Petr Hannig

Datum narození: 20.1.1946
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: hudebník, producent, politik Strany zdravého rozumu

Související celebrity

Životopis

Muzikant a producent Petr Hannig, několikanásobný kandidát na senátora či poslance a předseda Strany zdravého rozumu, v červenci 2017 oznámil zájem ucházet se o funkci prezidenta ČR.

Po střední umělecko-průmyslové škole v Turnově, kde se stal uměleckým kovářem, Petr Hannig vystudoval obory varhany, dirigování a skladba na Pražské konzervatoři. Ve studiu skladby pokračoval ještě na Hudební akademii múzických umění.

PETR HANNIG: LUCII BÍLOU JSEM ZAMYKAL

V letech 1968 až 1969 Petr Hannig spolupracoval s Dusty Springfield, Tomem Springfieldem (New Seakers) nebo skladatelem Johnem Cameronem. Se začátkem normalizace, kdy byly uzavřeny hranice, musel přerušit veškeré kontakty s britskou hudební scénou.

Poté léta působil jako redaktor Československého rozhlasu a zároveň frontman kapely Maximum Petra Hanniga. Objevil řadu umělců, z nichž nejvýznamnější je rozhodně Hana Zaňáková, jíž vymyslel pseudonym Licie Bílá. Napsal pro ni startovní hit její kariéry Neposlušné tenisky (1985).

Kromě Lucie Bílé Petru Hannigovi za své úspěchy na tehdejší české hudební scéně vděčí mj. Vítězslav Vávra, Petra Černocká nebo Zdeněk Izer. Petr Hannig spolupracoval s osobnostmi, jako jsou či byli Hana Hegerová, Lenka Kořínková, Dara Rolins, Stanislav Hložek, Iveta Bartošová, Petr Sepéši nebo Michal Prokop.

S politikou začal Petr Hannig koketovat roku 2002. Od té doby se opakovaně marně pokoušel dostat do Senátu, a to v řadě míst Česka. Ve volbách 2016 to bylo v obvodu č. 19 – Praha 11. Kandidoval za Stranu zdravého rozumu (Rozumní), jejímž se stal předsedou. Podobně neúspěšný byl i v několika kláních o křeslo ve Sněmovně a též třeba ve volbách do Evropského parlamentu 2014.

O PETRU HANNIGOVI ČTĚTE ZDE>>

V červenci 2017 zpěvák, skladatel, producent, hudební vydavatel a politik Petr Hannig oznámil svou kandidaturu na prezidenta České republiky. Do boje o Hrad se vydal s heslem Buďme hrdí!

Petr Hannig v roce 1989 ovdověl. Jeho syn Jan (narozen 1972), který se stal docentem statistiky, roku 1998 přesídlil do Spojených států.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný
zobrazit profil Petr Rímský
Petr Rímský
zobrazit profil Štěpán Rímský
Štěpán Rímský
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Petr Hapka
Petr Hapka