Jana Vildumetzová

Datum narození: 8.5.1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka za ANO, náměstkyně ministra vnitra
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jana Vildumetzová se po volbách 2016 stala hejtmankou Královéhradeckého kraje za hnutí ANO. Její cíl zní: Lidé si zaslouží víc, než dostávají.

Podobně jako místopředsedkyně Sněmovny za hnutí ANO a kandidátka na hejtmanku Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová začínala Jana Vildumetzová svou politickou kariéru v barvách ODS. Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS. O měsíc a půl později nastoupila za hnutí ANO na ministerstvo vnitra, do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Do krajských voleb 2016 nastoupila jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky. „Lidé z našeho kraje si zaslouží více, než dostávají. Chci dokázat, že Karlovarský kraj, který je ze všech nejmenší, se může prosadit a může být daleko více vidět a slyšet. Nabízím našemu kraji své zkušenosti z radnice a veřejné správy. Proto jsem se rozhodla kandidovat na hejtmanku,“ vyjádřila Jana Vildumetzová své pohnutky na webu hnutí ANO.

Náměstkyně Milana Chovance od roku 2006 působí ve Svazu obcí a měst ČR, kde Adriana Krnáčová zastává funkci čestné ředitelky. Výkonnou ředitelkou organizace je Jana Vildumetzová od října 2013.

Bývalá starostka Jana Vildumetzová pochází z Karlových Varů. Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let učila na základní škole; o rok déle se věnovala manažerské a projektové činnosti ve veřejné správě – byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Po Karolíně Peake další žena do čela obrany? Babiš mlží, Šlechtová mluví o „honu na jména“ Po Karolíně Peake další žena do čela obrany? Babiš mlží, Šlechtová mluví o „honu na jména“ Běda mužům, kterým žena vládne? Andrej Babiš (ANO) by nerad něžnější pohlaví opomenul i ve své menšinové… číst článek
Babiš čelí vzpouře části hejtmanů. Chtějí křeslo na kraji i ve Sněmovně Babiš čelí vzpouře části hejtmanů. Chtějí křeslo na kraji i ve Sněmovně Šéf ANO Andrej Babiš před volbami říkal, že nechce, aby lidé z jeho hnutí hromadili funkce. Ve volbách… číst článek
Obrana hranic s Němci posílí: Na Karlovarsku vznikne vojenská škola i výcvikové středisko Obrana hranic s Němci posílí: Na Karlovarsku vznikne vojenská škola i výcvikové středisko Ve vojenském újezdu Hradiště v Karlovarském kraji má do čtyř let vzniknout výcvikové středisko armády… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Zedník
Jaroslav Zedník
zobrazit profil Jaroslava Němcová
Jaroslava Němcová
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Jaromír  Štětina
Jaromír Štětina