Jitka Zikmundová

Datum narození: 12.9.1970
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politička, manažerka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Manažerka Jitka Zikmundová žije v Českém Krumlově. Věnuje se zde komunální politice a stala se ve zdejším obvodě také kandidátkou KDU-ČSL pro senátní volby v říjnu 2016.

Jitka Zikmundová vystudovala Vysokou školou hotelovou v Praze a stala se v roce 2007 inženýrkou. Než se jí to podařilo, pracovala od 18 let v národním podniku Zelenina Havlíčkův Brod. Od zeleniny přešla záhy k turismu, v roce 1994 se stala ředitelkou českokrumlovského Infocentra.

Byla pak dále zástupkyní centrály cestovního ruchu ve Vídni a v letech 1998 až 2001 ředitelkou berlínského zahraničního zastoupení Česka. Němčina ji v roce 2013 přivedla do rakouského Lince, věnuje se zde mezinárodnímu projektu rozvoje turismu mezi Vltavou a Dunajem.

Právě na znalost cizích jazyků kladla Jitka Zikmundová důraz, vedle němčiny mluví anglicky. "Chci pro děti a mládež regionu vybudovat příležitosti studia a jazykového vzdělání v Rakousku, protože znalost jazyka a dobrá komunikace je základem dobrých sousedských vztahů," řekla Jitka Zikmundová v roce 2016 ke své kandidatuře do senátu.

V roce 2013 Jitka Zikmundová skončila na postu českokrumlovské místostarostky. Zastávala ho dlouhých sedm let od roku 2006, byla zvolena v barvách SNK-ED. Snažila se omezit otevírací dobu barů a restaurací, setkala se ale s odporem. V roce 2014 však byla do městského zastupitelstva Českého Krumlova znovu a znovu se stala radní. Pokoušela se předtím dostat do sněmovny jako nestranice za KDU-ČSL, neuspěla však.

V senátních volbách 2016 se mandát rozhodl obhajovat senátor Tomáš Jirsa z ODS, TOP 09 nominovala pedagoga a spisovatele Davida Žáka, ČSSD lékaře Jindřicha Floriána. Jitka Zikmundová tak měla silnou konkurenci.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE