Dominika Zeleníková

Datum narození: 4.7.1990
Přezdívka: Domi
Místo narození: Bánovce nad Bebravou
Výška: 166 cm
Profese: herečka a zpěvačka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka a zpěvačka Veronika Zeleníková se do povědomí českého publika dostala hlavní rolí v koprodukční pohádce Jureje Nvoty Johančino tajemství.

Poprvé se Dominika Zeleníková před filmovou kamerou mihla ve slovenském dramatu Andělé (2012) a následně v českém thrilleru Kandidát (2013) o zákulisí prezidentské kampaně, kde se na place potkala třeba s Michalem Dlouhým či Jánem Jackuliakem. Hlavní roli vesnické dívky Johanky dostala v pohádkovém příběhu Johančino tajemství (2015), kam režisér Juraj Nvota obsadil Emílii Vášáryovou, Ondřeje Vetchého a Filipa Cíla. Ústřední postavu mladé ženy, která vyrostal v dětském domově a po svých osmnáctých narozeninách vstupuje do reálného života, Dominika Zeleníková ztvárnila v česko-slovenském dramatu Pirko (2016). Zde si zahráli třeba Martin Finger a Bolek Polívka.

PATŘÍ VERONIKA ZELENÍKOVÁ MEZI NEJKRÁSNĚJŠÍ PRINCEZNY? POSUĎTE ZDE

Půvabná Dominika Zeleníková se na svém rodném Slovensku proslavila v několika seriálech: Aféry, Fara, Dr, Dokonalý, Dr. Ema nebo Divoké koně. Je známá také jako členka populární skupiny S Hudbou Vesmírnou, kde zpívá, tanči a hraje na saxofon. Jejími kolegy z kapely jsou Daniel Sorizzo Kis a Marek Kolena. V jednom z jejich nejúspěšnějších videoklipů, a to k hitu Je nám teplo!, si se skupinou S Hudbou Vesmírnou zařádil také herec Jiří Mádl. Předvedl se v něm jako tanečník a zpěvák.

Herečka a zpěvačka Dominika Zeleníková se začátkem roku 2016 provdala za kolegu Jána Morávka.

 

Další Herci

zobrazit profil Vincent Kartheiser
Vincent Kartheiser
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová