Petr Hannig

Datum narození: 20.1.1946
Místo narození: Ústí nad Labem
Profese: hudebník, producent, politik

Související celebrity

Životopis

Muzikant a producent Petr Hannig, několikanásobný kandidát na senátora či poslance a šéf Strany zdravého rozumu, neuspěl v prezidentských volbách 2018.

Po střední umělecko-průmyslové škole v Turnově, kde se stal uměleckým kovářem, Petr Hannig vystudoval obory varhany, dirigování a skladba na Pražské konzervatoři. Ve studiu skladby pokračoval ještě na Hudební akademii múzických umění.

PETR HANNIG: LUCII BÍLOU JSEM ZAMYKAL

V letech 1968 až 1969 Petr Hannig spolupracoval s Dusty Springfield, Tomem Springfieldem (New Seakers) nebo skladatelem Johnem Cameronem. Se začátkem normalizace, kdy byly uzavřeny hranice, musel přerušit veškeré kontakty s britskou hudební scénou.

Poté léta působil jako redaktor Československého rozhlasu a zároveň frontman kapely Maximum Petra Hanniga. Objevil řadu umělců, z nichž nejvýznamnější je rozhodně Hana Zaňáková, jíž vymyslel pseudonym Licie Bílá. Napsal pro ni startovní hit její kariéry Neposlušné tenisky (1985).

Kromě Lucie Bílé Petru Hannigovi za své úspěchy na tehdejší české hudební scéně vděčí mj. Vítězslav Vávra, Petra Černocká nebo Zdeněk Izer. Petr Hannig spolupracoval s osobnostmi, jako jsou či byli Hana Hegerová, Lenka Kořínková, Dara Rolins, Stanislav Hložek, Iveta Bartošová, Petr Sepéši nebo Michal Prokop.

S politikou začal Petr Hannig koketovat roku 2002. Od té doby se opakovaně marně pokoušel dostat do Senátu, a to v řadě míst Česka. Ve volbách 2016 to bylo v obvodu č. 19 – Praha 11. Kandidoval za Stranu zdravého rozumu (Rozumní), jejímž se stal předsedou. Podobně neúspěšný byl i v několika kláních o křeslo ve Sněmovně a též třeba ve volbách do Evropského parlamentu 2014.

V červenci 2017 zpěvák, skladatel, producent, hudební vydavatel a politik Petr Hannig oznámil svou kandidaturu na prezidenta České republiky. Do boje o Hrad se vydal s heslem Buďme hrdí! Nepostoupil však ani do druhého kola.

O PETRU HANNIGOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Hannig v roce 1989 ovdověl. Jeho syn Jan (narozen 1972), který se stal docentem statistiky, roku 1998 přesídlil do Spojených států.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pohřeb skladatele Zdeňka Bartáka (†89): Přišly české legendy i milenka Slováčka Pohřeb skladatele Zdeňka Bartáka (†89): Přišly české legendy i milenka Slováčka V úterý v pravé poledne se rodina, přátelé a kolegové loučili s legendárním kapelníkem a skladatelem… číst článek
Zeman dorazil do volebního štábu. Ringo Čech: Spal jsem dobře, nestresuji se Zeman dorazil do volebního štábu. Ringo Čech: Spal jsem dobře, nestresuji se Do volebního štábu v pražském Top Hotelu dorazil v sobotu krátce po půl druhé odpoledne prezident… číst článek
Adam B. Bartoš vytáhl na soudkyni projev Horákové. Dostal podmínku za protižidovské texty Adam B. Bartoš vytáhl na soudkyni projev Horákové. Dostal podmínku za protižidovské texty Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš dostal dvouletý podmíněný trest s tříletou… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák
zobrazit profil Janek Ledecký
Janek Ledecký
zobrazit profil Petr Petřek
Petr Petřek
zobrazit profil Zdeněk Jurečka
Zdeněk Jurečka
zobrazit profil Martina Bárta
Martina Bárta