Herbert Pavera

Místo narození: 4. 1. 1958
Profese: učitel a politik

Související celebrity

Životopis

Poslanec Herbert Pavera se stal jedničkou TOP 09 do voleb 2016 v Moravskoslezském kraji, čím byl nominován na tamního hejtmana. Rád by do kraje přivedl odvětví, nezatěžující životní prostředí.

V komunálních volbách v roce 1990 byl Herbert Pavera poprvé zvolen do Zastupitelstva obce Bolatice v okrese Opava. Mandát zastupitele obhájil i v roce 1994, kdy byl zvolen členem rady obce jako nestraník za "Sdružení nezávislých kandidátů". V letech 1997 až 1998 působil jako místostarosta obce.

V komunálních volbách v roce 1998, kdy Herbert Pavera úspěšně kandidoval jako nestraník opět za "Sdružení nezávislých kandidátů", byl zvolen starostou obce. Funkci zastupitele i starosty opakovaně obhájil: v letech 2002 a 2006 (nestraník za SNK-ED) a roku 2010 (nestraník za TOP 09).

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval ze čtvrtého místa v Moravskoslezském kraji jako nestraník za TOP 09 a byl díky 2 719 preferenčním hlasům zvolen. Do TOP 09 vstoupil v červnu roku 2015. Záhy se stal členem předsednictva strany a předsedou Expertní komise TOP 09 pro zemědělství a venkov.

„Nesmíme utrácet peníze daňových poplatníků, abychom tato odvětví (doly a strojní průmysl) udržovali uměle při životě,“ řekl Herbert Pavera, moravskoslezský lídr TOP 09 v krajských volbách 2016 a dodal: „Naopak, musíme to proměnit na příležitost přivést do našeho kraje více moderních a perspektivních odvětví, která nebudou tolik zatěžovat ovzduší a životní prostředí a budou založena na nejnovějších poznatcích vědy a výzkumu a na moderních technologiích.“

Předseda svazu svazku obcí a měst na Hlučínsku - Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera vystudoval učitelství matematiky a chemie pro základní i střední školy na Pedagogické škole v Ostravě. Učil na základní škole v Opavě - Kylešovicích, kde od roku 1987 působil tři roky jako zástupce ředitele ZŠ a v letech 1992 až 1998 byl na této škole ředitelem.

Herbert Pavera je ženatý a má dvě dcery.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Václav Šlajs
Václav Šlajs
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl