Jana Vildumetzová

Datum narození: 8.5.1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka za ANO, náměstkyně ministra vnitra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Vildumetzová se po volbách 2016 stala hejtmankou Královéhradeckého kraje za hnutí ANO. Její cíl zní: Lidé si zaslouží víc, než dostávají.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí ANO a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS. Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS. O měsíc a půl později nastoupila za hnutí ANO na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Do krajských voleb 2016 nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky. „Lidé z našeho kraje si zaslouží více, než dostávají. Chci dokázat, že Karlovarský kraj, který je ze všech nejmenší, se může prosadit a může být daleko více vidět a slyšet. Nabízím našemu kraji své zkušenosti z radnice a veřejné správy. Proto jsem se rozhodla kandidovat na hejtmanku,“ vyjádřila Jana Vildumetzová své pohnutky na webu hnutí ANO.

Náměstkyně Milana Chovance od roku 2006 působí ve Svazu obcí a měst ČR, kde Adriana Krnáčová zastává funkci čestné ředitelky. Výkonnou ředitelkou organizace je Jana Vildumetzová od října 2013.

Bývalá starostka Jana Vildumetzová pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě – byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Stávka autobusáků: Vláda dá na jejich platy 420 milionů z rozpočtové rezervy Stávka autobusáků: Vláda dá na jejich platy 420 milionů z rozpočtové rezervy Řidiči linkových autobusů v pětici českých krajů hrozí ve čtvrtek hromadnou stávkou. I když se jejich… číst článek
Autobusáci chystají stávku, kraje nemají na vyšší platy. Zasáhne vláda? Autobusáci chystají stávku, kraje nemají na vyšší platy. Zasáhne vláda? Vláda se rozhodla, že zvýší platy řidičů linkových autobusů. To by ale měly zaplatit kraje, kterým… číst článek
Budeme chodit pěšky? Řidičům autobusů dochází trpělivost, hrozí stávkou Budeme chodit pěšky? Řidičům autobusů dochází trpělivost, hrozí stávkou Dopravní odbory jsou ochotné jednat s vládou a kraji do 15. března. Poté jsou připraveny zahájit… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Evžen  Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Jaromír Strnad
Jaromír Strnad
zobrazit profil Ladislav Okleštěk
Ladislav Okleštěk
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Jan Tecl
Jan Tecl
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský