODS. Zahrál i Michal David Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) nekoukala na vládu a opozici a vzala si za… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka