Herbert Pavera

Místo narození: 4. 1. 1958
Profese: učitel a politik

Související celebrity

Životopis

Poslanec Herbert Pavera se stal jedničkou TOP 09 do voleb 2016 v Moravskoslezském kraji, čím byl nominován na tamního hejtmana. Rád by do kraje přivedl odvětví, nezatěžující životní prostředí.

V komunálních volbách v roce 1990 byl Herbert Pavera poprvé zvolen do Zastupitelstva obce Bolatice v okrese Opava. Mandát zastupitele obhájil i v roce 1994, kdy byl zvolen členem rady obce jako nestraník za "Sdružení nezávislých kandidátů". V letech 1997 až 1998 působil jako místostarosta obce.

V komunálních volbách v roce 1998, kdy Herbert Pavera úspěšně kandidoval jako nestraník opět za "Sdružení nezávislých kandidátů", byl zvolen starostou obce. Funkci zastupitele i starosty opakovaně obhájil: v letech 2002 a 2006 (nestraník za SNK-ED) a roku 2010 (nestraník za TOP 09).

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidoval ze čtvrtého místa v Moravskoslezském kraji jako nestraník za TOP 09 a byl díky 2 719 preferenčním hlasům zvolen. Do TOP 09 vstoupil v červnu roku 2015. Záhy se stal členem předsednictva strany a předsedou Expertní komise TOP 09 pro zemědělství a venkov.

„Nesmíme utrácet peníze daňových poplatníků, abychom tato odvětví (doly a strojní průmysl) udržovali uměle při životě,“ řekl Herbert Pavera, moravskoslezský lídr TOP 09 v krajských volbách 2016 a dodal: „Naopak, musíme to proměnit na příležitost přivést do našeho kraje více moderních a perspektivních odvětví, která nebudou tolik zatěžovat ovzduší a životní prostředí a budou založena na nejnovějších poznatcích vědy a výzkumu a na moderních technologiích.“

Předseda svazu svazku obcí a měst na Hlučínsku - Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera vystudoval učitelství matematiky a chemie pro základní i střední školy na Pedagogické škole v Ostravě. Učil na základní škole v Opavě - Kylešovicích, kde od roku 1987 působil tři roky jako zástupce ředitele ZŠ a v letech 1992 až 1998 byl na této škole ředitelem.

Herbert Pavera je ženatý a má dvě dcery.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Gazdík
Petr Gazdík
zobrazit profil Ivan Strachoň
Ivan Strachoň
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová

Nejnovější profily celebrit